Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Shafran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Jakich producentów olejów i o jakich parametrach polecacie do jakich silników w patrolach.

Jestem przed zmianą oleju u siebie i nie wiem na jaki zmienić. Obecny syntetyk nie sprawuje się za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam:

http://www.valvoline.pl/polish/lubricant_advisor

... zresztą wszystkie płyny, cały pakiet u siebie zalałem Valvo i jest super  :icecream:

Dzięki. a jaką specyfikację byście polecili? Np. : All Climate Motor Oil SAE 10W-40 będzie robił :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max Life najlepiej ... Siara74 najbardziej zorientowany będzie w temacie , w Terrano poszukaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Koledzy,a poradźcie jeszcze czy zły olej/ filtr może być przyczyną wyraźnego, krótkotrwałego (do 3 sekund) klekotu tuż po uruchomieniu zimnego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja leję shell 10 w 60, tak na wyrost :) ma dobre parametry temp.

O i jak? odczuwasz jakieś różnice w porównaniu z olejami o "standardowych parametrach"? ja myślę że nie ma na wyrost tylko trzeba naszym parchom zapodawać co najlepsze  :P Fajny opis na stronie jednego ze sklepu z olejami: Szczególnie zalecany do Ferrari F 360 Modena używanego w Ferrari Challenge  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie taki mu lali, więc nie zmieniam, bo poczytałem, że dobry. Nie muszę myśleć czy nie za słaby. Dodatkowo jak sprawdzam co jakiś czas olej to na bagnecie jest czysty, nie czarny..., ale może to normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że Kolega z niedaleka. gdzie serwisujesz, bo ja właśnie na etapie poszukiwania dobrego serwisu po ostatnich rozczarowaniach? u mnie olej sczerniał dość szybko po zalaniu. pytanie na ile to kwestia oleju, a na ile kondycji silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Jakich producentów olejów i o jakich parametrach polecacie do jakich silników w patrolach.

Jestem przed zmianą oleju u siebie i nie wiem na jaki zmienić. Obecny syntetyk nie sprawuje się za dobrze.

Jak bedziesz upalał Parcha w terenie to zastosuj oleje 15w50, 15W60 naprzykład Motul a jak tylko asfalt i trochę terenu to 10w40 wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Właśnie zajrzałem do instrukcji serwisowej mojego Y61 z silnikiem RD28Ti. Rozdział MA (Wartung), strona 10 i następne:

" Zalecane środki smarne i płyny eksploatacyjne":

 

1) W arktycznych strefach klimatycznych, gdzie temperatury są stale poniżej 0 st. Celcjusza zalecany jest SAE 5W-30.

2) W zimnych strefach klimatycznych ( temperatury od -20 do +20 ) zalecany 10W-30.

3) Nie wolno stosować 5W-20 !

4) W strefach gdzie przedziały temperatur wahają się od -20 do + 30 zalecany SAE 10W-40

5) W strefach gdzie temperatury są od -20 do +40 zalecany jest 10W-50, 15W-40, 15-W50

Wychodzi na to, że w Polsce najlepszy będzie olej o parametrach 10W-50

 

Do skrzyni biegów i reduktora zalecany jest olej 75W-90 API GL4, do mostów 80W-90 API GL5 ( nie wolno stosować API GL5 do skrzyni biegów )

 

Wymiana oleju w silniku co 10 tys. km, przy eksploatacji w ciężkich warunkach co 5 tys. km.

Wymiana oleju w skrzyni biegów co 80 tys. km lub co 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ja od 5 lat / 100tkm jezdze na 10w60 full synth. Pierwszy rok na shellu a nastepnie tylko LM racetech. I robi robote.

 

 

 

Jak w temacie.

Jakich producentów olejów i o jakich parametrach polecacie do jakich silników w patrolach.

Jestem przed zmianą oleju u siebie i nie wiem na jaki zmienić. Obecny syntetyk nie sprawuje się za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...