Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w ASO to chyba sprzedawca wgrywa nowe mapy z karty "podarowanej przez Nissan i zabiera stara bo podobno musza się rozliczyć z nich, tak wiec pewnie nawet nie musisz wiedzieć jak to się aktualizuje owe nowości z karciochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa na karcie, ale z nowa karta pracownik ASO podszedł do mojego samochodu, wyjal stara wlozyl nowa, wgral nowe mapy i sprawdzil czy działa wszystko poprawnie. Potemi zabral stara karte z mapami pozegnal się i... tyle- tak to się odbylo u mnie.

Może to jakies ich wymysły tylko i gdzie indziej jest inaczej, nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

w ASO to chyba sprzedawca wgrywa nowe mapy z karty "podarowanej przez Nissan i zabiera stara bo podobno musza się rozliczyć z nich, tak wiec pewnie nawet nie musisz wiedzieć jak to się aktualizuje owe nowości z karciochy

Wkładając nową kartę, na wstępie aktualizuje się oprogramowanie (nie mapy). Mapy jak były, tak pozostają wyłącznie na karcie.

Niezależnie od tego, w NC pozostają wcześniej zapisane przez użytkownika jego prywatne (dodane manualnie) punkty, oraz ew. dodany zestaw fotoradarów (np. z SCDB. Aktualizacja softu tego nie rusza.

Co do procedury, to tak to wygląda jak opisałeś, jednak nie wszystkim było dane załapać się na darmowe aktualizacje, więc jeżeli ktoś kupuje nową kartę czy to w salonie, czy w necie, kartę wkłada do NC sam, więc dobrze wiedzieć to, co opisałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - dobrze a nawet bardzo dobrze wiedzieć - ja dzisiaj odebrałem nową kartę i wieczorkiem przy piwku ja włożę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji zwróć uwagę na zmiany ;):D 

 

Wkładając nową kartę, na wstępie aktualizuje się oprogramowanie (nie mapy). Mapy jak były, tak pozostają wyłącznie na karcie.

Niezależnie od tego, w NC pozostają wcześniej zapisane przez użytkownika jego prywatne (dodane manualnie) punkty, oraz ew. dodany zestaw fotoradarów (np. z SCDB. Aktualizacja softu tego nie rusza.

Co do procedury, to tak to wygląda jak opisałeś, jednak nie wszystkim było dane załapać się na darmowe aktualizacje, więc jeżeli ktoś kupuje nową kartę czy to w salonie, czy w necie, kartę wkłada do NC sam, więc dobrze wiedzieć to, co opisałem wcześniej

 

Dzięki, właśnie mi się wydawało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W sprawie kart SD z aktualizacją nawigacji map. Karta SD należy do wyposażenia samochodu, jest więc własnością właściciela pojazdu. Nowa karta zarówno zakupiona jak i ta bezpłatna z usługi Map Care również - są w pudełeczku zafoliowane fabrycznie. Jeśli więc serwis zabrał starą to tylko za zgodą własciciela. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką o to kartę dzisiaj wsadziłem do QQ - zapytał czy zaktualizować - chwilę coś myślał , drugą chwilę aktualizował potem się zresetował i tyle - żadnych różnic nie widzę gołym okiem ani w systemie o mapach nie wspominając .

No ale mam nowe - dobra zmiana  :)

 

 

post-51592-0-13638900-1495130034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja wczoraj taka samą instalowałem. Z tego co się dowiedziałem i zaobserwowałem to nie ma żadnych zmian w oprogramowaniu /wersja ta sama w menu serwisowym/ a jedynie troszkę aktualniejsze mapy z naciskiem na "troszkę".  

 

post-99891-0-22542300-1495130825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć bicie piany ze strony Nissana.Dużo krzyku i nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - dokładnie tak - a jeszcze chcieli żeby do nich przyjechać QQ żeby to oni zainstalowali nową kartę :) Starą by pewnie zostawili u siebie i potem sprzedali na alledrogo .

Taki darmowy program Map Care mogli zrobić dożywotnio skoro nie dają w sumie NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - dokładnie tak - a jeszcze chcieli żeby do nich przyjechać QQ żeby to oni zainstalowali nową kartę :) Starą by pewnie zostawili u siebie i potem sprzedali na alledrogo .

Taki darmowy program Map Care mogli zrobić dożywotnio skoro nie dają w sumie NIC.

A to tobie do domu kartę przysłali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - dokładnie tak - a jeszcze chcieli żeby do nich przyjechać QQ żeby to oni zainstalowali nową kartę :) Starą by pewnie zostawili u siebie i potem sprzedali na alledrogo .

Taki darmowy program Map Care mogli zrobić dożywotnio skoro nie dają w sumie NIC.

Ale w tedy nic by nie zarobili,a tak kto kupi ten się cieszy nowością....starocia ,a Nissan liczy kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - niby tak - ale jeżeli przez trzy lata darmowego programu będę widział , że zmiany , aktualizacje czy jak oni tam chcą to nazwać nie wnoszą nic nowego to wtedy po zakończeniu darmowego okresu na pewno nie zdecyduję się na zakup .

Chyba że mają taką politykę , żeby przez trzy lata nie robić nic bo po co robić za darmo a potem się wezmą do roboty - chociaż z drugiej strony przecież są ludzie , którzy mają NC a nie sa objęci darmową aktualizacją i pewnie jeżeli zmiany były by coś warte to by kupili a tak poczytają na forum , że aktualizacją nic nie wnoszą i nie kupią .

Dziwna polityka jak dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polityka Nissana jest dziwna...coraz bardziej widoczna w zakresie drenażu kieszeni klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać, że zawsze krytykuję tutaj forumowiczów, że tak "cisną" na aktualne mapy. Bo faktycznie na codzień nie doświadczam braku jakies drogi w NCII.

Ale..... na weekend jechaliśmy do Hajduszoboszlo (Węgry) i wtedy zauważyłem ile nowych dróg nie ma na NCII... Zabłądziliśmy chyba z 4 razy. Ale dodam, że w peletonie jechała nowa Insignia i jej trasa była zgodna z NCII (też braki w drogach), posiłkowaliśmy się google map (jeden miał pakiet danych w roamingu) i... było odrobinę lepiej, ale też dwie nowe w mojej ocenie obowdnice pojechaliśmy wg drogowskazów.

No cóż... dojechaliśmy, jajaj były nie złe i więcje śmiechu niż wkurzania.. osobiście wspominam to dobrze - więcej mi sie pisac nie chcę, ale potem przy grillu po basenach mieliśmy niezły ubaw co myśmy wyczyniali na tych drogach by np. zawrócić na zakazie itp hahahah

Jednak - lepiej jechać od początku do końca najlepszą drogą.

Teraz wiem, że na pewno za jakiś czas kupię aktualizację, ale nie za szybko - bo na horyzoncie nie przewiduję już dalszych wyjazdów. Planowany wyjazd samochodem do Bułgarii zamieniliśmy na samolot.

A tak to jeżdże po znanych mi drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać, że zawsze krytykuję tutaj forumowiczów, że tak "cisną" na aktualne mapy. Bo faktycznie na codzień nie doświadczam braku jakies drogi w NCII.

Ale..... na weekend jechaliśmy do Hajduszoboszlo (Węgry) i wtedy zauważyłem ile nowych dróg nie ma na NCII... Zabłądziliśmy chyba z 4 razy. Ale dodam, że w peletonie jechała nowa Insignia i jej trasa była zgodna z NCII (też braki w drogach), posiłkowaliśmy się google map (jeden miał pakiet danych w roamingu) i... było odrobinę lepiej, ale też dwie nowe w mojej ocenie obowdnice pojechaliśmy wg drogowskazów.

No cóż... dojechaliśmy, jajaj były nie złe i więcje śmiechu niż wkurzania.. osobiście wspominam to dobrze - więcej mi sie pisac nie chcę, ale potem przy grillu po basenach mieliśmy niezły ubaw co myśmy wyczyniali na tych drogach by np. zawrócić na zakazie itp hahahah

Jednak - lepiej jechać od początku do końca najlepszą drogą.

Teraz wiem, że na pewno za jakiś czas kupię aktualizację, ale nie za szybko - bo na horyzoncie nie przewiduję już dalszych wyjazdów. Planowany wyjazd samochodem do Bułgarii zamieniliśmy na samolot.

A tak to jeżdże po znanych mi drogach.

Niestety masz zupełną rację co do NC. Wystarczy sprawdzić najnowszą mapę na DTŚ między Gliwicami a Zabrzem jedzie się po bezdrożach , chociaż brakujący odcinek DTŚ -(na mapie nissana), już jest remontowany więc parę lat ma ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nie trzeba daleko szukać. Dzisiaj zerknąłem, czy z Poznania do Bydgoszczy prowadzi zachodnią obwodnicą Gniezna i zdziwko - nawet nie ma jej na mapie, więc prowadzi przez Gniezno 5-ką. Niby w NC jest coś takiego jak statystyczne natężenie ruchu, omijanie przewidywanych korków, ale żeby nie nanieśli S-ki, która w określonym czasie się z automatu odblokuje, to jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz zupełną rację co do NC. Wystarczy sprawdzić najnowszą mapę na DTŚ między Gliwicami a Zabrzem jedzie się po bezdrożach , chociaż brakujący odcinek DTŚ -(na mapie nissana), już jest remontowany więc parę lat ma ! 

Potwierdzam zarówno w moim QQ jak i w  zastępczym NIE MA tej trasy!!! Mało tego ASO w Dąbrowie wie o tym ale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma piernik do wiatraka? ASO nie wydaje map, tylko ew je rozdaje uprawnionym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma piernik do wiatraka? ASO nie wydaje map, tylko ew je rozdaje uprawnonym

 

Jeżeli ASO wie to czemu nie ściga dystrybutora o wydanie poprawek!!!???? Ale widzę że tobie starczy standartowa wymówka" TEN TYP TAK MA" i jesteś zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał moje posty w temacie aktualnych map, wiedziałbyś, ze akurat jako jeden z pierwszych w czerwcu ubiegłego roku, kiedy ogłoszono bez żadnych konkretów program Nissan MapCare, niestety musiałem korespondować z centralą na Węgrzech, w przedmiotowej sprawie. Dopiąłem swego, choć same mapy nie zmieniły się niemal wcale, nie żeby z tego korzystał, wręcz przeciwnie, zrobiłem to dla zasady i będę robił kolejne dwa lata.

Jeszcze raz zapytam, co ma ASO do aktualnych map, to zadanie dla dystrybutora w danym kraju, a ten w Polsce jest jaki jest. ASO to część prywatnej firmy, nastawionej na konkretny zarobek, a nie na darmowe pośrednictwo. Mają się zająć ściganiem dystrybutora? W jakim Ty swiecie żyjesz, oni są na łasce dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie - czy autoodtwarzanie muzyki z telefonu po połączeniu z samochodem to "ficzer" Nissan Connect czy Androida?

W opcjach NC nie znalazłem możliwości wyłączenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie - czy autoodtwarzanie muzyki z telefonu po połączeniu z samochodem to "ficzer" Nissan Connect czy Androida?

W opcjach NC nie znalazłem możliwości wyłączenia...

 

Ficzer NC, na iOS jest to samo. Irytujące, ja już prawie zrezygnowałem z opcji podłączania kabelkiem telefonu do samochodu m.in. z tego powodu, szczególnie, że to autoodtwarzanie to nie ostatnia rzecz odtwarzana na telefonie, tylko najwyraźniej ulubiony kawałek Nissan Connecta w danym momencie. Mam adapter go gniazda 15 volt  do USB i do niego podpinam telefon jak muszę podładować, a muzyka leci po prostu przez bluetootha. Tam też jest automatyczne odtwarzanie, ale przynajmniej zawsze zgodne z tym co ostatnio było na telefonie słuchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...