Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎13 o 09:56, ileven napisał:

witam , 

kupil ktos moze  mape z symbolem : 25986 ? jest to najnowasza mapa dostepna ? 

Przyszła ta karta. Działa. System się kilka minut aktualizował. W systemie żadnych zmian nie ma, choć może tego nie pamiętam, "główne" drogi są poprowadzone na czerwono.

Na pewno są nowsze mapy w porównaniu z tym co miałem bo dla testów przejechałem się Średnicówką i jest cała, wcześniej była tak do początku Zabrza jak dobrze pamiętam.

I jest też jedno rondo, którego wcześniej nie było.

W wrześniu wyjazd w Bieszczady - zobaczę czy naprawili błąd wytyczenia autostrady w kierunku Rzeszowa i czy jest obwodnica.

Można uznać, że 250zł warte tej aktualizacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel - tak czytalem watki wczesnije jednakze nie znalazlem clear odpowiedzi na pytanie , wiec dzieki za jasna odpowiedz 

karta mi dojechala wczoraj od kolegi z allegro  , aktualizacja najpierw i pozniej zadzialalo .. w poniedzialek na chorwacje uderzam wiec zobacze jak to wyglada.. ale za taka cene vs salon to nawet jakbym co rok wymienial to sie oplaca . OK wiem tez co pisano ze karta samsung , linux etc tez mozna ale technicznie i czasowo to nie bylo by easy przynajmniej dla mnie ..

 

pozdr..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ileven napisał:

Karminadel - tak czytalem watki wczesnije jednakze nie znalazlem clear odpowiedzi na pytanie , wiec dzieki za jasna odpowiedz 

karta mi dojechala wczoraj od kolegi z allegro  , aktualizacja najpierw i pozniej zadzialalo .. w poniedzialek na chorwacje uderzam wiec zobacze jak to wyglada.. ale za taka cene vs salon to nawet jakbym co rok wymienial to sie oplaca . OK wiem tez co pisano ze karta samsung , linux etc tez mozna ale technicznie i czasowo to nie bylo by easy przynajmniej dla mnie ..

 

pozdr..

 

[sarkazm MODE ON]

Oooo widzę, że kolega po pierwszych lekcjach angielskiego - gratuluję odwagi w podjęciu decyzji co do edukacji. Jak byłem w piątej klasie pedałówy to po pierwszych prywatnych lekcjach też szpanowałem, że potrafię liczyć po angielsku do 10-ciu.

Teraz wiem, że robiłem z siebie idiotę.

[sarkazm MODE OFF]

Szczerze pozdrawiam z lekkim uśmieszkiem - bez obrazy  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm interesująca wypowiedz , cóż powiedzieć  poza stwierdzeniem iż większość problemów bierze się z faktu ze zakłada się pewne rzeczy i wydaje opinie nie znając faktów , bo coś się wydaje ,zakłada , bądź widzi - z takim podejściem to mógłbym zakładać ze w odpowiedzi kolegi jest agresja i urażona duma ,rozrzalenie  i przerośnięte ego bez limitu co kieruje by  wszystkich uważać za idiotów. No cóż ryzykowne podejście jak dla mnie.  off /on  -można założyć chypokryta do tego z uśmieszkiem , ale to nie prawda - bo wierze ze jest jakiś poziom i pewnie wypowiedz taka z powodu niezrozumienia bądź moich błędów w pisowni i przekazie ..

Praktycznie mogłem napisać „jasne dla mnie „ zamiast „ clear „ i byłoby inne podejście brak płytkiego sarkazmu i pewnie inny komentarz ale cóż wierze w ludzi wiec szacun wogole ze odpowiedziałeś na moje pytanie i notabene pomogłeś mi wyjaśnić wątpliwość odnośnie karty to sie liczy koniec końców 

Dość tych wywodów bo będzie ze x y z znowu o mnie hehe a chodzi o to by jakoś sobie pomoc i wyjaśnić jak się wie więcej i to chyba cała przyjemność z bycia forumowiczem jak dla mnie ..

szczeze pozdrawiam z dużym uśmieszkiem :):)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy po pół roku użytkowania nie odkryłem Ameryki hehe.
Od dawna wiadomo że radio nie przełącza z kierowcy kanałów zakodowanych tylko wg własnej listy.
Ale CD idzie po kolei. Oraz ...moje odkrycie hehe : kanaly radiowe zakodowane w radio dab idą po kolei wg zakodowania od 1 do 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie stacje radiowe w DAB+ też idą po kolei wg listy, a nie ustawienia  1-6. Ale jest ich tak mało - że może ustawiłeś je sobie pod 1-6 też po kolei wg listy ;-))) Gdy ja przeskakuję DAB+ to wskakują mi pomiędzy polskimi stacjami czeskie, których nie mam na 1-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie będę przeczył ale mam zakodowane jedynką na 1 trójka na 3 i jakieś czeskie na 5.

I wydaje .i się że tak skakało.

Spróbuję wieczorkiem jeszcze raz .

Może ostatnia aktualizacja coś poprawiła:-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem pewny.
W dabie na ekranie radia przeskakują zakodowane stacje z kierownicy.
Albo kolejne w ekranie listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja za zadne skarby nie moge ustawic odtwarzania dzwiekow nawigacji z telefonu. BT dziala przy polaczeniach l, odtwarzanie muzyki z YT tez dziala ale dzwieki  z navi  czy yanosika juz nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączonego yanosika to u mnie nie działa np głos google mapa.
Wyłączenie bt uruchamia głos w googlach.
I chyba nie pamiętam można potem uruchomić ponownie bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem NAVI przez BT to aby usłyszeć komunikat w Yanosiku musiałem ustawić opóźnienie odczytania komunikatu aby NC2 obudził się do odczytania komunikatu.

W Yanosiku  USTAWIENIA \ BLUETOOTH \ OPÓŹNIENIE KOMUNIKATÓW   

Rozwiązaniem jest chyba włączenie funkcji SESJA CIĄGŁA ale jeszcze jej nie testowałem z obawy, że radia już nie usłyszę. Eksperymentowałem w czasie podróży :)

Zapewne w Google Maps jest podobna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie tak zakumulowaną żeby jej nie znaleźć.
A 2 sek opoznienia w nawigacji to dużo.

Zależy gdzie krążysz.
Ale warto sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko "pstryczek" że komunikaty odtwarza przez BT.

Ogólnie BT w NC2 to jakaś qpa w tej sprawie jest. Mam w drugim aucie Parrota CK3100 i myślałem że nastał jego koniec, ale jak widzę co się tu dzieje to albo kabel do AUX albo reaktywacja papugi mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam parrota w 2 - 10 l aucie.
Do dziś łączy wszystkie symbiany, windowsy i androgeny.
Ale to były proste konstrukcje.

Próbowałem w yanosiku przestawiać kanały dźwięku ale nic to nie daje.

A próbowałeś resetować Bt podczas prowadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zwykłym radiu (acenta) odrazu zadziałało . Przestawiam na dzwiek z Blu i działa .

A tak propo yanosika zaufanatrzeciastrona.pl/post/masz-yanosika-wiesz-ze-jestes-czescia-sieci-sensorow-lokalizatorow-bluetooth/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sparować na nowo BT i reinstalować NissanConnect  w telefonie. Efekt ten sam. Zanim telefon dostanie zgodę na odegranie komunikatu od NC2 to jest już po wszystkim. Zrobię jeszcze kilka prób innych ustawień i napiszę jak będzie efekt.  Najgorsze jest to że w samym NC2 nie widzę możliwości żeby coś zmienić i ułatwić działanie Google Maps.

NieKumaty, pomyśl w inną stronę. Yanosik to pikuś bo wiemy ilu użytkowników używa Yanosika i tylko część używa wtedy BT. Pomyśl że od tego roku systemy bezpieczeństwa w samochodzie mają mieć kontakt online z centralą, a większość ma zestaw HF z BT na pokładzie i włączona jest na stałe. Jeżeli producenci lokalizatorów wejdą w związek z producentami tych systemów lub Ci zechcą sami sprzedawać lokalizatory to np firma Bosch lub podobne za jednym zamachem stworzą sobie ogromną sieć czujników na kółkach a jednego beacona BT będą mijać nawet dziesiątki na godzinę.

Lokalizowanie rzeczy wejdzie wtedy na nowy poziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem stronę Nissana żeby zobaczyć Micre i zobaczyłem że ta ma możliwość używania nawigacji TomTom  https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/micra/inforozrywka.html

Znalazłem też w Google Play aplikację Door to Door Navigation https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nissan.doortodoor

oraz aplikację pod win do aktualizacji map https://apps.nissan.navshop.com/en_gb/pctoolwin.html

Jest tylko ponad tysiąc pobrań na androida a i na forum nie znalazłem nic na temat mariażu TomToma i NissanConnect  więc nie jest to chyba stara sprawa. Może ktoś z Was wie czy to tylko Micra tak potrafi czy też QQ też będzie mogła? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. Dostalem informacje od nissana ze nierozwijaja juz nc2. W nowych autach bedzie inny panel nie zdradzili jaki.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba będzie zrobić jakiś upgrade do wersji USA.   https://www.android.com/auto/nissan/ 

Wygląda na to, że ramki powinny pasować.

Ewentualnie jakiś przeszczep z krajowej Micry. Może to mniej bajerów niż Android od Chińczyka ale powinno łatwiej się zgrać z samochodem :)

Edytowane przez RAMA
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Info z prasy branżowej (Żródło: Everiq)

Renault-Nissan-Mitsubishi wybierają Androida

Renault-Nissan-Mitsubishi i Google ogłosiły partnerstwo technologiczne, które ma na celu wykorzystanie systemu operacyjnego Android w swoich pojazdach. Inteligentne systemy informacyjno-rozrywkowe i przyjazne użytkownikom aplikacje trafią do wielu modeli pojazdów już od 2021 roku.
W ramach partnerstwa technologicznego pojazdy sprzedawane przez członków sojuszu będą korzystały z systemu Android, zostaną wyposażone w nawigację Google Maps, dostęp do bogatego zbioru aplikacji motoryzacyjnych w sklepie Google Play, będą mogły odbierać połączenia i SMS-y, sterować multimediami, znajdować informacje i umożliwiać zarządzanie funkcjami pojazdu za pomocą głosu, korzystając z wbudowanego Asystenta Google.

- Partnerstwo informacyjno-rozrywkowe stanowi część działań sojuszu zmierzających do wyposażenia większej liczby pojazdów w inteligentną łączność i usługi chmurowe w ramach średnioterminowego planu rozwoju sojuszu do 2022 roku. Niniejsze oświadczenie, zbiegające się z pierwszą rocznicą wprowadzenia w życie średniookresowego planu rozwoju, symbolizuje koncentrację firm motoryzacyjnych zrzeszonych w sojuszu, na rozwoju technologii nowej generacji. Zgodnie z planem, Renault-Nissan-Mitsubishi planuje zwiększyć sprzedaż do ponad 14 milionów sztuk rocznie do końca 2022 roku. Sojusz w ubiegłym roku sprzedał 10,6 miliona pojazdów na 200 rynkach – podkreślają firmy w komunikacie.

Plan obejmuje również uruchomienie 12 nowych pojazdów elektrycznych o zerowej emisji spalin, rozwój technologii w zakresie pojazdów autonomicznych i trwające wdrażanie systemu Alliance Intelligent Cloud. Alliance Intelligent Cloud zapewni system audio-informacyjny kolejnej generacji, oferując platformę do integracji zarządzania danymi, systemów informacyjno-rozrywkowych oraz ułatwienia aktualizacji systemów inteligentnej łączności i zdalnej diagnostyki w pojazdach firm członkowskich sojuszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...