Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Bagażnik na dach sedan


gaco12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam nissana almere N16 sedan i chciałbym kupic bagaznik na rowery.

Nie wiem czy bedzie mozana załozyc bagaznik u mnie dachowy ?

Prosze o pomoc i porade jaki kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja bym odradzał zakładanie bagażnika na dach bez relingów. Wiem że mnóstwo ludzi tak jeździ bez problemu, są bagażniki dobrych firm z dobrymi mocowaniami, ale jednak... po tym jak ojcu zdmuchnęło na autostradzie bagażnik z 3 rowerami, powiedziałem sobie że nigdy nic takiego na dach nie włożę. Na szczęście obyło się wtedy tylko na zniszczeniach sprzętu bo nikt nie jechał za nim. A ojciec jest osobą która zawsze sprawdza wszystko 2 razy - to nie była kwestia jakiegoś niedopatrzenia. Po tej akcji założył hak, kupił bagażnik hakowy i ja bym też radził takie rozwiązanie. A jeśli masz już hak to się nawet nie zastanawiaj. Dodatkowy plus taki że nie masz komina który znacząco wpływa na spalanie jak i odczuwanie bocznych podmuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja bym odradzał zakładanie bagażnika na dach bez relingów. Wiem że mnóstwo ludzi tak jeździ bez problemu, są bagażniki dobrych firm z dobrymi mocowaniami, ale jednak... po tym jak ojcu zdmuchnęło na autostradzie bagażnik z 3 rowerami, powiedziałem sobie że nigdy nic takiego na dach nie włożę. Na szczęście obyło się wtedy tylko na zniszczeniach sprzętu bo nikt nie jechał za nim. A ojciec jest osobą która zawsze sprawdza wszystko 2 razy - to nie była kwestia jakiegoś niedopatrzenia. Po tej akcji założył hak, kupił bagażnik hakowy i ja bym też radził takie rozwiązanie. A jeśli masz już hak to się nawet nie zastanawiaj. Dodatkowy plus taki że nie masz komina który znacząco wpływa na spalanie jak i odczuwanie bocznych podmuchów.

 

 

 

ja bym z tymi rowerami jechal tylko do 40 km i szybko nie jechal.

niestety nie posiadam haka.

jaki jest w miare dobry i nie drogi bagaznik na dach na dwa rowery ?

mozna bez problemu zamocowac bagaznik na dach ?

wtedy jak sie go mocuje na bokach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarkę -->bagażnik rowerowy<-- i tam możesz troszkę poczytać.

 

Poprzedni samochód który miałem, to Nubira II i bez problemu miałem zamontowany bagażnik na rowery. Czasami przewoziłem 2 i 3 również.

Kiedyś pozwoliłem sobie jechać 130km/h i rowery nie spadły, wszystko było stabilne i mocno się trzymało.

Najważniejsze aby pod "łapki" które zachodzą pod profile drzwi, to dać-podłożyć kawałek gumy np. ze starej dętki. Guma nie powoduje bezpośredniego ślizgania się "łapki-uchwytu" bagażnika o karoserię samochodu.

 

Co innego gdy jedziemy za granicę - do Francji. Tam są inne opłaty za pojazdy przekraczające wysokość 2m i nie mam tutaj na myśli dostawczaków, lecz właśnie osobowe z rowerami na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientowałem sie co do bagazników na dach i mówili mi ze ALMERA ma małe wgłebienie i nie bedzie pasował kazdy bagaznik.

czy to prawda czy tylko nabicie klienta na wiecej kasy ?

czy kazdy bagaznik mocowany na boki bedzie pasował ?

a moze ktos ma do sprzedania

prosze o pomoc

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażniki są dedykowane do każdego modelu samochodu. 

Sorki słowo "bagażnik" to zbyt ogólnikowo, ale najważniejsze są "ŁAPY" - czyli to, jak Ty nazwałeś - mocowania na boki lub framugach-wyprofilowaniach w drzwiach.

Tutaj więc Cię nie kłamali i mieli rację.

Kupujesz "łapy" specjalnie dedykowane do Twojego modelu, a poprzeczki są uniwersalne.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

dziekuje za odpowiedz

szukałem łapy ale trudno cos znalesc bo nie wiem jak to szukac czy mógłbys mi pomóc ? :)

nigdy nie miałem tego i tak wiec pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość mirekg9

Czy bagażnik który pasuje do Almery N16 w hatchbacku będzie pasował do Almery N16 w sedanie??

To już Ci muszą sprawdzić Ci co sprzedają. Np. u wuja Google pierwszy wpis http://www.dopasujbagaznik.pl/bagazniki-dachowe?gclid=CLyoj9jgosUCFQSzcgodt1kAfA  lub  http://boxcars.pl/

Zawsze możesz zadzwonić i się dopytać. Odpowiedzą Ci zgodnie z katalogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na olx kolesia co ma bagażnik ale z wersji 5d. Nie wie czy pasuje do sedana dlatego pytam. bagażnik to Thule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...