Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] automatyczne domykanie szyby


szumacherek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj zauważyłem, że przestała mi działać funkcja automatycznego zamykania szyby przycisk oznaczony literka A na drzwiach kierowcy. Dziwna sprawa bo działa otwieranie i zamykanie szyb, działa automatyczne otwieranie a nie działa automatyczne zamykanie tzn. przyciągam przełącznik ale szyba nie zamyka się automatycznie. Jak trzymam przeciągnięty przełącznik cały czas szyba sie zamyka. Czy ktoś spotkał sie z taką usterką i wie co moze być przyczyną?

 

pozdrawiam

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wczoraj zauważyłem, że przestała mi działać funkcja automatycznego zamykania szyby przycisk oznaczony literka A na drzwiach kierowcy. Dziwna sprawa bo działa otwieranie i zamykanie szyb, działa automatyczne otwieranie a nie działa automatyczne zamykanie tzn. przyciągam przełącznik ale szyba nie zamyka się automatycznie. Jak trzymam przeciągnięty przełącznik cały czas szyba sie zamyka. Czy ktoś spotkał sie z taką usterką i wie co moze być przyczyną? pozdrawiam Sent from my iPad using Tapatalk

U mnie raz działa ,raz nie działa.

Obecnie od 3 dni znów nie działa automat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamknąć szybę i nie zwalniając przycisk przytrzymać go jeszcze 10-15 sekund przycisk po zamknięciu. Powinno się wtedy zaprogramować zamykanie szyby z automatu -później wciśnięcie przycisku powinno już zamykać.

Edytowane przez marcinok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znany bug szyba "zapomina" o automatycznym zamykaniu, aby przywrócić automat, trzeba po zamknięciu szyby z palca przytrzymać przycisk zamykania ponad 10 sekund wtedy pamięć wróci ale pewnie za jakiś czas znowu zapomni. Są podejrzenia że spadek napięcia w instalacji auta powoduję utratę ustawień z pamięci komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znany bug szyba "zapomina" o automatycznym zamykaniu, aby przywrócić automat, trzeba po zamknięciu szyby z palca przytrzymać przycisk zamykania ponad 10 sekund wtedy pamięć wróci ale pewnie za jakiś czas znowu zapomni. Są podejrzenia że spadek napięcia w instalacji auta powoduję utratę ustawień z pamięci komputera.

 

Dokładnie tak.

Po odpięciu akumulatora mam zawsze ten sam objaw. Tak jak koledzy piszą, pomaga przytrzymanie przycisku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To chyba skutek maczania francuskich paluchów w Nissanie. W Sceniku też tak było, po odłączeniu aku, trzeba było przytrzymać klawisz zamykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, bo mam króciótkie pytanie :)

 

Czy po odłączeniu akumulatora w T31 coś się rozkodowuje?

 

Chcę rozkręcić plastiki przy kolumnie kierownicy bo coś mi hałasuje, ale wolę robić to na odłączonym aku (poduszka w pobliżu ;)).

Chcę wiedzieć czy nie narobię sobie problemów (np. zakodowane radio, kluczyk itp.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza ponownym ustawieniem stacji radiowych,zegarka- nic innego po odlaczeniu zasilania nie powinno sie stac.

Jak zlokalizujesz co hałasuje kolo kolumny kierowniczej -to napisz co było przyczyna.U mnie tez cos telepie w tym miejscu i jak na razie nie udało mi znaleśc przyczyny

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza ponownym ustawieniem stacji radiowych,zegarka- nic innego po odlaczeniu zasilania nie powinno sie stac.

Jak zlokalizujesz co hałasuje kolo kolumny kierowniczej -to napisz co było przyczyna.U mnie tez cos telepie w tym miejscu i jak na razie nie udało mi znaleśc przyczyny

 

Ja też swego czasu długo podejrzewałem kolumnę kierownicy a okazało się, że to osłona środkowego tunelu obok prawej nogi kierowcy - tam chyba jest dostęp do filtra klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też swego czasu długo podejrzewałem kolumnę kierownicy a okazało się, że to osłona środkowego tunelu obok prawej nogi kierowcy - tam chyba jest dostęp do filtra klimatyzacji.

U mnie już ta osłone wcześniej zabeczpieczyłem przed hałasowaniem-to nie ona tarabani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się. Chodzi o t30 i t31. Czy ktoś wie dlaczego zabezpieczenie przeciw przycięciowe rąk znajduje się tylko na szybie kierowcy a nie na wszystkich? Czy tak jest też w t31?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam problem chyba podobny zaywazylem 1cm szpare miedzy szyba- przy szybie zamknietej. Kiedys jak zamykalem dzwi to szyba sie o ten 1cm podnosila do gory sama. Teraz widzie ze szpara nadal jest. Czy trzeba przytrzymac ten guzik na 10sek aby ona sie do gory na stale podjechala? Czy nie mozna ustawic tak aby zawsze byla na samej gorze bez tej szpary i bez domykania po zamkniwciu dzwi.

Edytowane przez razzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chyba podobny zaywazylem 1cm szpare miedzy szyba- przy szybie zamknietej. Kiedys jak zamykalem dzwi to szyba sie o ten 1cm podnosila do gory sama. Teraz widzie ze szpara nadal jest. Czy trzeba przytrzymac ten guzik na 10sek aby ona sie do gory na stale podjechala? Czy nie mozna ustawic tak aby zawsze byla na samej gorze bez tej szpary i bez domykania po zamkniwciu dzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...