Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona pod silnik


majki_wi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje osłon pod silnik do nissana Almery Tino ostatnio po małej awarii osłona z prawej strony czyli pod stronie paska klinowego i spreżąrki sie połamała nie bardzo wiem jak mam zacząć szukac i jak ona dokładnie powinna wygladac po stara sie rozsypała w dorbny mak a teraz jak pada deszcz i sie jeździ to nabija wody i zaczyna piszczeć pasek klinowy.

 

Może ktoś pomoże w ogarni eciu jak dokładnie to powinno wygldąć  to może gdzies taka namierze w necie...

 

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w bagażniku dwie urwane (z oby stron) to zrobię Ci zdjęcie poglądowe..

fragmentów może brakować, ale da Ci to pojęcie czego szukać :)

 

postaram się wyrwać na 5minut w pracy, ale w najgorszym wypadku wrzucę jakoś nocą - nie obraź się za jakość, mój telefon ma 6lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super nie ma problemu :) fotki aby było widac czego dokładnie szukac bo juz zaczyna mnie drażnić myśl ze ich tam nie ma  :) a jak słysza po deszczu piszczący paek do cisnienie skacze a tak cos na alleg... sie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Porównaj moje fotki osłon ze swoim samochodem, bo di może się różnic od dci. https://plus.google.com/photos/112115303120821761314/albums/5889016620307937521?banner=pwa&authkey=CIGx2uni-rfNSw

 

Na Alleee.... znalazłem trochę inną, może ona jest do Twojego http://allegro.pl/oslona-prawy-przod-nissan-almera-tino-03r-i4368531432.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęć wyniska ze mi trzeba i osłonę pinową i poziomą, poziomej od początku jak go mam to nie było hmmm czuje że cały komplet ciężko będzie znaleść gdzieś hmm bo tak pojedynczo to się nie opłaca... a szkoda mi żeby cos sie miało stac z paskami klinowymi i sprężarka bardzo to wszystko zorbiło sie odsłonięte...

Edytowane przez majki_wi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w Dci są tylko dwie osłony.

Tam na fotce zaznaczyłem na zielono i pisałem - osłona pionowa która przechodzi w poziomą i tam jest fabryczne połączenie w całość - jest to jeden element.

Poczekaj na fotki @Burninga, może tam jest całkowicie inaczej.

Niektóre te same modele Nissanków nie maja osłon a uzależnione jest to od tego czy benzynka czy ropniaczek, jedne mają-drugie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znalazłem tylko jedną osłonę, na dodatek nie wiem którą (jeżdżę bez już dość długo):

bgxrtv.jpg
myślałem, że będę bardziej pomocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po zdjęciu widac że to jest ta część pozioma a ja wczoraj wiecozrkiem jeszcze poleżałem pod swoim samochodem i popatrzyłęm co i jak :)

a więc w mojej Tince jest tylko patrząc tak jak by z zakierownicy to mam osłone z lewej strony od kierowcy a pozniej tych poziomych i z prawiej strony tzn. od pobocza brak wiec trzeba szukac ehhhh koniecznie muszę tą choć z prawej strony ogarnac żeby w pasek wody nie było i juz bedzie git.

Jak by ktoś coś widział albo gdzieś coś słyszał to bede wdzieczny za informacje

@mirekg6 ta z linku z allegro co podałeś wyglada mniej wiecej tak jak powinna tylko trzeba by kogos kto by mial z czym ja porownać

i bym zamawial bez mrugnięcia okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Niestety znalazłem tylko jedną osłonę, na dodatek nie wiem którą (jeżdżę bez już dość długo):

 

To jest pozioma część od strony kierowcy. 

Na fotce widać iż po prawo jest urwana/oderwana część pionowa.

Ty potrzebujesz tę drugą post-36338-0-73300500-1404456889_thumb.jpg tu jest część pozioma a na końcu po lewo /na dole/ widać "fałdkę" - i tutaj zaczyna się część pionowa która zakrywa kółka pasków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Tinkę z uszkodzonymi osłonami, które potem pomału odpadały :S

Jeżdżę bez już rok czy dwa i na razie wszystko jest ok, a paski nie mają oznak zwiększonego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirekg9

dobrze mowisz juz znalazłem osłonke ta na allegro prawa co jest wykonałem telefon i to jest osłonka od 2.2 di zdemontowana tak wiec dzis ja zamawiam i bedziemy składac w całość

 

@Burning

 

wiesz może paski nie noszą śladów żeby coś sie z nimi działo ale jednak po coś tam te osłonki sa żeby były jakoś chronione ja jednak lubie jak wszystko w samochodzie jest na swoim miejscu :)

 

dziękuje wam za pomoc jak przyjda osłonki sie je po zakłada i bedzie git :)

 

przy okazaji może jakas konserwacje podwozia z przodu zorbie :)

Edytowane przez majki_wi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

@mirekg9

dobrze mowisz juz znalazłem osłonke ta na allegro prawa co jest wykonałem telefon i to jest osłonka od 2.2 di zdemontowana tak wiec dzis ja zamawiam i bedziemy składac w całość

 

@Burning

 

wiesz może paski nie noszą śladów żeby coś sie z nimi działo ale jednak po coś tam te osłonki sa żeby były jakoś chronione ja jednak lubie jak wszystko w samochodzie jest na swoim miejscu :)

 

dziękuje wam za pomoc jak przyjda osłonki sie je po zakłada i bedzie git :)

 

przy okazaji może jakas konserwacje podwozia z przodu zorbie :)

 

U mnie pozioma osłaona zakrywa pasek oraz kompresor od klimy, a nad kompresorem jest alternator - pionowa również chroni od wody-kałuż alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pozioma osłaona zakrywa pasek oraz kompresor od klimy, a nad kompresorem jest alternator - pionowa również chroni od wody-kałuż alternator.

właśnie właśnie chodzimy o ochronę właśnie alternatora ale zakupiłem tylko pionową poziomej nie mogę znaleźć, może jeszcze się trafią na alledrogo ale z tego co widzę to rzadki towar strasznie a szkoda ja lubię jak wszystko jest na miejscu....

 

Pozdrawiam :):nissan2: maniak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość suvorov2

Dzen dobry 
potrzebuje oslony z prawej strony czyli pod stronie paska klinowego. Zrozumialem ze ona zazywa sie Oslona boczna pionowa. Przepraszam ze zle po polsku pisze.
Nigdzie nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...