Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rdza - wątek informacyjno-fotograficzny


Szmiglo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat żeby wszystko było w jednym miejscu, a nie podzielone na tematy typu nadkola, progi itd.

 

Zabieram się za robienie rdzy w moim x-trailu. Robotę wykona warsztat lakierniczy kris-cars w Łodzi, prawdopodobnie w sierpniu/wrześniu. 

 

http://kris-cars.eu/

 

Tylne nadkola - 300 za sztukę. Wycięcie i wstawienie nowych. Zamierzam x-trailem jeszcze długo jeździć o ile coś się ciężko nie pozmienia, wiec chciałbym, żeby to było zrobione w miarę jak najbardziej porządnie.

 

klapa - mała plamka po prawej stronie to nowość, nie wiem jak to można rozegrać. Nie wiem także co zrobić z tym nalotem, który zaczyna się pojawiać na uchwycie od podnoszenia klapy. Dodatkowe zdjęcie pokazuje miejsce, gdzie już raz rdzę robiłem. Tuż nad chromowanym paskiem, gdzie zbiera się woda miałem raz już mocny nalot.

 

lewe tylne drzwi (górna część, pod uszczelką) - 300, spiłowanie, położenie jakiejś tłustej mazi i zostawienie tego. Jak by chcieć odtworzyć to ponoć trzeba rozspawać drzwi. Jak ktoś mądry ma na to sposób to słucham, podpowiem lakiernikowi.

 

uszczelka, lewe, boczne lusterko - 300, analogicznie jak powyżej. Też z chęcią przyjmę poradę jak to zrobić raz, a dobrze.

 

W załączeniu oczywiście dokumentacja zdjęciowa. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że auto jest garażowane. Nadkola rozumiem, klapę też, ale te dwie wpadki pod uszczelkami to dla mnie jest niewiadoma. 

 

Zachęcam wszystkich do przeniesienia zdjęć w jedno miejsce, i to wklejania swoich przykładów. 

Mam nadzieje, że fotki spowodują iż bacznie przejrzycie swoje egzemplarze. Ja do dziś boję się zajrzeć pod wykładzinę kierowcy po przejrzeniu tematu o wygłuszaniu ;)

post-2056-0-98852700-1404895350_thumb.jpg

post-2056-0-33042100-1404895394_thumb.jpg

post-2056-0-42903700-1404895445_thumb.jpg

post-2056-0-05817300-1404895506_thumb.jpg

post-2056-0-56258600-1404895550_thumb.jpg

post-2056-0-56144000-1404895594_thumb.jpg

post-2056-0-58052700-1404895653_thumb.jpg

post-2056-0-03264600-1404895687_thumb.jpg

post-2056-0-16240100-1404895737_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwałem rdzę z blach zewnętrznych w postaci bombli/purchli mechaniczno-chemicznie, zaczynałem od czegoś takiego:

 

znmf.jpg

 

A przed malowaniem było już tak:

 

tl40.jpg

 

Rdza usunięta do zera, przy pomocy papieru ściernego i kwasu fosforowego Antirust Gel

antirust%20gel.jpg

 

Kwas trzeba było nakładać wielokrotnie, głębokie wżery "dłubałem scyzorykiem" żeby kwas się dostał na samo dno tych dziurek. Po oczyszczeniu standardowo, epoxy novola (albo reaktywny + akryl, jak coś rdzy zostało), szpachlówka, szlif, epoxy (albo reaktywny + akryl, jak coś rdzy zostało), szlif, podkład akrylowy, malowanie. Od roku spokój, nic nie wyszło, metodę powtarzam w innych miejscach.

Wg mnie mógłbyś spróbować tej metody pod uszczelkami, na pewno będzie to lepsze niż zapaćkanie mazią. Chociaż nie wiem, czy uda się dojść do wszystkich "zarażonych" miejsc, jak coś jest od wewnątrz to będzie ciężko. Rdzę trzeba albo kompletnie usunąć albo wyciąć skorodowany element, inaczej wróci.

Edytowane przez maius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamierzam się w swoim aucie (podwozie generalnie) RDZĄ, zająć.

 

Jakim środkiem oczyszczone powierzchnie spryskać, czy lepiej pędzlem malować. I co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamierzam się w swoim aucie (podwozie generalnie) RDZĄ, zająć.

 

Jakim środkiem oczyszczone powierzchnie spryskać, czy lepiej pędzlem malować. I co dalej?

Pięknie rozwija się wątek na temat rdzy tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66682-korozja-pod-nakladkami-na-progach/page-2

Może by je połączyć ?

To jest nas dwóch po sąsiedzku z tym wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj tankowalem pod korek, wracam od kasy, a tu doopa-cos kapie spod wlewu. Dzisiaj zerknalem i jest winowajca:

Dzis "wyrwalem gnojka" z auta. Bylo przej....e. Opisze to w osobnym temacie krok po kroku i dodam fotki. Nowy kosztuje w Niemczech 190-220€, uzywka na aledrogo w Polsce 200 pln. Pierdziele, cos pokombinuje. Nie kupie uzywki bo na zdjeciu ladnie wyglada a co pod powloka z pcv ktora jest pokryty? Pewnie tak jak u mnie.

 

 

Tyle z niego zostalo:

post-68386-0-96138400-1406736451_thumb.jpg

post-68386-0-54496200-1406840042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na zdjęciu 2 i 3 na początku wątku pokazałem lekko rdzawy nalot na tym uchwycie od klapy bagażnika. Informuję, że podczas urlopu został mi w ręce. Wszystko od wewnątrz zjedzone, śruby zardzewiałe. Piknie  :wub:

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezle jaja. Ja wlew polatalem, Ty tez sprawdz w swoim aucie. W 2006 r. byla akcja serwisowa odnosnie wlewow wlasnie. Moj X pewnie ominal ja szerokim lukiem.

post-68386-0-47368400-1407907138_thumb.jpg

post-68386-0-63920300-1407907250_thumb.jpg

post-68386-0-25885200-1407907309_thumb.jpg

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

oddaję go do lakiernika to zwrócę gościowi uwagę. Dzięki za info i fotki


Panowie, jest problem i potrzebuję pomocy. Allegro milczy. 3 października oddaje auto do lakiernika. Wszystko już umówione łącznie z zabezpieczeniem podwozia. Jest tylko problem jeden. Na załączonym obrazku zaznaczyłem listwę, która jak pisałem już wcześniej podczas wakacyjnego wypadu została mi w ręce bo mocowania były zjedzone. Lakiernik powiedział, że ze względu na stan śrub nie da się tego zrobić super estetycznie i mogą wkręcić, ale od zew., więc będzie widoczny ślad po śrubach. Tego nie chcę. Druga opcja to zaspawać i zrobić to na gładko i chyba tak się niestety stanie. Chyba, że uda się taką znaleźć w miarę dobrym stanie na szrocie lub innym allegro. Ktoś może gdzieś widział? przeszukałem właśnie allegro przy kawie i niestety słabo jest, a fajnie by było, żeby x był jak najdłużej taki jak wyjechał z salonu. 

 

 

post-2056-0-00826300-1410509957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to przewiercić i dać 1-2mm szersze otwory w pierwszej fazie wiercenia tak by łeb śruby wszedł głębiej. Dziurę zaślepić gumą butylową lub akrylem który można malować. Poza tym zrób zdjęcie zdjętej klamki to poradzimy coś. Jak tam są gwinty zardzewiałe to można do nich dospawać nowe..

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTO NISSAN

 

Części Samochodowe

Cezary Nieznajek

 

ul. Wygnanów 148

21-306 Czemierniki

 

Tel: 506-982-330        693-152-109.

 

Spróbuj zadzwonić tutaj. Gość ma na placu same nissany, masę części. Ma też dużo nietypowych, trudno dostępnych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

musiała im paść strona. Wcześniej działała normalnie. Całe szczęście, że nic tam istotnego nie ma ;)


zmienili adres:

 

http://autonissan.supermechanik.pl/


Dziś odbieram maleństwo po 12 dniach od lakiernika. 

 

Podwozie zaimpregnowane - 600 zł (spójrzcie u siebie bo u mnie w aucie brykającym od maja 2005 r. było bardzo słabo i zeszło im dłużej niż myśleli)

 

klapa zrobiona, blenda wymieniona na nową (chrom był popękany), rdza na drzwiach przednich i tylnych zrobiona - tutaj standard po 300 zł za element.

 

Wieczorkiem wrzucę zdjęcia to będzie można porównać przed i po :nissan:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...