Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podłokietnik


SZLITEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie,jeśli kupie podłokietnik i sam go zamontuje to czy tracę gwarancje.

Do wywiercenia trzy otwory w plastiku tunelu. Nie bójmy się wszystkiego, na co masz stracić gwarancję- na tylny schowek w tunelu? Powodzenia w montażu!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mój samochód miał już zainstalowany podłokietnik przed zakupem. Poniżej dla osób zainteresowanych dołączam zdjęcia.

Zalety: wygodne podparcie dla ręki, całkiem pojemny schowek w środku.

Wady: nie jest zbyt stabilny - rusza się cała konsola/ tunel. Mątując go w tunelu pozbawiamy również pasażerów tylnych siedzeń ich jedynego schowka. :(

post-53394-0-01588400-1427059779_thumb.jpg

post-53394-0-28789300-1427059779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede w serwisie, to poproszę, żeby sprawdzili :) ogólnie podłokietnik sprawuje się bardzo dobrze, ważny jest dla mnie schowek, który się w nim znajduje - rozpieszczony byłem ilością schowków w Note, a teraz w Juku każdy jest na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede w serwisie, to poproszę, żeby sprawdzili :) ogólnie podłokietnik sprawuje się bardzo dobrze, ważny jest dla mnie schowek, który się w nim znajduje - rozpieszczony byłem ilością schowków w Note, a teraz w Juku każdy jest na wagę złota :)

Osobiście po montazu schowka w serwisie poprawiałem i faktycznie były luźne śruby, natomiast niewiele to poprawiło bo sam tunel jest przykrecony tylko na kilka wkrętów i ze względu na wysokośc (tunel  z podłokietnikiem) po prostu się buja- niewiele ale ruch jest. Do tego dochodzi w każdym razie u mnie trzeszczenie plastików i nie wiem czy to nakładka kolorowa-montowana tylko do tunelu na zatrzaski czy coś innego ale przy mocnym podparciu łokciem o podłokietnik po prostu jest głośny. Dla porównania jechałem ostatnio renault scenic III i tam jest ok. ale cała konstrukcja jest na szynach i widać solidnie przymocowana do podłogi a nie jak u nas na dwóch kawałkach wygiętego płaskownika wsadzonego do plastikowej dziury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ostatnio też pomyślałem o montażu podłokietnika, używek niestety brak, także pozostaje salon albo jakiś zakup aftermarketowego. Mógłby ktos cos polecić? Czy najlepiej brać oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też pomyślałem o montażu podłokietnika, używek niestety brak, także pozostaje salon albo jakiś zakup aftermarketowego. Mógłby ktos cos polecić? Czy najlepiej brać oryginał?

 

IMO oryginał - dobrze pasuje do wnętrza, nr katalogowy zależy od posiadanego wzoru tapicerki. 

 

2015-08-14%2015.24.27.jpg

2015-08-15%2012.41.28.jpg

2015-08-15%2012.39.20%20HDR-2.jpg

 

Montaż jest dość prosty - poza tym co przychodzi w pudełku potrzebna jest wiertarka, dwa wiertła (5 i 10mm), taśma malarska i ołówek. Całość trwa około kwadransa. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, a jaki koszt takiego? Zamawiałeś wysyłkowo czy odbierałes osobiscie w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, a jaki koszt takiego? Zamawiałeś wysyłkowo czy odbierałes osobiscie w salonie?

 

Odbierałem w salonie - jest chyba z 10 wersji, różnią się tapicerką i trochę ceną. Kosztuje to około 700 zł. ale dokładna cena zależy od wzoru tapicerki. Tylko rozmawiać trzeba z kimś kumatym :D  albo mieć katalog ze zdjęciami, żeby dobrać do swojej tapicerki odpowiedni numer katalogowy. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, dzieki , w takim razie czeka mnie wizyta w aso.


Edit:

 

Byłem w aso zaproponowali oryginalny pokryty czarna skórą albo materiałem za 709zł , mieli też zamiennik za 300 z kawałkiem, dokladnie taki jak z linku poniżej

http://allegro.pl/podlokietnik-nissan-juke-2011-prezent-i5891844011.html

Plusem zamiennika jest ,oczywiście oprócz ceny,  to że tylny schowek (w który montowany jest oryginalny podłokietnik) jest niezasłonięty i można normalnie z niego korzystać. Jest jeszcze jeden zamiennik http://allegro.pl/nissan-juke-11-podlokietnik-lux-armster-2-wroclaw-i5553127286.html

Co myślicie o tych zamiennikach? A może ktoś ma taki zamontowany i podzieli się opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki , w takim razie czeka mnie wizyta w aso.

Edit:

 

Byłem w aso zaproponowali oryginalny pokryty czarna skórą albo materiałem za 709zł

 

Dziwne, że tylko dwa. Ja wiem o takich numerach:

  • KE877-1K000
  • KE877-1K100
  • KE877-1K150 
  • KE877-1K155
  • KE877-1K1BP
  • KE877-1K1BU
  • KE877-1K1GR
  • KE877-1K1RA
  • KE877-1K1RE
  • KE877-1K1YE
i to na pewno nie są wszystkie dostępne wzory. One różnią się między sobą materiałem i kolorem szwów - ogólnie cel jest taki, żeby poszycie podłokietnika było identyczne z tapicerką foteli. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest z wysyłką do Polski tylko dostawa płatna 21 dolców

 

Dzięki clawis moje niedopatrzenie, faktycznie do Polski nie może być wysłane z Russian Federation a z China może za 21,68$.

Podłokietnik zamówiony, teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać :) .

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten podłokietnik. Jestem tylko ciekawy jak z jego stabilnością (czy jest na wcisk czy przykręcany??), niestety aukcja nie zawiera instrukcji montażu ;/ dziwne. Ja też szukam takiego podłokietnika, który nie wymaga wiercenia w konsoli środkowej (moim zdaniem sposób montażu oryginalnego podłokietnika to jakaś pomyłka - kto projektuje montaż elementu wymagającego zniszczenia drugiego, bezmyślność). GhostDriver czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia po otrzymaniu podłokietnika i montażu. Jak będzie stabilny i dobrze się sprawował to biorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest na wcisk czy przykręcany??

 

Tomi_O wygląda że jest na wcisk, jak będzie za mało stabilny to od spodu dam jakąś taśmę dwustronną, no ale zobaczymy jak przyjdzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ma co spekulować, jak dojdzie to się wszystko wyjaśni. Jestem przyzwyczajony do podłokietników (w każdym aucie miałem to cudo) i mi tutaj strasznie go brakuje :) a nie chcę wiercić konsoli środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłokietnik już dotarł, Żona przed chwilą odebrała przesyłkę, dużo szybciej niż się spodziewałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłokietnik już dotarł, Żona przed chwilą odebrała przesyłkę, dużo szybciej niż się spodziewałem :).

 

Wrzuć jakieś fotki po instalacji.  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś fotki po instalacji.  :spoko:

 

Na pewno wrzucę, na żywo obejrzę go dopiero w weekend i wtedy pewnie montaż, z relacji telefonicznej wygląda bardzo porządnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...