Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie do terrano II R20


Maciekterran

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy więc nie bijcie :D 
Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Nissana Terrano 1998R 2,7 TDI.
Kupiłem autko aby mieć czym dojeżdzać na ryby tak więc jest ono 100 % przydatne :D
W aucie trzeba na pierwszy rzut wymienić kompletne zawieszenie - drążkiem stabilizatora ruszam ręką bez problemów :D. Amory również klasyfikują się do wymiany.- auto pływa i buja jak cholera :D. Myślałem nad amorami Sachs, gumami i tulejami poliuretanowymi a łącznikami sworzniami końcówkami febi/moog . nie wiem jak te części wytrzymują w terenówkach dlatego zakładam nowy temat :) Proszę o rady :) Opłaca podnosić się terrana ?Może kupić amory przystosowane do liftu ? Głownie będę go używał na ryby - ale nie ukrywam że w błoto też lubię powjeżdzać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie ... choć nie wiem dlaczego ominąłeś nasz dział, ale mniejsza o to  :)

sądząc po słownictwie nie jesteś "zielony" w temacie 

lift? jeśli nie musisz ... daruj sobie, auto w wersji fabrycznej i tak dowiezie Cię w miejsca które inni tylko przez lornetkę zobaczą

poliuretany ... jak najbardziej wskazane

pozdrawiam i zapraszam na przyszłość do dz. Terrano  :wave:

 

PS: 50% sukcesu zależy od opon ... reszta od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony mogę być w terrano - nigdy nie uczestniczyłem w rajdach lecz bywałem na takich imprezach i parę razy miałem przyjemność się przechać samurajem czym vitarą - wjedzie wszędzie ze względu że wąskie i lekkie :P. następnym razem zajrzę do terrano, jakich firm polecasz części gumowo - metalowe i amorki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polibusze i amory :whistle: ... nie ma łatwo kolego, zapraszam do lektury w naszym dziale, przy okazji poznasz odpowiedzi na pytania które wkrótce będą Cię nurtować  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę już o poliuretanach i będę je zamawiał na dniach :) na amory typu Lovells czy Ironmann to raczej mnie nie stać, szukam standardu :) Jedni polecają KYB drudzy Sachs, trudno się zdecydować. Sam mam teraz KYB w osobówce i trzyma się drogi , nie buja , wybiera - ale nigdy nie mialem styczności w terrano jak działa taki amorek :) Znalazłem post że ktoś od opla kadetta wrzucił amory - raczej nie będę ryzykował :P a jak wygląda sprawa z końcówkami łącznikami itd ? polecane firmy ? nie mogłem nic ciekawego znaleźć w tym temacie  :wave: 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amory rozpatruj pod kątem olejowe ... gazowe, również mam KYB

firmy, które wymieniałeś to raczej "profi off-road" ... naprawdę nie ma potrzeby pakować się w koszty jeśli tylko sporadycznie zjedziesz z asfaltu

najważniejsze są opony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz olejowe czy gazowe ? olejowe będą miększe ale po czasie się wyleją, gazowe powinny być twardsze no ale też się przecież kiedyś zużyją :) co polecisz do jazdy po szosie i do szutry - wertepów - jakiegoś małego offroadu :) ?

olejowe KYB przód 100 tył 120
gazowe KYB przód 130 Tył 180 - róźnica jest znacząca ,ale jeśli jest efekt to chyba wtedy warto warto 

gość od części zaoferował mi łączniki Febi , końcówki mooga i yamato i sworznie mooga i yamato . nigdy nie słyszałem o tej " japońskiej" firmie . godna polecenia ? czy raczej odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję abyś przeniósł lub powtórzył cały post w "Terrano" ... część chłopaków testowała różne konfiguracje zawieszenia więc będą mieć porównanie

ja założyłem amory KYB olejowe (średniej klasy i ceny) i wszystkie końcówki i sworznie Yamato ... gdybym nie zaszalał na majówce pewnie robiłyby do dzisiaj  :thumbsup:

 

sprawdź stan odbojów ... i opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...