Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pomoc dla nowego x- maniaka,problem z DPF i immobiliserem P1614


mati_xyz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy X-a i użytkowników tego forum. :wave:

 

Jako nowy posiadacz X-a T31 z 2007 (2.0 dci 173KM) , mam 2 problemy.

1. Dotyczy DPF (kupiłem i świeciła kontrolka filtra i silnika (tzw. "Check engine"). Poczytałem wiele wpisów na tym forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Po podpięciu do komputera wywaliło błędy DPF P1435 i P1436. Nie dało się ich wykasować. Samochód przepalałem na wyższych obrotach przez kilkadzisiąt km ale dalej nic. Wiem, że można DPF usunąć, ale nie chciał bym tego narazie robić. Na aukcjach all... znalazłem ofertę dpf regenerowanych. Czy wymiana na regener. DPF usunie błędy czy konieczne jest kasowanie w ASO ?

 

2. Drugi problem dotyczy kolejnego błędu o kodzie P1614. W necie i na forum almery wyczytałem, że to jest problem z immobiliserem. Boje się, że któregoś nalbliższego dnia go nie odpalę. Czy miał ktoś z was taki problem (tzn. błąd) w swoich x-trailach?

 

P.S. przepraszam za długie wywody, ale potrzebuję porady bardziej doświadczonych użytkowników. Może któś zna dobry warsztat w okolicach Rzeszowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 1, ASO w takim przypadku stosuje tryb wypalania DPF-a a potem trzeba wymienić cały olej. Przepalanie jazdą pomaga, jeśli zapali się tylko kontrolka DPF (info z ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekalkuluj koszty.... wypalenie w serwisie to rozwiązanie czasowe, a usunięcie rozwiąże problem na stałe. Co zrobisz twoja sprawa.

 

odnośnie usunięcia - Przemyśl 889055285 Artek - gość robi też programy i wiem że renówkami też się zajmował (robił program w lagunie na coś ok 200KM u mojego sąsiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka check i dpf-u ponoć już jakiś czas się świeci (sądzę, że to miesiące niż dni). Na aukcjach można regenerowany DPf do X-a kupić za ok. 1100 (po wysłaniu starego) czy jest to opłacalne? Nie chcę za bardzo ingerować w samochód (przynajmniej na razie), jeżeli da mi wymiana tego regenerowanego na jakieś powiedzmy 2 lata to bym się na to łapał.

Tylko po wymianie trzeba w komputerze coś mieszać?  czy sam sobie wykryje, że filtr działa poprawnie i błędy znikną (teraz nie da się usunąć błędów Dpf-a). Ile może kosztować wypalenie w ASO tzn. nie chodzi mi o dokładną cenę a rząd liczb, setki czy tysiące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy pisli wyżej. przepal DPF a w ASO. koszt około 200 PLN. ale do wymiany jest 7,5 litra oleju . Kontrolka gaśnie dla DPF- a oraz check engine ( oczywiście jeżel jej palenie jest spowodowane filtrem).

 

Potem trzeba pilnować jeżeli keidyś taka sytuacja Ci się zdaźy aby przy  zapaleniu się kontloki  DPF  samochów przepalić samemu na drodze  - bez zbędnej zwłoki. Jeżeli będziesz z tym jeździł to zpali cie sie po czasie check engine. Przy Check engine nie  działa tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy pisli wyżej. przepal DPF a w ASO. koszt około 200 PLN. ale do wymiany jest 7,5 litra oleju . Kontrolka gaśnie dla DPF- a oraz check engine ( oczywiście jeżel jej palenie jest spowodowane filtrem).

 

Potem trzeba pilnować jeżeli keidyś taka sytuacja Ci się zdaźy aby przy  zapaleniu się kontloki  DPF  samochów przepalić samemu na drodze  - bez zbędnej zwłoki. Jeżeli będziesz z tym jeździł to zpali cie sie po czasie check engine. Przy Check engine nie  działa tempomat.

Ciekawe ,ktora to ASO Nissan-a podejmie sie wypalania filtra za 200 zl??

A tak naprawdę nierozumiem osob ,które chcą mieć auto z filtrem..

Niech ktos poda jeden racjonalny argument na korzyśc posiadana DPF-u....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Rzeszowa do Nissana i koleś z serwisu poinformował, że samo wypalanie kosztuje 250 zł. Do tego doliczają diagnostykę komputerową i oczywiście trzeba wymienić od razu olej 65 zł/1l + ok. 60-70 zł filtr + koszt wymiany.

 

DPF chciałbym posiadać, bo ponoć wtedy samochód nie kopci ta tego w dizlach nie lubie (dotychczas jeździłem tylko benzyną).

 

Ponawiam jeszcze pytanie dotyczące błędu immo... P1614 czy ktoś z was to przerabiał i ewentulanie jak sobie z tym poradzić ?

Ktoś z działu Almery pisał, że w ASO chcieli wymieniać antenę immo + na nowo kodowanie kluczy i całość za ok. 1350 (ok.1100 antena + 250 za kodowanie). Inni znów poradzili sobie przeczyszcając styki wtyczek pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami podczas procesu wypalania dpf samochód zachowuje się jak jeżdżąca świeca dymna... dlatego jest OK jak się wypala w trasie a nie w mieście na światłach ;)

rachunek... 250 wypalenie + diagnostyka 150 + olej 6x65 -> 400 + filtry 70 + jakaś robocizna (typu otwarcie maski) czyli ze 200 = razem szykuj 1000 ;)

 

wywalenie problemu - 1500zł... 

 

ps

poza aso olej kosztuje 25-40zł/l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtr tak czy inaczej musisz wymienić. Do Aso mozesz przyjechać ze swoim filtrem i olejem - polecam Motul Specific 0720 (trzeba kupić 2x5l).

Z dpf'en da się żyć - choć też bym wolał wogóle go nie mieć ale jak już jest i mi nie przeszkadza to też go sobie zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...