Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Od niedawna jestem posiadaczem Nissan Qashqaj J11 z 2020 roku w wersji ACENTA. Mam pytanie - dlaczego niektóre modele też w wersji wyposażenia Acenta nawet z tego samego roku  mają podwójną podłogę bagażnika? Ja w swojej nawet nie mam tych plastikowych mocowań dla podłogi? Czy da się samemu zamontować taką podłogę? 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Od niedawna jestem posiadaczem Nissan Qashqaj J11 z 2020 roku w wersji ACENTA. Mam pytanie - dlaczego niektóre modele też w wersji wyposażenia Acenta nawet z tego samego roku  mają podwójną podłogę bagażnika? Ja w swojej nawet nie mam tych plastikowych mocowań dla podłogi? Czy da się samemu zamontować taką podłogę? 
Dzięki za odpowiedź
Mam Tekne i nie wiem co tam masz w Acenta ale fakt że bagażnik to moje auto ma do bani. Jadąc na wakacje pakuje zazwyczaj w te przestrzeń (pomiędzy podłoga a półkami) jakieś klamory (kartony mleka Natumi dla dziecka a s powrotem flaszki wina, oliwki i papryki w sloikach. Co poradzić, auto raczej miejskie niz na 'Europejskiej Wakacje' cała rodzina.
P. S. Plastikowe elementy - plastikowe mocowania do polek- przyrwierdzone są na stale po obu stronach po dwie sruby na klucz M10. Na nich układa się ów Półki z materiałów.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jeżeli chodzi ci o podwójną podłogę - nigdy jej nie uzyłem.

Bagażnik jest na tyle mały że dechy wstawiłem na strych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jeżeli chodzi ci o podwójną podłogę - nigdy jej nie uzyłem.
Bagażnik jest na tyle mały że dechy wstawiłem na strych
A boczki zostawiles? Mam gumowa mate, która nijak nie pasuje z tymi bocznymi plastikami.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem.

nie mam gumowej maty a jakichś bezczelny ortalion dla psa :)

jest na rzepach więc sie trzyma.

Co jakiś kwartał odkurzam bagażnik :)

w bagażniku mam ....żeby nie powiedzieć Bur..el.

Wożę karmy dla psów, jakieś kartony które sie nie mieszczą, czasem piasek do piaskownicy. nie woziłem tylko lodówki i pralki bo sie nie mieści .

W Punto 1 przewiozłem całe mieszkanie łacznie z drzwiami i kanapami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzesiq napisał:

Mam pytanie - dlaczego niektóre modele też w wersji wyposażenia Acenta nawet z tego samego roku  mają podwójną podłogę bagażnika?

Mam Acentę 1.2 z 2018 roku i mam boczki i podwójną podłogę.

Wydaje mi się, że Acenta z silnikiem 1.3 straciła podwójną podłogę z wyposażenia.

Ale za to dodali kamerę cofania.

Ja bym się z Tobą zamienił (silnikiem też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o pojemności bagażnika to się zastanawiam co tam ludzie przewożą lub chcą przewozić w aucie z silnikiem 1,2??? Walizki zawsze mi się zmieściły. Do lotniska zawsze dojechałem i wróciłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś sam to jasne że sie zmieszczą. Po drugie to akurat lotnisko cię zmusza do małego bagażu.

A punto miałem 1.1 ....... :P ( nawiązując do poprzedniego mojego posta ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tz1609 napisał:

Jak czytam o pojemności bagażnika to się zastanawiam co tam ludzie przewożą lub chcą przewozić w aucie z silnikiem 1,2??? 

 

Czy 911 Carrera 2 Coupe z silnikiem 3.6 250KM to przewiezie więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, romeks napisał:

Czy 911 Carrera 2 Coupe z silnikiem 3.6 250KM to przewiezie więcej ?

To zależy czy 911 jest prywatna czy służbowa ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do J11 z 1.2 zapakowałem 2+3 z wózkiem i łóżeczkiem turystycznym. Wyjazd nad może na 10 dni. Ale po otwarciu bagażnika trzeba było łapać rzeczy... Przy takich wyjazdach nawet w X półeczki zostają w domu. Ale przydają się na codzień np do zakupów.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bagażnika wkładam?
Tylko ulubione zabawki do piasku dla dziecka, 'za wszystko inne zapłacisz kartą mastercard'

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka





  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daleko nie szukać. i to poważnie. pół żartem pół serio - ale na akcesoria plażowe kuzyn kupił boxa. żeby piasku nie mieć w aucie. :)

Ja wiaderka upchnąłem pod siedzeniem . :) i sie zmieściłem. Ale jak piszesz - smakor - przed wyjazdem jakoś sie mieści. poukładane jak lego.

Jak się pakuję na powrót - jakoś rzeczy sie rozrastają. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za ciekawą dyskusję. Widać, że zdania są podzielone. Ze względu na trwającą gwarancję, boję się sam ingerować w dołożenie tej podłogi. Bardziej chyba jednak brakuje mi lusterka fotochromatycznego, ale znowu problem gwarancji. Co d silnika 1.3 jeździ się całkiem przyjemnie (przesiadka z J10 2.0 CVT). Trochę szkoda, że manual (jednak do "dobrego" człowiek się szybko przyzwyczaja). Zobaczymy jak pierwsza zima "nowego" Qashqaia.  Generalnie długo się wahałem pomiędzy Nconnect 1.2 z automatem (2018) a 1.3 manual Acenta z 2020. Żona wygrała (bo ten jest niebieski).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesiq napisał:

Hej,

dzięki za ciekawą dyskusję. Widać, że zdania są podzielone. Ze względu na trwającą gwarancję, boję się sam ingerować w dołożenie tej podłogi. Bardziej chyba jednak brakuje mi lusterka fotochromatycznego, ale znowu problem gwarancji. Co d silnika 1.3 jeździ się całkiem przyjemnie (przesiadka z J10 2.0 CVT). Trochę szkoda, że manual (jednak do "dobrego" człowiek się szybko przyzwyczaja). Zobaczymy jak pierwsza zima "nowego" Qashqaia.  Generalnie długo się wahałem pomiędzy Nconnect 1.2 z automatem (2018) a 1.3 manual Acenta z 2020. Żona wygrała (bo ten jest niebieski).

 

Co tam się przejmujesz gwarancją, w imię wygody i bezpieczeństwa?
Jak ktoś w Ciebie wjedzie i będziesz likwidował szkodę z jego OC w PZU, to pozwolą likwidować tylko w "ich" warsztacie (poza ASO) i wtedy tracisz gwarancję na lakier (3 lata) i perforację (12 lat).
Przy podłodze, zapewne są jakiś 4 zaślepki, wkręcasz w nie wkręty i koniec tematu. Ja bardziej bałbym się kosztów tego w ASO, więc pozostaje kupić ze szrotu z rozbitka.
Ludzie montują bagażnik dachowy do gołej blachy w wersji Acenta i jakoś się nie boją.
A czemu lusterko ma spowodować utratę gwarancji? Odklejasz jedno, przyklejasz drugie, a kabel prowadzisz pod podsufitką.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebanie w aucie poza ASO Nissan nie likwiduje gwarancji. A przeglądy w ASO nie są obowiązkowe. Można je wykonać w innych warsztatach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś pisał.

Montaż haka - już można by się bać bo to ingeruje w elektrykę.

Ale podłoga? nie przesadzajmy. Tu nie masz żadnej ingerencji tylko upiększanie.

Tym sposobem - zawieszki zapachowej nie dawaj - bo tak jak u mnie wyżarła klawisz na desce.

Ale gwarancji nie straciłem.

Drobnicą się nie przejmuj.

A ile już naszych wózków ma chińskiego adnroida zamiast ori. Ale tu nie wiem kiedy montowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiedzieliście? Chyba nikt nie wiedział,że w spryskiwaczach przedniej szyby jest wariant sprysku letniego i wariant  sprysku zimowego! Ponoć wystarczy wyjąć spryskiwacz i obrócić wkrętakiem dyszę o 180 st. i z mgiełki letniej robi się jednostajny siur zimowy...Nie sprawdzałem tego,na razie jest za zimno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką .
Ale.rowiales moje 10 letnie rozważania już nie wiem czy z fiatem czy z oplem.
Też miałem taką dysze . Ale uznałem to za zapasową dysze i po 2 - regulacje siku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jest faktycznie,bo przecież mgiełka szybko zamarza,a siur :D nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim akurat mgiełka działa albo nie działa.
Może tradycyjny siur sprawdzi się lepiej.
W pługu taty nie ma mgiełki.
To istna mgła . Muszę powiedzieć - super działa.
W qq to tylko mżawka hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...