Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.0 dci - jaki olej?


dąb'13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam T-31 z mocą 173KM, zamierzam zrobić przegląd wymienić olej.

Zastanawiam się jaki wybrać?

Na czym "chodzą" wasze diesle?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam T-31 z mocą 173KM, zamierzam zrobić przegląd wymienić olej.

Zastanawiam się jaki wybrać?

Na czym "chodzą" wasze diesle?

 

Elf 5W30 Evolution FULL-TECH FE. Poszukaj też na forum - jest bardzo rozbudowany wątek o olejach. I uważaj na ceny w ASO. :)

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam T-31 z mocą 173KM, zamierzam zrobić przegląd wymienić olej.

Zastanawiam się jaki wybrać?

Na czym "chodzą" wasze diesle?

poczytaj najpierw forum i wypowiadaj się w wątku olejowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i popełniam błąd ale jeżdżę na 10 w 40 helix i wszystko jest super zresztą to nie pierwszy samochód który jeździ u mnie na półsyntetyku myślę że jest to optymalny olej ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i popełniam błąd ale jeżdżę na 10 w 40 helix i wszystko jest super zresztą to nie pierwszy samochód który jeździ u mnie na półsyntetyku myślę że jest to optymalny olej ale to tylko moje zdanie

nic się stanie, ten też może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i popełniam błąd ale jeżdżę na 10 w 40 helix i wszystko jest super zresztą to nie pierwszy samochód który jeździ u mnie na półsyntetyku myślę że jest to optymalny olej ale to tylko moje zdanie

 

Wątek jest do 2.0 DCI - tam są inne wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację, że nasz ORLEN ma w swojej ofercie specjanie skonfigurowany olej do naszych (czyt. made by Renault)

olej: PLATINUM MaxExpert C3 5W-40.

Edytowane przez dąb'13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

jaki olej silnikowy do t31 Disel jest zalecany? Zakupiłem auto stąd podstawowe pytania. Przesiadłem się z innego japońca i miłe zaskoczenie:)

 

Edytowane przez mtsw466
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecany 5W30, ja leję Elfa, dobry olej: https://www.czesciauto24.pl/elf/13626182

Przed zmianą warto zrobić płukankę na starym oleju, nie wiadomo jaki  ktoś lał poprzednio: https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-5154-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-diesel-6573414080

1 na 5L, więc na ten silnik niecałe 2 trzeba wlać do oleju, odpalić samochód na 15min i olej spuścić ;)

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mtsw466 napisał:

Ile wchodzi oleju? 

7.4l przy wymianie razem z filtrem, ale mi jakoś zawsze wchodzi 7l i jest nalane praktycznie na max. Lepiej nie przelewać.

Co do rodzaju oleju, to ja ostatnio leję Millers Oils Longlife XF 5W30 C4 co ~10kkm. Droższy od większości, ale chcę zrobić na silniku drugie 250kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eloar napisał:

7.4l przy wymianie razem z filtrem, ale mi jakoś zawsze wchodzi 7l i jest nalane praktycznie na max. Lepiej nie przelewać.

Co do rodzaju oleju, to ja ostatnio leję Millers Oils Longlife XF 5W30 C4 co ~10kkm. Droższy od większości, ale chcę zrobić na silniku drugie 250kkm.

Ilość oleju do tego silnika jest róźnie podawana.

Najcześciej jednak jest to 6,9l.

Moim zdaniem jest to wartość najbardziej odpowiadajaca rzeczywistej pojemności.

A co do marki oleju(jeśli  mamy 100% pewność co faktycznie w bańce wlano) jest to wbrew pozorom na prawde drugorzedna sprawa.

Ważne jedynie jest aby olej odpowiadal specyfikacji producenta auta i był wymieniany w zalecanych interwałach .

Przy oleju 5w30 optymalna jest wymiana co 15 tys.km lub co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, piotrek3 napisał:

Najcześciej jednak jest to 6,9l.

@piotrek3 @mtsw466 poniżej zalecenia na temat ilości i rodzaju oleju z instrukcji użytkownika Nissan X-Trail T31. Silnik M9R (2.0 dCi 127kW) z filtrem 7.4l bez filtra 7.0l olej ACEA C4 Low Ash 5W-30.

Zaznaczenie_012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eloar napisał:

@piotrek3 @mtsw466 poniżej zalecenia na temat ilości i rodzaju oleju z instrukcji użytkownika Nissan X-Trail T31. Silnik M9R (2.0 dCi 127kW) z filtrem 7.4l bez filtra 7.0l olej ACEA C4 Low Ash 5W-30.

Zaznaczenie_012.jpg

Znam te zalecenie ,mam komplet papierów po polsku do mego T31 , majac najechane juz 300tys.km wiele razy wymieniałem olej i jak dotad nie udało mi sie wiecej go wlac  niż 7 litrów.

Na ogół nawet mniej-oczywiście przy każdej wymianie oleju rowniez wymiana filtra..

Nigdy tez oleju nie przelewam bo to dobre dla silnika nie jest ,staram sie go lać do połowy miarki..

P.S.

Dane nt ilości oleju w T31 -m9r z niezaleznych źródel potwierdzaja w pełni moje obserwacje:

http://www.motodiesel.pl/samochody/auta-osobowe/2805-nissan-x-trail-ii-20-dci-150km-m9r.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 14:46, mtsw466 napisał:

jaki olej silnikowy do t31 Disel jest zalecany? Zakupiłem auto stąd podstawowe pytania. Przesiadłem się z innego japońca i miłe zaskoczenie:)
...

Dzięki, akurat poprzednik dbał o autko jak o dziecko:)

poniewaz T31 posiada filtr DPF, olej silnikowy powinien miec aprobate C4 (olej niskopopiolowy), jaki bedzie knkretnie zalezy od Ciebie, moze byc premium Liqui Moly, moze byc budzetowy Motul
...
zycze Ci z calego serca zeby tak bylo ale to dopiero sie okaze

W dniu 9.02.2021 o 13:08, piotrek3 napisał:

wiele razy wymieniałem olej i jak dotad nie udało mi sie wiecej go wlac  niż 7 litrów.

Dane nt ilości oleju w T31 -m9r z niezaleznych źródel potwierdzaja w pełni moje obserwacje:

http://www.motodiesel.pl/samochody/auta-osobowe/2805-nissan-x-trail-ii-20-dci-150km-m9r.html

wymieniam olej i filtr, do ukladu wchodzi 7,2 l., auto stoi z odkreconym korkiem przynajmniej 1 godzine,
stan na bagnecie pozycjonuje sie dokladnie w polowie wskaznika

'niezalezne zrodla' podaja bzdury, czesto to bezrefleksyjnie materialy powielane, 'odzobaczone' u innych profanow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,nigdy nie czekałem godziny i tak samo w zadnym warsztacie nikt  tyle tez nie bedzie bawił sie czekając az olej ścieknie do ostatniej kropli.

Sam oleju nie wymieniam bo nie mam kanalu w garażu ale w warsztacie gdzie wymieniam jeszcze oprócz mojego wymieniali olej na pewno w 3 innych T31 2.0 dci i tez nigdy nie wlali wiecej niż~7 litrów na pól miarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 9.02.2021 o 09:33, Eloar napisał:

Co do rodzaju oleju, to ja ostatnio leję Millers Oils Longlife XF 5W30 C4 co ~10kkm. Droższy od większości, ale chcę zrobić na silniku drugie 250kkm.

Jak się sprawuje silnik po dłuższej jeździe na tym oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eryk93 napisał:

Jak się sprawuje silnik po dłuższej jeździe na tym oleju?

@eryk93 moim zdaniem bardzo dobrze. Olej przy każdej zmianie oczywiście czarny, ale żadnych złogów w nim nie ma. Dotąd nie znalazłem w nim żadnych opiłków przy wymianach, więc wygląda na to, że robi swoją robotę. Na filtrze też dotąd nic nie znalazłem. Aby ocenić lepiej należałoby silnik rozbierać i oglądać, albo chociaż zdjąć michę czy pokrywę zaworów, ale do tego się nie zabieram póki co. Na razie ze mną na tym oleju zrobione około 50k, wymiany regularnie bez przeciągania.

Przy wymianach co 10k nie dolewam w ogóle oleju do silnika. Wożę w bagażniku litr zapasowy, który co wymianę jest rotowany (stara butelka idzie do silnika, a nowa do bagażnika).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad zmianą oleju na PMO Professional 5w30 C4 
Macie jakieś doświadczenia z tym olejem?
Obecnie mam w silniku Elf Evolution Full-Tech Fe 5W30
Auto ma nieco ponad 200 tys km przebiegu, oleju nie bierze ani kropelki.
Olej zmieniałem wiosną zeszłego roku, jakieś 12 tys km temu.

Edytowane przez Wojtek_GD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wojtek_GD napisał:

Zastanawiam się nad zmianą oleju na PMO Professional 5w30 C4 
Macie jakieś doświadczenia z tym olejem?
Obecnie mam w silniku Elf Evolution Full-Tech Fe 5W30
Auto ma nieco ponad 200 tys km przebiegu, oleju nie bierze ani kropelki.
Olej zmieniałem wiosną zeszłego roku, jakieś 12 tys km temu.

Jak coś jest dobre, to po co to zmieniać? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie leję do swojego MOTUL Specific 0720 5W30 i przy nim zostanę na dłużej, silnik chodzi jak złoto, wcześniej lałem ELF Evolution Full-Tech FE 5W30 również dobry olej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thunder napisał:

Jak coś jest dobre, to po co to zmieniać? 🤔

Masz rację, ale... Kilka lat temu jeździłem na Castrolu Magnatecu i też myslałem, że jest dobry.
Auto trochę chlipało oleju (0,5-0,7 l na 15 tys km), ale przecież wszystkie auta trochę oleju biorą, więc myślałem, że tak ma być.
Przy przebiegu 200 tys zmieniłem olej na droższy Liqui Molly, w tej samej specyfikacji co Castrol i od razu zauważyłem różnicę. 
Rozruch i praca na zimno przestała być bolesna, silnik przestał brać oliwę i tak było od wymiany do wymiany.
Auto do końca jeździło na LM  i z przebiegiem 360 tyś poszło "do ludzi". Silnik do końca nie brał ani kropli oleju i był zdrowy.
...Stąd moje pytanie o Wasze doświadczenia z PMO. 
W zeszłym roku był sporo droższy, teraz jest w cenie porównywalnej do Elfa, więc zastanawiam się czy nie warto zmienić.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...