Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u naszych południowych sąsiadów Czechów i Słowaków czy coś co wam pokazuje? Wybieram się w połowie września  to bym porównał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo to odkryjesz pełną funkcjolaność NCII.

Będziesz miał komunikaty o korkach/wypadkach itp.

Nie wiem czy to opisywałem, czy potem mi się nie chciało - ale.... miałem jeden zarąbisty przypadek w drodze do Włoch na urlop. Zatrzymaliśmy się na stacji, po chwili... patrzymy cała autostarda stoi. Wypadek i blokada autostrady. Wszystko stoi.... zapowiada się na (w naszejocenie) kilka godzin stania.

Zaczynamy szukac cos na mapach... ja na NCII, kolega na google... ale nic nie dało i nagle u mnie kmunikat [już dosłownie nie pamiętam]: "Wystąpiły nowe okoliczności na trasie - wyznaczam nową" i... każe mi jechać w jakś dróżkę szerokości samochodu. Dodam, że nieśmiało nektózy też już tam jechali, ale nie wyglądało to na drogę i wyprowadziła nas jakieś 2 km za wypadkiem.

Mam gdzieś zdjęcia po drodzę jak jechaliśmy wzdłuż autostrady, ona biegła o góry jakąś estakadą, po chwili na niej była ikonka wypadku, a na nawigacji trasa jeszcze trochę za tym wypadkiem na najbliższym węźle nas doroadziła na normalną trasę.

No cóż.... "osławione" google kupmlowi tak nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. A ja własnie wysłałem do ASO zgłoszenie dlaczego nie mam ikonek BP. 

Przy okazji sprawdź, czy masz w menu opcje dot. wyświetlania na ekranie ograniczeń prędkości i czy są wyświetlane na ekranie.

Sprawdzaliśmy z kolegą identyczną (najnowszą kartę) w Pulsarze (2014) i QQłce (2015). W Pulsarze było cacy, natomiast QQłka nie miała tej opcji nawet w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprawdź, czy masz w menu opcje dot. wyświetlania na ekranie ograniczeń prędkości i czy są wyświetlane na ekranie.

Sprawdzaliśmy z kolegą identyczną (najnowszą kartę) w Pulsarze (2014) i QQłce (2015). W Pulsarze było cacy, natomiast QQłka nie miała tej opcji nawet w menu.

Ograniczenia prędkości mi czasami tylko migną na ekranie nawigacji, na stałe są wyświetlane czytane z znaków na ekranie pomiędzy zegarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiedzy zegarami czyta ze znakow "rzeczywistych" ale wydaje mi się ze gdy nie ma znaku lub nie może go odczytac to leci z nawigacji

Miałem taka sytuacja, ze pokazywal mi ograniczenie prekosci a zadnego znaku nie widział - taka jak by hybryda

Tak samo jest gdy masz POI z fotoradarami, piszczy gdy się do nich zbliżasz mimo, ze nie korzystasz z nawigacji i nie masz mapy wyświetlanej na ekranie  :)

Zdaje się, ze nawigacja pracuje caly czas w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji sprawdź, czy masz w menu opcje dot. wyświetlania na ekranie ograniczeń prędkości i czy są wyświetlane na ekranie.

Sprawdzaliśmy z kolegą identyczną (najnowszą kartę) w Pulsarze (2014) i QQłce (2015). W Pulsarze było cacy, natomiast QQłka nie miała tej opcji nawet w menu.

Pisząc to, miałem na myśli, że różne egzemplaże NC (2 i 3) mają różne oprogramowanie wewnętrzne i pomimo że korzystają z identycznej karty (mapy), mają różne menu. U mnie mam w menu funkcje włączenia / wyłączenia wyświetlania na ekranie NC ograniczeń prędkości zawartych w mapie, natomiast w QQłce kolegi tych funkcji nie było, a co gorsza, ograniczenia nie były wyświetlane na ekranie navi.

Nie mieszajcie do tego tego wyświetlacza między zegarami, bo nie o tym była mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak i o tym ponieważ nie zauwazylem żeby na mapach wyswietlay mi się ograniczenia predkosci.

Wyswietlaja się miedzy zegarami, jak już wspomniałem bez względu na dzialajace mapy czy nie.

Można to zmienić w seting'ach ale dla wyświetlacza miedzy zegarami.

Może jak wylaczy się pokazywanie ograniczen przy zegarach to wyswietla się na mapach? Nie wiem, tego nie sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie jest tak, że należy zaznaczyć wyświetlanie  informacji, które są na pasku? Mam co prawda teraz inne auto, ale jechałem QQ ostatnio i wydaje mi się że były ograniczenia. U mnie klika się info o trasie i między innymi ograniczenia są w prawym dolnym rogu, można to zmienić jeszcze na info o manewrze lub o mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Teknie (przynajmniej w moim X'ie) nie da się tego zmienić na mapach i nie ma takiej opcji w ustawieniach

Wyswietlanie jest tylko miedzy zegarami - porownujac rozne auta (nissana) trzeba patrzeć na wersje wyposazenia bo to ma znaczenie

Owszem, gdy uzywalem nawigacji to pokazywal mi zakaz skretu ale nie na mapie.

Na mapie pokazuje fotoradary, punkty POI (np. stacje benzynowe), nazwy ulic itp. ale nie info o znakach drogowych

Mnie akurat to się podoba, ze caly czas mogę mieć informacje o ograniczeniach bez używania nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj jak uruchomiłem mapę w stojącym aucie to pokazało mi 31ecs1cphie2_t.jpg czyli ograniczenie do 50km/h ale znikło gdy ruszyłem i wjechałem na drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy zegarami tez Ci pokazywało ograniczenie czy tylko kreseczki?

Nie sprawdzałem nigdy w stojącym aucie, zobaczę dzisiaj jak nie zapomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj jak uruchomiłem mapę w stojącym aucie to pokazało mi 31ecs1cphie2_t.jpg czyli ograniczenie do 50km/h ale znikło gdy ruszyłem i wjechałem na drogę

To moze być to! Ja zawsze juz jadę zanim navi się "załaduje".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie proszę, czy w NC2 z najnowszą kartą na pokładzie, możecie wybrać z menu adres Kudowa Zdrój, ul. 1-Maja.

Na mapie ta ulica jest, ale nie mogę jej wybrać z menu jako celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie proszę, czy w NC2 z najnowszą kartą na pokładzie, możecie wybrać z menu adres Kudowa Zdrój, ul. 1-Maja.

Na mapie ta ulica jest, ale nie mogę jej wybrać z menu jako celu

Andrzej - byłem ,sprawdziłem i jest Ok

 

8011fb3b98c5ad121eb36bfb0ecb5cf3.jpg

Wpisałem jak wyżej na zdjęciu dałem Ok i wytyczył trasę

 

e8495d34bd51daa8045f68e29f6292fc.jpg

 

Chyba że ta ulica 1-go Maja to inna ulica niż ta Maja co mi pokazała nawigacja

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kudowie nie ma ul. Maja, więc to co Ci pokazała navi, to jakiś dziwny sposób wyznaczenia trasy na 1 Maja :dribble:

Gdybyś powiększył ekran na celu, wtedy wszystko byłoby pewne. Numer np. 32, lub jakiś numer w pobliżu. Wieczorem sam też sprawdzę.

Wielkie dzięki za pomoc. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-go Maja to główna ulica wylotowa z Kudowy na "drogę stu zakrętów" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-go Maja to główna ulica wylotowa z Kudowy na "drogę stu zakrętów" .

Nie w tym problem - Kudowę to ja znam jak własną kieszeń, włącznie z okolicą i lokalizacją co ciekawszych pensjonatów. Problem polegał jedynie na tym, że w navi nie można wklepać ul. 1 Maja (nawet 1-ki), natomiast jest tak jak podał wcześniej kol. rafiros - wklepujemy ul. Maja 1 (całość jako nazwa ulicy) i wtedy możemy wklepać numer posesji. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-go Maja to główna ulica wylotowa z Kudowy na "drogę stu zakrętów" .

 

Znam tą drogę jak własną kieszeń - Kudowa -Radków - moja ulubiona trasa motocyklowa - w dobrych czasach potrafiłem zrobić tam około 300 km w jeden dzień  - niestety na dzień dzisiejszy czas nie pozwala na takie zabawy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...