Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi właśnie o połączenie bluetooth.

Za każdym razem jak telefon połączy się z samochodem uruchamia się aplikacja odtwarzająca dźwięk - Spotify albo player audiobooków (prawdopodobnie ostatnia używana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał moje posty w temacie aktualnych map, wiedziałbyś, ze akurat jako jeden z pierwszych w czerwcu ubiegłego roku, kiedy ogłoszono bez żadnych konkretów program Nissan MapCare, niestety musiałem korespondować z centralą na Węgrzech, w przedmiotowej sprawie. Dopiąłem swego, choć same mapy nie zmieniły się niemal wcale, nie żeby z tego korzystał, wręcz przeciwnie, zrobiłem to dla zasady i będę robił kolejne dwa lata.

Jeszcze raz zapytam, co ma ASO do aktualnych map, to zadanie dla dystrybutora w danym kraju, a ten w Polsce jest jaki jest. ASO to część prywatnej firmy, nastawionej na konkretny zarobek, a nie na darmowe pośrednictwo. Mają się zająć ściganiem dystrybutora? W jakim Ty swiecie żyjesz, oni są na łasce dystrybutora

Odpowiem ci ASO to część SPRZEDAWCY i to on odpowiada przed tobą za braki błędy itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci ASO to część SPRZEDAWCY i to on odpowiada przed tobą za braki błędy itd....

A SPRZEDAWCA jest?? Prywatną firmą na łasce dystrybutora. Widać nie wiesz na czym polega dystrybucja w dzisiejszych czasach.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A SPRZEDAWCA jest?? Prywatną firmą na łasce dystrybutora. Widać nie wiesz na czym polega dystrybucja w dzisiejszych czasach.

Czyli łaska dystrybutora w stosunku do sprzedawcy jest powodem zabrania mi prawa do reklamacji towaru NIEZGODNEGO z umową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto cie pozbawił takiego prawa? Ja piszę o realiach, a nie o tym jak to się odbywa na cywilizowanych rynkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto cie pozbawił takiego prawa? Ja piszę o realiach, a nie o tym jak to się odbywa na cywilizowanych rynkach

Ale  prawda też jest taka że gdyby każdy upomniał się o swoje to nawet te małe biedne prywatne firmy zrzeszyłyby się i zaczęły by się domagać od dystrybutora tego za co klient ZAPŁACIŁ.

Niestety większość Polaków woli narzekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... Niestety większość Polaków woli narzekać....

Co najlepiej widać na Twoim przykładzie, pomimo że nie jesteś tą większością narodu.

Zanim znowu zaczniesz innym wytykać co powinni, a czego nie zrobili, poczytaj trochę to forum, a znajdziesz wiele opisów, a nawet cytatów, złożonych reklamacji ... etc. Może nawet na podstawie tej lektury skojarzysz, dlaczego jeszcze 2 lata temu za kartę do NC musiałbyś w ASO zapłacić ok. 2 tys. zeta, a teraz zjechali do 500. Nie wspomnę, że na portalach internetowych można już trafić poniżej 300 zł.

Więc jeżeli innym zarzucasz bierność i tylko "kłapanie dziobem" tutaj, to zaproponuj jakąś akcję, daj konkretną propozycję, zamiast wytykać innym, jak to potrafią tylko biadolić.

I tak na przyszłość - oducz się uogólniać i odnosić swoje uwagi do całego narodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepiej widać na Twoim przykładzie, pomimo że nie jesteś tą większością narodu.

Zanim znowu zaczniesz innym wytykać co powinni, a czego nie zrobili, poczytaj trochę to forum, a znajdziesz wiele opisów, a nawet cytatów, złożonych reklamacji ... etc. Może nawet na podstawie tej lektury skojarzysz, dlaczego jeszcze 2 lata temu za kartę do NC musiałbyś w ASO zapłacić ok. 2 tys. zeta, a teraz zjechali do 500. Nie wspomnę, że na portalach internetowych można już trafić poniżej 300 zł.

Więc jeżeli innym zarzucasz bierność i tylko "kłapanie dziobem" tutaj, to zaproponuj jakąś akcję, daj konkretną propozycję, zamiast wytykać innym, jak to potrafią tylko biadolić.

I tak na przyszłość - oducz się uogólniać i odnosić swoje uwagi do całego narodu

Ale nie zapominaj również że sprzedawca w momencie sprzedaży samochodu nie wspomniał słowem że niestety mapa jest z wadami. 

A co do większości posiadałem jeszcze niedawno Koleosa i gdy napisałem na forum ze można się ubiegać o obniżkę ceny zakupu to  niektórzy mnie wyśmiali a inni OLALI jak na tym forum http://megane.com.pl/topic/60770-system-rozpoznawania-mowysterowania-glosem/page__p__419818__fromsearch__1?do=findComment&comment=419818  więc wybacz że pisze w ten sposób ale chyba mam podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne,...tylko jak dla mnie to za dużo kombinacji  przy ustawianiu podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne,...tylko jak dla mnie to za dużo kombinacji  przy ustawianiu podczas jazdy.

A jaka cena??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28000 rubli...po naszemu około 1800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się nad zakupem jednak musiałbym to kupić od polskiej firmy aby miało gwarancję, no i nie wiem co by ASO powiedziało na taką przeróbkę miesięcznego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak obawial bym się jakości radia - za miastem zapewne nie bedzie dzialac poprawnie jak to z "chinolami" bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się nad zakupem jednak musiałbym to kupić od polskiej firmy aby miało gwarancję, no i nie wiem co by ASO powiedziało na taką przeróbkę miesięcznego auta.

Nic by nie powiedziało,mogli by straszyć utratą gwarancji  i innymi wymysłami,a prawda jest taka,że jeżeli nie tniesz instalacji to nie mogą Ci nic zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy montując inne radio niż fabryczne (kupione z autem) nie stracisz gwarancji.

Zmiana instalacji (na kostkach) to jednak ingerencja w instalacje elektryczna. Dla użytkownika sa przewidziane odpowiednie porty/gniazda dostępne w aucie i to z nich wolno nam korzystać -chyba ze się myle?

To sa urządzenia ktoe nie zostały przewidziane do montażu w aucie przez producenta i to może być ten powod utraty gwarancji.

Zawsze można podjechać na montaż do ASO -dogadać się i gwarancja zostanie "nienaruszona" wpisem w ksiazce

Ja tak zrobiłem w "Misku" - wpisali mi montaż radia jako usluga ASO wiec i gwarancja na auto została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Cieszę się że nowe radio ( tesla ) przypadło wam do gustu.

Cena 1800 zł jest do zaakceptowania. Jeśli wytrzymam z samochodem do zakończenia gwarancji ( bo już przymierzałem się do 3 samochodów ) to przy kolejnej wizycie za wschodnią granicą chyba sobie to kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras,może i tak,ale w Note montowałem na gwarancji sam i nawet nie pisneli o utracie,może jakby coś się działo z elektryka,może by wyniuchali,ale jak spokój?,nikogo nie powinno to ruszyć.

Ale...to są tylko nasze dywagacje i do odważnych świat należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dywagacje, montaż poza ASO lub bez pisemnego wskazania warsztatu na 100% skutkuje utratą gwarancji co najmniej na el.powiazane czyli w praktyce na "elektrykę" Dopóki nic się nie dzieje i płacisz za przeglądy nawet się nie zająkną, że to problem, choć mnie uprzedził znajomy mechanik/elektryk z aso nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... Ale...to są tylko nasze dywagacje i do odważnych świat należy :D

Nie wiem czy byłbyś taki "radosnym króliczkiem", gdyby Ci coś walnęło w komputerze, elektronice, czy w jakimkolwiek elemencie elektryki auta. Jak napisał kol. manix - w ASO wtedy na pewno by zauważyli, że było grzebane i zostałbyś potraktowany jak piłeczka pingpongowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poproszę Panowie  o informację. 

Mapy na kartach SD , które sprzedaje Dealer Nissana (ktoś wcześniej wspomniał w cenie 500zł. ) - czy one są z aktualizacją 3 letnią ?

Pytam z ciekawości bo Mazda ceni się za te karty kilkukrotnie drożej  lecz są one z aktualizacją 3 letnią (2 razy w roku) 

Dziękuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniolo,Andrzeju,...dla tego napisałem,do odważnych świat należy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... poproszę Panowie  o informację. 

Mapy na kartach SD , które sprzedaje Dealer Nissana (ktoś wcześniej wspomniał w cenie 500zł. ) - czy one są z aktualizacją 3 letnią ?

Pytam z ciekawości bo Mazda ceni się za te karty kilkukrotnie drożej  lecz są one z aktualizacją 3 letnią (2 razy w roku) 

Dziękuję i pozdrawiam !

W przypadku Nissana sprawa wygląda tak. Bulisz jednorazowo ponad 5 stówek. Dostajesz kartę z mapą, na której w ostatnich 2 wersjach jest również aktualizacja softu ... i tyle. Nic więcej w tej cenie - żadnych aktualizacji. Nissan wydaje nowe mapy 1x/rok i w przypadku nieodpartej ochoty z Twojej strony do posiadania takowej, wiąże się to z koniecznością wysupłania kolejnych 5 stówek. W przypadku Nissana nie ma czegoś takiego, jak aktualizacja czegokolwiek na posiadanej karcie. Każdorazowo kupujesz nową kartę zawierającą nową mapę, przy czym karta na pewno jest nowa, ale co do zawartości mapowej, to .... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...