Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Spalanie w mickrze


kinguss90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako nowa użytkowniczka Forum, miło mi Was poznać.. ;)

 

Od roku jestem szczęśliwą posiadaczką Micry K12 1.2 benzin 80KM, 

mam pytanie do Was jak wygląda w Waszych autkach spalanie? 

 

Zaczął mnie nurtować ten temat, bo po zakupie, spalanie wychodziło mi bardzo ekonomicznie bo około 4,5-5 l/100 km, ale teraz pali około 6,5 l/100, wiec różnica spora..

 

Jak to wygląda u Was? 

 

 

Pozdrawiam

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba podpiąć scaner i zobaczyć jakie sa korekty paliwowe i jak pracuje lambada, wtedy można coś powiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie o którym napisałaś na początku,jest w zasadzie nie możliwe do osiągnięcia ,chyba że w trasie przy bardzo spokojnej jeździe.Jeśli  pali Ci 6.5 l /na setkę i jest to spalanie średnie to jak najbardziej jest O.K.  Nasz pali w trasie ok.5-5,5 a miasto 6-6,5 ,do nawet 7l/100 zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie o którym napisałaś na początku,jest w zasadzie nie możliwe do osiągnięcia ,chyba że w trasie przy bardzo spokojnej jeździe.Jeśli  pali Ci 6.5 l /na setkę i jest to spalanie średnie to jak najbardziej jest O.K.  Nasz pali w trasie ok.5-5,5 a miasto 6-6,5 ,do nawet 7l/100 zimą.

 

 

Takie spalanie osiągałam po zakupie auta, ale masz rację to było spalanie na trasie i jazda też raczej ekonomczna..

 

Spalanie na poziome 6,5 litra odnosi się do jazdy mieszanej (trasa+miasto), ale w sumie jeśli mówisz, że u Ciebie jest podobnie to chyba nie mam powodu do rozmyślań na ten temat ;)

 

Z powodu braku komputera wskazującego średnie spalanie w k12 orientujecie się może, jadąc trasą przy jakiej prędkości auta spalanie jest najekonomiczniejsze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice 6-6,5 litra to taka norma dla tego motura :whistle:  i mówimy tu o średniej przeciętnej :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najekonomiczniej 90 Km/h , jedna osoba , tzn . tylko kierowca

niby, tak, ale raczej rzadko się jeżdzi z taka prędkościa na trasie, tak jak pisała koleżanka wyżej zazwyczaj stram się smigac do 120km i przy takiej średniej równej jeździe te 6 literków pali.

 

 

Orientujecie się możę jaką pojemność ma bak w k12 i ile można kim zrobić na tzw "rezerwie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a moja 10-10,5 gazu ale głównie po Wawie... w lecie z klimą a w zimę na ogrzewaniu ale różnicy w spalaniu nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje kotleta. U mnie po mieście micrus 1.2 65km pali również 6-6.5. Ale z włączona klima spalanie wzrasta do 7.5 ... czy to normalne ?

 

TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak najbardziej normalne, im mniejszy i słabszy silnik tym bardziej odczuwa dodatkowe agregaty które ma napędzać i więcej go to kosztuje energii, a co za tym idzie i paliwa. Różnica w okolicach litra jest jak najbardziej normalna zwłaszcza w mieście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...