Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kotwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy, a to mój pierwszy post, więc jeżeli pokręciłem kategorie lub coś jeszcze to prosiłbym o sprostowanie zanim mnie zabijecie :) przeszukałem całe forum w wyszukiwarce, ale nie znalazłem problemu, który mnie dotknął, a mianowicie chodzi o wytarty tylny drążek reakcyjny w Nissanie Primera WP12, 1.8 benzyna z 2002 roku. Nie wiem za bardzo co zrobić, ponieważ wymieniałem gumy na nowe, ale luzy nadal istnieją. Podkładałem już nawet gumę od starego węża ogrodowego, ale luz jest na tyle duży, że co chwilę wąż wypada i stuki wracają. Jest to samochód rodziców, na co dzień jeździ nim mama "wokół komina", ale teraz mają jechać do Chorwacji, więc muszę to naprawić. Szukałem w internecie używanych drążków, ale boję się, że kupię w podobnym stanie do mojego. Nowych części nie znalazłem. Może ktoś z klubowiczów miał podobny problem i ma dostęp do tego typu części ? 

Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie pękł drążek. Kupiłem używany za 80 pln. Wszystko chodzi jak na razie. Myślę że problemem u ciebie mogą być słabej jakości gumy. Jak juz chcesz coś poukładać to jakaś gruba gumę... Wąż ogrodowy to słaby pomysł. Pozdrawiam Gabson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obawiam się tego pęknięcia drążka. Wąż ogrodowy jest starszy ode mnie, czarny o grubości ścianek około 5 mm ;) Dostałem namiar od kolegi na szrot w Stargardzie Szcz., więc podjadę i zobaczę czy mają jakieś klamoty. Zastanawiam się tylko czy we wszystkich P12 były takie same stabilizatory czy może różniły się średnicą ? Możliwe, że źle dobrałem gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Swego czasu w innych markach samochodu, gdy wytarty był stabilizator, to owijano go kilka razy taśmą izolacyjną i dopiero zakładali gumy a następnie już obejmy i wytrzymywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiałem się nad tym, ale boję się, że drążek może pęknąć w miejscach wytarć. Postaram się wleźć pod niego z suwmiarką i zmierzę ile tego drążka tam jeszcze zostało :)


Witam po przerwie ;) 
Udało mi się znaleźć na szrocie stabilizator za 80 zł w naprawdę ładnym stanie. Nissan przejechał na nim już ponad 3 tys. kilometrów i ma się dobrze. Dzisiaj jeszcze trasa Szczecin  - Wrocław - Szczecin, więc będzie kolejna okazja do oceny jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...