Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] drgania podczas skrętu


igoigo3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z nissanem primera p12 1,9 DCI 2004r. Mianowicie podczas dodawania gazu przy skręcaniu w lewo w prawym kole czuć drgania, najbardziej odczuwalne sa one na kierownicy(mocno trzęsie) jak i na samym aucie, po wyprostowaniu sytuacja ustępuje a przy skręcie w prawo wogóle tego nie robi. Przekładałem juz opony od nissana znajomego i ta sytuacja jest ale  dużo mniej odczuwalna. Co to może być? Proszę o jakieś informacje.


Uuuu ile odpowiedzi!!!!!! Jednak można na was i waszych podpowiedziach polegać !!!!! Z Góry DZIĘKI!!!!! Umiesz liczyć licz na siebie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co prawda nissana mam 3 dni ale sprawdź.górne mocowanie amora z lozyskiem, łożyska w kole i przede wszystkim sprawdź koła na wyważarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Najprawdopodobniej łożysko koła /może nawet obróciło się na piaście/. Jeśli skręcasz w lewo, to na prawe koło działa większa siła odśrodkowa i może obracać łożyskiem.

Ja tak miałem, a jeśli i tobie obróciło w piaście, to szykuj się na wydatek na nową piastę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najprawdopodobniej łożysko koła /może nawet obróciło się na piaście/. Jeśli skręcasz w lewo, to na prawe koło działa większa siła odśrodkowa i może obracać łożyskiem.

Ja tak miałem, a jeśli i tobie obróciło w piaście, to szykuj się na wydatek na nową piastę. 

Ale czy wtedy kolego nie byłby wyczuwalny luz na tym kole na postoju???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, gdyż nie działa tak duża siła odśrodkowa. Ale na szarpakach może wyjść.

No właśnie byłem na szarpakach i wyszło że lewa końcówka drążka i sworzeń wahacza tez lewa strona. ale myślę sobie że tak może być jak piszesz, ponieważ dało się to odczuć po wymianie właśnie łożysk w prawym kole i przejechaniu ok.300 km. a i po drodze trafiłem na ogromnego garba na drodze i od tamtej pory mam takie problemy.opony wymieniłem bo jedna była trafiona i teraz zastanawiam się jak to sprawdzić czy to faktycznie może źle zamontowane te łożyska???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...