Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości

nissan connect II

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
815 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   huckster

huckster

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów
  • Model:J11 Qashqai dCi 130 Tekna
  • Time Online: 1h 24m 19s

Napisano 05 maj 2014, 17:07

Witajcie,

Przeglądajac forum nie znalazłem informacji / wątku odnośnie czegoś co wg mnie w najbliższym czasie będzie bardzo się rozwijać - a mianowicie tematyka aplikacji na samochód. dostępnych przez system NissanConnect (NissanConnect Apps).

Obecnie w Polsce dostępne są jedynie 2 aplikacje - Facebook i Google Online Search.

lfkbb.jpg

Facebook

2rdybeu.jpg

I taka ciekawostka jak chcemy wysłać Status - jako wzorzec wiadomości mamy:

dnn2q8.jpg

Google Online Search

b3k75i.jpg

Wyszukiwanie głosowe:

xgh275.jpg

Naciskamy przycisk mikrofonu, wycisza się radio i można mówić:

hwmk2v.jpg

System rozpoznaje naszą wymówioną kwestię i po chwili mamy wynik:

59sy9x.jpg

Tu możemy sortować po kategorii, odległości i ocenach. Po kliknięciu pojawia się ekran:

nwaal0.jpg

I tu jest siła Connected CAR - w tym momencie możemy od razu zadzwonić do danego miejsca (np restauracji - zarezerwować stolik), a potem kliknąć w "Rozpocznij" by uruchomić nawigację do tego miejsca.

Jako, że temat mnie interesuje bo jestem nowym użytkownikiem nowego Qashqaia postanowiłem popytać trochę tu i ówdzie. Rozmawiałem najpierw z przedstawicielem Nissan Polska (korzystając z chata w You+Nissan) - tam Pani nie była w stanie mi udzielić bliższych informacji ("Posiadamy jedynie informacje, ze aplikacje sa w trakcie aktualizacji, w momencie gdy otrzymamy oficjalne informacje od Centrali Nissana , niezwlocznie poinformujemy wszystkich klientow
Nissana
")

To mnie jednak nie zdemotywowało i postanowiłem porozmawiaćz lokalnym dealerem któremu udało się uzyskać informacje wprost z Nissan Europe.

Zatem śpieszę poinformować - bo to gorący news: otóż jeszcze w maju 2014 liczba dostępnych aplikacji w Polsce powiększy się o aplikacje:

- Trip Advisor  - poszukiwanie ciekawych miejsc / restauracji / hoteli

2cpbw39.jpg

- Twitter - social media

- Tuneln Radio - radio internetowe

- Eurosport - informacje sportowe

- NAVX - ceny paliwa i lokalizacje stacji

Kolejne aplikacje będą się pojawiać w ciągu roku.

Aby zaktualizować oprogramowanie należy zainstalować aplikację NissanConnect na smartfona:

https://play.google....n.nissanconnect (Android)

https://itunes.apple...d659688970?mt=8 (iPhone)

Nie ma możliwości instalacji aplikacji na inne systemy operacyjne telefonów!

Po sparowaniu i połączeniu aplikacja NissanConnect w smartfonie zaktualizuje dane w samochodzie.

Czytałem też informacje na forum angielskim Qashqaia - na rynku brytyjskim dodatkowo (miały być niby do 15 lutego 2014...) dostępne będą:

- Google Places - poszukiwanie POI w Googlu
- Open Table - wyszukiwarka restauracji (wolnych miejsc w najbliższych restauracjach)
- Yelp - wyszukiwarka POI
- INRIX - informacje o korkach i planowanie nowej trasy
- Parkopedia - miejsca parkingowe (płatne / bezpłatne)
- Amazon MP3 - muzyka na żądanie
- Stitcher - streaming audio - wiadomości i informacje

- Reuters - wiadomości
- Stats - wyniki sportowe i wiadomości
- Glympse - dzielenie się ze znajomymi pozycją samochodu

- Foreca - informacje pogodowe
- FlightStats - informacje o lotach samolotów

W najbliższym czasie wrzucę tu kilka fotek z używania Facebooka i Googla - a jak pojawią się nowe aplikacje - także je przetestuję :)

A jakie WY macie doświadczenie z appsami? Używacie je w ogóle?

Użytkownik huckster edytował ten post 06 maj 2014, 21:06

• 2

#2 OFFLINE   powolniak

powolniak

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 16 postów
  • Model:QQ +2
  • Nr rejestracyjny:WM
  • Time Online: 2h 17m 40s

Napisano 05 maj 2014, 17:25

według mnie to takie szmery bajery nie mające wpływu na wygodę użytkowania pojazdu. Lepiej żeby Nissan wziął się za swoją nawigację, bo na razie jest słabo...

• 1

#3 OFFLINE   kajusDE

kajusDE

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 290 postów
  • Model:Qashqai Tekna CVT 4x4 2.0b LPG
  • Nr rejestracyjny:HH
  • Time Online: 5d 9h 57m 38s

Napisano 05 maj 2014, 17:45

Ja tam lubię "szmery bajery" i dobrze ze sie rozwija. Za niedługo będzie jak w TV samsung "Samsung Apps" a kto wie za chwile może pełny /przynajmniej/ Androshit :)
Co do map to mapy kuleją ale w PL bo Nissan (i nie tylko) zwyczajne zalewa ten znikomy dla niego rynek. Jeżdzę po Niemczech i odkąd mam Kaszankę na początku z mapi z 2007 roku (dawały radę) teraz z 2012 nie użyłem ani razu innej nawigacji (oczywiście wolałbym na pokładzie TomToma).
  • 0

#4 OFFLINE   huckster

huckster

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 05 maj 2014, 19:24

według mnie to takie szmery bajery nie mające wpływu na wygodę użytkowania pojazdu. Lepiej żeby Nissan wziął się za swoją nawigację, bo na razie jest słabo...

Nawigacja ulegnie usprawnieniu np przez taką aplikację jak Google Places  - czyli będziesz wpisywał sobie nazwę miejsca (niekoniecznie miejscowości), system wyszuka w googlu, prześle dane odnośnie trasy do nawigacji i pokieruje. Np: "kino w przemyślu" albo "basen w białymstoku". Ale prawda jest taka, że na razie nie ma w nawigacji zindeksowanych wszystkich miejsc - ostatnio jechałem QQ na wschód Polski - w nawigacji nie było miejscowości do której jechałem, a na miejscu pokazywał ją na mapie.

natomiast te aplikacje to wstęp do connected cars / autonomous driving - czyli komunikacji między pojazdami i automatycznego kierowania

• 0

#5 OFFLINE   BartoszN

BartoszN

Debeściak

• Eksperci

• 883 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:Nissan
  • Time Online: 4d 18h 31m 38s

Napisano 06 maj 2014, 06:23

u dealerów dostępna była taka ulotka odnośnie Nissan Connect oraz info o aplikacjach które mają się pojawić jak również info ,że dla osób które aktywują aplikacje w 2014 roku okres bezpłatny  wynosić będzie 2 lata a po 2 latach za korzystanie z aplikacji  będzie trzeba płacić :(

Aplikacje obecnie dostępne

–Facebook

–Google Places

Aplikacje, które zostanądodane w przyszłości

–Punkty POI (TripAdvisor, Yele, Yandex)

–Informacje o ruchu drogowym, parkingach oraz cenach paliw (Navx, Inrix, Parkopedia)

–Pogoda (Foreca)

–Muzyka (Tune-in Radio, Amazon MP3)

–Informacje (Stitcher, Eurosport, Reuters, Stats)

–Portale społecznościowe (Twitter, Glympse)

–Inne (You+Nissan, FlightStats)

Załączone pliki

• 1

#6 OFFLINE   huckster

huckster

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 06 maj 2014, 07:15

u dealerów dostępna była taka ulotka odnośnie Nissan Connect oraz info o aplikacjach które mają się pojawić jak również info ,że dla osób które aktywują aplikacje w 2014 roku okres bezpłatny  wynosić będzie 2 lata a po 2 latach za korzystanie z aplikacji  będzie trzeba płacić :(

Aplikacje obecnie dostępne

–Facebook

–Google Places

Aplikacje, które zostanądodane w przyszłości

–Punkty POI (TripAdvisor, Yele, Yandex)

–Informacje o ruchu drogowym, parkingach oraz cenach paliw (Navx, Inrix, Parkopedia)

–Pogoda (Foreca)

–Muzyka (Tune-in Radio, Amazon MP3)

–Informacje (Stitcher, Eurosport, Reuters, Stats)

–Portale społecznościowe (Twitter, Glympse)

–Inne (You+Nissan, FlightStats)

Dzięki za info - dodałem zdjęcia z ulotki do pierwszego postu.

Co do subskrypcji - masz rację - teraz na 2 lata po aktywacji NissanConnect system jest dostępny za darmo - z tego co czytałem na amerykańskich forach to później ma kosztować ok $200 rocznie - pożyjemy zobaczymy ;)

• 0

#7 OFFLINE   BartoszN

BartoszN

Debeściak

• Eksperci

• 883 postów
  • Model:Nissan
  • Time Online: 4d 18h 31m 38s

Napisano 06 maj 2014, 07:39

tylko co ma zrobić osoba która np. korzysta z telefonu np. Blackberry ? Czyżby dla samochodu miała zmienić markę telefonu ?

mnie osobiście to się nie podoba - choć wiadomo ,że największą część rynku telefonów stanowią telefony z Androidem i iOS'em

• 0

#8 OFFLINE   huckster

huckster

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 20 maj 2014, 10:29

tylko co ma zrobić osoba która np. korzysta z telefonu np. Blackberry ? Czyżby dla samochodu miała zmienić markę telefonu ?

mnie osobiście to się nie podoba - choć wiadomo ,że największą część rynku telefonów stanowią telefony z Androidem i iOS'em

No niestety - jesteśmy (też używam BB) w zdecydowanej mniejszości - w Polsce to ok 1% na świecie 2% (http://www.gartner.c...room/id/2665715).

Tu nowy, polski film z prezentacją aplikacji Nissan Connect:

+ w TV reklama pokazująca już nowe aplikacje (TuneIn, TripAdvisor, Twitter) - ale aktualizacji w Google Play ciągle nie ma.

Bartosz!!! Mam dobre wieści!

Dzisiaj postanowiłem potestować czy uda się uruchomić NissanConnect na Blackberry używając Androidowych aplikacji - DA SIĘ!!!! I wszystko działa jak należy!

Patrz!

2gsitfa.jpg

Żeby to zrobić musisz:

- zainstalować Snap (http://crackberry.co...droid-apk-files)

- uruchomić Snap

- wyszukać Nissan Connect

- zainstalować, zalogować się i używać! :)

Dodatkowo zrobiłem kilka fotek Facebooka i Google Search - dodałem je do pierwszego postu

Nowy film od Nissan UK odnosnie aplikacji na Qashqaia:

A aktualizacji w Polsce ciągle nie ma....

• 0

#9 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 10457 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:
  • Model:Był NOTE Acenta 1.4 Jest Qashqai Acenta +NC 1.2 DIG-T
  • Silnik:1.2

Napisano 20 maj 2014, 19:47

Wszystko fajnie,ale...

Wpisałem dzisiaj trasę na Chorwację,a navi pokazała mi 722 km i 5h 45min.W rzeczywistości jest 1055...i 10 h jazdy.Kombinacje z trasami i pktami posrednimi nic nie zmieniały.Chyba wezmę ze sobą starą AM...

A dzisiaj NC zrobiło kolejną woltę,i kolejna wizyta w serwisie.Jutro następna na reklamację NC.

Użytkownik JACKO29 edytował ten post 27 maj 2014, 16:53

• 0

#10 OFFLINE   huckster

huckster

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 28 maj 2014, 12:28

20 maja była aktualizacja aplikacji Nissan Connect, która podobno dodawała nowe aplikacje, w TV hula reklama pokazująca m.in. twittera, tripadvisor, i tunein pro - a w Polsce ciągle nic nie ma - COK Nissan Polska także nie jest w stanie nic pomóc bo nie ma o tym pojęcia. Odpytuję dealera - dam znać.

• 0

#11 OFFLINE   andpak

andpak

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Model:QASHQAI TEKNA
  • Nr rejestracyjny:SPI
  • Time Online: 3h 25m 51s

Napisano 23 czerwiec 2014, 15:59

Odebrałem 20.06.2014 nowego Nissana Qashqai i od razu problem z utworzeniem konta.Cały proces tworzenia konta przechodzi bez problemu. W momencie wpisywania wpisywania haseł aby była możliwość późniejszego logowania wyskakuje błąd że nie można kończyć procesu tworzenia konta. Kontaktowałem się z Nissanem w W - wie i nie mogą pomóc dopuki nie będzie utworzone konto.Proszę o pomoc.
  • 0

#12 OFFLINE   vendetti

vendetti

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 142 postów
  • Model:qhashqai J11 1.6 dci cvt
  • Time Online: 6d 10h 4m 22s

Napisano 23 czerwiec 2014, 16:34

Uruchomił ktoś może Nissan Connect na Windows Phone?

• 0

#13 OFFLINE   WuWojtas

WuWojtas

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 89 postów
  • Model:Qashqai J11 1.6 dCi 4x4
  • Nr rejestracyjny:FZ
  • Time Online: 3d 11h 45m 37s

Napisano 23 czerwiec 2014, 20:37

Ja wpisałem dłuższe hasło
  • 0

#14 OFFLINE   seta21

seta21

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 259 postów
  • Model:Qashqai 1.2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:CTR
  • Time Online: 1d 1h 32m 38s

Napisano 24 czerwiec 2014, 07:50

A propos działania aplikacji pod NC - Na Androidzie miałem często komunikat o słabej jakości poł. internetowego i niemożności połączenia się z serisami. Zmieniłem ustawienia tel., bo domyślnie miałem 2G/3G, teraz mam 4G/3G i zapierdziela aż miło. 

• 0

#15 OFFLINE   andpak

andpak

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 czerwiec 2014, 09:55

Ja nie mogę dokończyć zakładania konta w nissan connect. Gdy otworzy się podstrona do wpisania haseł to otrzymuję komunikat nieprawidłowy pin. Gdy loguje się do konta NC to hasło działa lecz w garażu nie ma samochodu. W YOU+NISSAN mam wszystko wpisane, po prostu nie mogę dokończyć prawidłowo rejestracji konta. Możecie mi opisać w punktach jak u Was przebiegał proces rejestracji konta, może coś źle po drodze zrobiłem. Będę wdzięczny za pomoc.

• 0

#16 OFFLINE   yaruu

yaruu

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 31 postów
  • Time Online: 1d 14h 5m 19s

Napisano 24 czerwiec 2014, 16:53

Ja nie mogę dokończyć zakładania konta w nissan connect. Gdy otworzy się podstrona do wpisania haseł to otrzymuję komunikat nieprawidłowy pin. Gdy loguje się do konta NC to hasło działa lecz w garażu nie ma samochodu. W YOU+NISSAN mam wszystko wpisane, po prostu nie mogę dokończyć prawidłowo rejestracji konta. Możecie mi opisać w punktach jak u Was przebiegał proces rejestracji konta, może coś źle po drodze zrobiłem. Będę wdzięczny za pomoc.

Mam dokładnie ten sam problem, nie bardzo wiem gdzie leży problem.

• 0

#17 OFFLINE   andpak

andpak

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 czerwiec 2014, 18:09

Dzwoniłem na infolinię do Nissana i skierowano mnie do dealera aby on skontaktował się z Działem Technicznym. Było już kilka zgłoszeń z problemem utworzenia konta na NISSANCONNECT.Będę się starał jutro odwiedzić jednego w mojej okolicy.Dam info czy rozwiązano problem.
  • 0

#18 OFFLINE   seta21

seta21

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 259 postów
  • Nr rejestracyjny:CTR
  • Time Online: 1d 1h 32m 38s

Napisano 26 czerwiec 2014, 07:21

Google pokazało Android Auto - ciekawe, czy NC 2 będzie w stanie przesiąść się na ten system?

• 0

#19 OFFLINE   andpak

andpak

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 26 czerwiec 2014, 18:05

Udało się uruchomić potrzebna była interwencja pracowników Działu Technicznego. Musieli u siebie na serwerze coś zmienić tak , że w końcu udało się zalogować i utworzyć konto.
Pozdrawiam
  • 0

#20 OFFLINE   JacekCe

JacekCe

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 47 postów
  • Model:Qashqai 1.2 Tekna
  • Time Online: 2d 2h 24m 53s

Napisano 01 sierpień 2014, 12:29

Google pokazało Android Auto - ciekawe, czy NC 2 będzie w stanie przesiąść się na ten system?

Też się nad tym zastanawiam, bo to bardzo fajna opcja -> dostęp do google maps na przykład na fabrycznym wyświetlaczu.

Nissan współpracuje w tym temacie i z Google i z Apple, na pewno będzie to opcja w nowych samochodach wkrótce. 

NC2 jest relatywnie "swierzym" systemem i technicznie powinno być to możliwe.

A co do Nissan Connect - widzę tylko Facebook i Google Search, jak rozumiem na tą chwilę nadal nie ma innych aplikacji w Polsce?

Pozdrawiam,

Jacek

• 1