Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie pathfindera


endrju112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

manual, na stałę bagażnik dachowy wyprawowy, opony "AT" Yoko g015:

na "pusto" przy 90 bez gwałtownych przyspieszeń 7-7,5 litra ( w zalezności czy dużo ograniczeń)

zapakowany "po dach" i 5 osób i j.w. - 8,5-9 litrów

na pusto stała prędkość 140 (autostrada) - 9 litrów

zapakowany autostrada 120 stałe - 11 litrów

na zjeździe na trasie z Sarajewa do Mostaru - 2,5 litra :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej swoje: Duży musi dużo pić, żeby był zdrowy  :devil:

Dla mnie osiągnięcie średniej poniżej 9l/100km to masochizm w czystej postaci. Psychicznie nie do uniesienia przeze mnie. Raz jedyny w nysce d40 miałem 8,9/100 i powiem wam, że to było straszne. Zero radości z jazdy, totalna udręka. Wszystko mnie wyprzedzało, nawet skutery (te mocniejsze). Nigdy więcej eko jazdy takim samochodem. brrrr.

Teraz jakoś tak do 11l/100km średnio wychodzi.

Na autostradzie, przy prędkości przelotowej 170km/h, 2 dorosłych, 3 dzieci i pełnym bagażniku wychodziło jakieś 18l/100km. Odcinek ok 800km. I to ździwienie kierowców paseratti i innych prawilnych wozów przy wyprzedzaniu ich lewym pasem :wow: . Niektórzy z nich nie zdawali sobie sprawy, że cegła może tak szybko się poruszać po asfalcie :punk: . A jakie zawirowania powietrza wytwarza, jednemu to prawie rower zabrałem z dachu. Nieźle zaczęło nim bujać :samochod-rodzinny:

 

K...a Pyton jak ty to robisz, że o kropelce jedziesz? Na śpiocha walisz 3m za dużym TIR-em?  :wave:

Pozdr

ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,5l przy prędkości 120km/h na S3. Odcinek ok.400km w tym w jedną stronę pod wiatr od "grzegorza". 4 osoby plus bagażnik zawalony do połowy gratami. To taki wynik z ostatniego weekendu. Autko wg mnie raczej mało pali jak na te gabaryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej swoje: Duży musi dużo pić, żeby był zdrowy  :devil:

Dla mnie osiągnięcie średniej poniżej 9l/100km to masochizm w czystej postaci. Psychicznie nie do uniesienia przeze mnie. Raz jedyny w nysce d40 miałem 8,9/100 i powiem wam, że to było straszne. Zero radości z jazdy, totalna udręka. Wszystko mnie wyprzedzało, nawet skutery (te mocniejsze). Nigdy więcej eko jazdy takim samochodem. brrrr.

Teraz jakoś tak do 11l/100km średnio wychodzi.

Na autostradzie, przy prędkości przelotowej 170km/h, 2 dorosłych, 3 dzieci i pełnym bagażniku wychodziło jakieś 18l/100km. Odcinek ok 800km. I to ździwienie kierowców paseratti i innych prawilnych wozów przy wyprzedzaniu ich lewym pasem :wow: . Niektórzy z nich nie zdawali sobie sprawy, że cegła może tak szybko się poruszać po asfalcie :punk: . A jakie zawirowania powietrza wytwarza, jednemu to prawie rower zabrałem z dachu. Nieźle zaczęło nim bujać :samochod-rodzinny:

 

K...a Pyton jak ty to robisz, że o kropelce jedziesz? Na śpiocha walisz 3m za dużym TIR-em?  :wave:

Pozdr

Może stare nawyki z patrola: brak ciągłych szybkich wdepnieć gazu (bałem się że znowu zdechnie silnik...), ogólnie płynna jazda. Mimo dobrej stajni pod maską i świadomości osiągów pata chyba już wyrosłem z rwania gum i szybkiego łykania po kolei "tych przede mną"..... chociaż małżonka czasem chwyta cykorłapkę jak wyprzedzam (przyzwyczajona do osiągów rumuńskiej spacerówki)

ponadto szkoda mi kasy na mandaty, szczególnie za granicą (madziary mnie poczęstowali w tym roku 30000HUFów....)

Edytowane przez pyton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stare nawyki z patrola: brak ciągłych szybkich wdepnieć gazu (bałem się że znowu zdechnie silnik...), ogólnie płynna jazda. Mimo dobrej stajni pod maską i świadomości osiągów pata chyba już wyrosłem z rwania gum i szybkiego łykania po kolei "tych przede mną"..... chociaż małżonka czasem chwyta cykorłapkę jak wyprzedzam (przyzwyczajona do osiągów rumuńskiej spacerówki)

ponadto szkoda mi kasy na mandaty, 

mam to samo, szczególnie to ostatnie zdanie....... od przekraczania szybkosci i jazdy powyzej 150 mam passata..... pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

30-35 litry gazu !!!! v8 5.6 pali mniej gazu. Poprawna instalacja, poprawnie wyregulowana w sprawnym silniku to mysle miasto okolo 20litry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-35 litry gazu !!!! v8 5.6 pali mniej gazu. Poprawna instalacja, poprawnie wyregulowana w sprawnym silniku to mysle miasto okolo 20litry. 

Muszę gdzieś podjechać bo to nie jest normalne. tylko, że sprawa jest tego typu że lubię często przydusić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlacz klemy na 10 minut. Odlacz lpg ( najlepiej rowniez na butli), przelataj w miare normalnie zbiornik paliwa i podaj wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, szczególnie to ostatnie zdanie....... od przekraczania szybkosci i jazdy powyzej 150 mam passata..... pzdr.

Parę tygodni temu, wracając ze stolycy miałem taki przypadek:

Chcąc ominąć tłok i brud przebudowy wracałem przez Piaseczno i po zachodniej stronie Wisły, przez Górę Puławską do Lublina. Jakieś 15 km przed Górą Puławską wypadając z za zakrętu miałem jakieś 140, może 130 na blacie. Widzę stoi gość i mnie suszy. W pierwszym momencie nie dotarło to do mnie i dalej jadę, jakby nigdy nic. Muzyki słucham, chyba Vivaldi i 4 pory roku leci. A ten dalej mnie suszy. Dojeżdżam do niego, nie zwalniam, patrzę a on jakoś tak dziwnie na mnie patrzy i nic. I wtedy zobaczyłem tablicę koniec terenu zabudowanego. O rzesz k...a. Już po mnie błysnęło mi w korze mózgowej.

Policjant był tak zadziwiony moją bezczelnością, że nawet nie zamachał. Moje zdziwienie również było nie mierzalne. Przez jedną chwilę całe moje dotychczasowe życie jako kierowcy przeleciało mi przed oczyma. To nawet nie było śmieszne, co prawda mam dalej prawo jazdy, ale jak sobie teraz myślę to na autopilocie jechałem. Nie analizowałem otoczenia, jechałem. Choć nie byłem zmęczony. Jechałem jak koń dorożkarza do domu.

 

A co do prędkości to marzy mi się Jeep grand cherokee srt. Bardziej bezsensowny samochód dla rodziny niż zafira opc, którą miałem. 

Pozdrawiam

ML 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja: zrobiło się zimno i spala przynajmniej pół litra więcej w mieście, nie wiem jak trasa bo dawno nie było dalej niż 150km...

Edytowane przez pyton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie 2.5 diesel automat 2008rok pali zima tylko po mieście i czasami z zapietym przodem 16l/100km. Czy to normalny wynik czy jednak coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na automat i z pewnością dpf to i tak za dużo..... zgodziłbym się na 12-max 14l.  Chyba kolega ma zbyt cięzką nogę...

no i wersja jak mniemam 190 kucy.... :D

 

u mnie 2.5 z fabrycznymi 175 kucami średnio rocznie łyka od 9-10.5 no 11.5 max zimą jak się zabawie na śniegu..... W terenie nie liczyłem spalania.

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie automat z dpf ale 164km. Zona nim jeździ i okazało się, że trochę po śniegu na reduktorze pojeździła. Więc może dlatego spalanie takie. Ale z 2 strony gdzie szukać przyczyn dużego spalania?

Edytowane przez mokom69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja robiłem pomiary i przy silniku 4.0, 269 KM,  oponach 16" 265/65  Pirelli scorpion ( zimowe) mój path palił następująco:

Trasa 15 litrów/100 km (jazda normalna - prędkość do 120 km/h, teren zabudowany 50-80 km/h)

Trasa+ miasto 50/50% - ok 17-18 litrów.

Trasy krótkie  30 km, dojazd do pracy z porannym wyprzedzaniem "wozicieli smoły" (tarasującymi innym spieszącym się do pracy dojazd) - jazda normalna 15-15,5 l. 

Testy z tras z tzw. "piz%$#aniem" - opiszę następnym razem.

Testy z terenu- również w niedalekiej przyszłości... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam R52, 3,5 V6 + LPG Landi Renzo - moj przebieg to okolo 3000 km jak do tej pory, spalanie srednie 14,12 LPG.

Wiekszosc przebiegu to trasa - tempomat na okolo 120 km/h, opony zimowki.

Wychodzi taniej niz Micra mojej żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...