Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki ciśnienia w kołach


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zaczęła się dyskoteka z czujnikami ciśnienia.Głupieje przód.

Cały czas świeci mi się ostrzeżenie i żółta ikona opony,a czujnik pokazuje 2.0 jak dobiję nic się nie zmienia,nawet jak go wezmę na jazdę(zalecane po taki czymś przez książkę serwisową)

Dobijam na 2.3 nie ma zmiany,myślałem że manometry kontrolne są popsute ale pokazują mi prawidłowo(mam ich trzy)

Miał ktoś z Was taki przypadek? Podejrzewam że padł czujnik w kole.

No dobra koledzy,wiem że lato,weekend itp...moja dociekliwość przyniosła rezultaty i może nich ten post pozostanie ku potomności :D

 

 

Jeżeli czujnik pokaże niskie ciśnienie i nie może zgasnąć po dobiciu do nominalnego,należy mu wpakować w oponę ciśnienie max,czyli w granicach 3.0 -3.8 (wyczytane w opiniach na temat czujników)

U mnie zgasło przy 3.5,następnie spuszczone do 2.3 i się nie zaświeca.Na razie jest OK! Zobaczymy jak dalej w użytkowaniu będzie.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie.Akurat edytowałem jak napisałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, nie będę zakładać nowego tematu , dlatego tutaj pociągnę...

 

stoję jak chyba za chwilę większość z was przed zakupem zimówek, i tutaj mały dylemat. Chciałem kupić felgi stalowe 16 i oponki, ale nie potrafię znaleźć rozsądnej ceny na zakup czujników ciśnienia. W ASO przestraszyli mnie kwotą 1200 PLN za komplet wraz z programowaniem!! Więc pytanie jest jak wygląda komunikat , jeżeli założę koła bez czujników? Czy komunikat tak jak wszystkie można wciśnieciem guzika ENTER zignorować?

Czy lepszym wariantem jest przekładanie opon na oiryginalnych felgach, ale tutaj obawiam się że przy kolejnych przekładkach ktoś pourywa te czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie myślę ,że centrala o tym pomyśli i na zimę przygotuje ciekawą oferte na czyjniki - ale i tak trochę rpzesadzili bo 1 czujnik kosztuje coś koło 180 zł brutto a więc inaczej - ile oni chcieli zarobic na kodowaniu czujników  ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest tak świeże że jeszcze na allegro nic sie nie pojawiło, a ja nie lubię czekac aż do grudnia.

 

Chyba skończy sie na felgach 16 bez czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz czujników trzeba też zamówić specjalne nakrętki do mocowania

M2110-407003VU0A – czujnik ciśnienia powietrza w kołach

M2110-40780JA01B – nakrętka do czujnika ciśnienia powietrzna w kołach

 

i z tego co pamiętam produkuje je Continental

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak robię ! kupiłem już 16tki opony teraz zastanawiam się czy kupić felgi16tki  aluminiowe czy stalowe i póki co będę jeździł bez czujników !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeździć bez czujników, ale na na konsoli pojawi się ,, dyskoteka,, tak mi powiedział sprzedawca. Sugerował zakup czujników ciśnienia. Mam zimówki na Alu 16 " także czeka mnie zakup przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje miśię że pojawiać się bedzie za każdym odpaleniem auta informacja o spadku/braku ciśnienia i przyciskiem Enter ignorujemy... i tylko tyle. Tak jak z każdym meldunkiem (np niezapiete pasy). Chyba że się mylę


tutaj link gdzie mozna kupić czujniki.... może ktoś znalazł taniej , proszę zamieszczać (czasu do zimy coraz mniej)

 

https://www.reifen-schreiber.de/shop/Detail.php?from_wk=1&ANR=00054948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u naszych dealerów jest taniej bo kosztuje coś koło 190 zł brutto/sztuka + nakrękta za jakieś 10 zł / czyli 200 zł brutto / koło to jakby nie patrzeć jest taniej

 

tylko trzeba pamietać ,że felgi czy to stalowe czy aluminiowe muszą być przystosowane do czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko trzeba pamietać ,że felgi czy to stalowe czy aluminiowe muszą być przystosowane do czujników

 

a jak to w praktyce wygląda, po czym rozpoznać taką falgę przystosowaną do czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to w praktyce wygląda, po czym rozpoznać taką falgę przystosowaną do czujników?

 

a jakoś w ten temat się nie zagłębiałem :) wychodząć z założenia ,że sprzedawcxa będzie wiedział czy te felgi pasują czy nie do sytemu TPMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak znowu wymyslili że na każdym kroku trzeba płacic za te "specjały" ... jestem po wymianie opony i aż mnie przeraziło. 1240 PLN !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona, koszt założenia, wyważenia.... ale poszło z AC pewnie sobie podoliczali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, dziś założyłem zimowe koła z poprzedniego Qashqaia, proponowano mi w serwisie kupno nowych kół z czujnikami za 3700,bo stare nie posiadają homologacji i czujników. Jak do tej pory nie wystąpiły żadne komunikaty o braku czujników. Jutro pierwsza dłuższa trasa mam nadzieję,że nie wystąpią żadne błędy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem w serwisie jak to jest z tymi czujnkami i powiedzieli ze nic sie złego nie dzieje bez nich ( brak utarczywych sygnałów dzwiekowych czy wizyjnych). To dobrze bo 800 zl zostaje w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jeszcze raz będę się dowiadywał o cenę samych czujników i programowania, denerwujące jest cały czas patrzenie na zapaloną lampkę. Jedyny plus że nic nie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co jest napisane w instrukcji to nie trzeba programować czujników. Wystarczy jechać kilka minut i same dodadzą się do komputera.

Co do ceny to miałem ofertę z salonu za 180zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...