Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki ciśnienia w kołach


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co jest napisane w instrukcji to nie trzeba programować czujników. Wystarczy jechać kilka minut i same dodadzą się do komputera.

Co do ceny to miałem ofertę z salonu za 180zł szt.

Masz rację. Ktoś pisał na forum, iż same mu się wczytały w system. Byłem trochę zdziwiony tym, ale potem ktoś napisał, że niby odbiorniki są w każdym nadkolu - stąd samochód "wie", że to jego czujniki i ma z nich odczytywać dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flood

płacąc tyle za nowy samochód.... denerwowałaby mnie jakaś zasrana lampka... wolałbym dokupić te czujniki (tak też zrobiłem).

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie wydalem dyspozycje malzonce :) aby mi je kupila od dilera ASO z Wawy ktory sprzedaje na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz... a wiesz że jeszcze miesiąc temu ten dealer sprzedawał czujniki za 118zł, kolejna aukcja 130zł (i tak zakupiłem - zbyt długo zwlekałem) a teraz sprzedaje za 142zł ??? chciwy.... mógłby zostać na pierwotnej cenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciwy, ale dzis zadzownilem do salonu i dowiedzialem sie, ze kosztuja 200 z nakretka. No 118 fajnie bylo by kupic :), ale za 142 tez tragedii nie ma. To zawsze 200zl mniej za komplet niz w salonie. No ja tez sie wachalem czy kupic ale jak dostalem informacje z salonu ile kosztuja to od razu zmienilem zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem po 130pln. Zostaje na montaż i kalibracja. Po 119pln to była okazja. Grunt że oryginał z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja może sie doczekam ze będzie mozna to wyłączyć w oprogramowaniu , a jak nie to trzeba będzie zainwestować w czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zmieniłem opony zimowe na letnie. Zimowe bez czujników letnie z czujnikami  żadnych błędów. Bez czujników można jezdzić  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam (bo ktoś miał wątpliwości), że nowe czujniki aktywują się same. A przynajmniej powinny. Na swoim przykładzie mogę napisać, że wystarczyła krótka przejażdżka by QQ się do nich "przyzwyczaił".:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam komplet czujnikow. Przyszly razem z felgami n-tec, a ze kupilen juz wczesniej czujniki wiec kolejnego kompletu nie potrzebuje. Cena do uzgodnienia. Ale mysle ze ok 400zl. Dalsze info na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to reasumując:

Wystarczy że będę miał byle jaki komplet felg do mojego QQ (np :stalowych) z oponami 16`` i do tego bez problemu zamontuję te czujniki i będzie wszystko grało ?

Drugie pytanie: te czujniki to się na jakimś kleju montuje do felg od środka czy jak ?

Dzienks z góry za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to reasumując:

Wystarczy że będę miał byle jaki komplet felg do mojego QQ (np :stalowych) z oponami 16`` i do tego bez problemu zamontuję te czujniki i będzie wszystko grało ?

Drugie pytanie: te czujniki to się na jakimś kleju montuje do felg od środka czy jak ?

Dzienks z góry za odpowiedź !

Nie wiem jak się montuje więc Ci nie odpowiem.

Ja sobie w zimówkach odpuściłem czujniki - szkoda pieniędzy. Jedyny minus był taki, że paliła się kontrolka ciśnienia - po jakimś czasie po prostu przestałem zwracać na nią uwagę.

Po założeniu ori letnich czujniki same się aktywowały i teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki to są wentyle. Z jednej strony wentyl, z drugiej strony (wewnątrz opony) wentyla: czujnik.

Od strony wentyla jest nakrętkę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy taka jest norma ale czujniki po wymianie kół na letnie u mnie wskakuja bardzo długo, dopiero na drugi dzień

poprzednio przy przejsciu z lata na zime też tak miałem

nie wiem jak pisałem wyżej czy to norma ale trzeba to miec na uwadze, że moze tak byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniłem koła na letnie i kupa - świeci kontrolka ciśnienia.... -  a niby mają się same "wgrywać". Podjechałem do serwisu a tam twierdzą że każdy czujnik trzeba aktywować i programować by był widoczny przez auto. No to mówię, że przecież są to koła fabryczne na jakich auto przyjechało z fabryki a oni "dopisali" mi kolejny komplet do kół zimowych, więc chyba auto powinno je rozpoznać bez problemu (bo niby pamięta 2 komplety kół). No to serwis na to, że pewnie pozamieniałem koła miejscami i dlatego auto nie widzi czujników (niby że każdy czujnik jest przypisany i zaprogramowany do konkretnego koła - i zamiana kół miejscami skutkuje wyświetlaniem błędu do ponownego programowania czujników). No dobra przyznałem rację że mogło do tego dojść bo niestety nie jestem prorokiem skoro gość który ściągał koła - w żaden sposób ich nie oznaczył. Jutro jestem umówiony na programowanie czujników (bo kombinować z zamianą kół nie zamierzam, jak również płacić za tą usługę też nie mam zamiaru - skoro to serwis dał d....y). Tak na marginesie to na chwilę obecną sam już nie wiem jak to jest naprawdę z tymi czujnikami  - skoro nawet poszczególni serwisanci mają różne teorie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z autopsji sprawdzone, że nie trzeba programować

przed zima kupiłem kpl czujników, dokupiłem felgi i mój oponiarz załozył ze wszelka strannoscią, po 1 dniu jazdy miałem czujniki wykryte

 

teraz jak pisałem wyżej wróciłm do fabrycznego kompletu letniego i tez po 1 dniu pięknie wskoczyły na swoje miejsce....

Edytowane przez 3Rni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przełożyłem koła i czujniki zaskoczyły od razu (po krótkiej przejażdżce).

Teraz przypominam sobie, że ktoś tu kiedyś pisał, że czujniki zaczęły pokazywać dopiero gdy dopompował koła powyżej 3 atmosfer.

Może w tym tkwi tajemnica mojego sukcesu, bo też miałem napompowane grubo powyżej 3 bar, o czym zresztą pisałem gdzieś tu wcześniej.

Może więc spróbuj najpierw walnąć w oponki ponad 3 bary i zobaczysz co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zimówkach też miałem. Potem sam osobiście założyłem letni komplet, nie zważając na wcześniejsze położenie kół w samochodzie i po krótkiej jeździe czujniki zaskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimówkach były czujniki, natomiast letnie zostały ściągnięte jeszcze w salonie (dzisiaj po założeniu przeżyłem mały szok - straszne pogorszenie amortyzacji nierówności - ale przypomniałem sobie co pisał Colins - sprawdziłem ciśnienie i w każdym kole było praktycznie po 4 bary). Tak więc spore ciśnienie było i zostało skorygowane do poprawnej wartości. Zobaczę jutro - może zaskoczą, jeżeli nie to jadę na umówiony serwis (nurtuje mnie tylko pytanie - czy rzeczywiście czujniki są przypisane do konkretnych kół, czy jednak można koła zamieniać miejscami bez konieczności ponownego programowania).

 

Colins - może trafiłeś z kołami na te same miejsca ;) - jeżeli tak to zacznij grać w lotto :)

 

Najbardziej wkurzające jest to, że Wasze przypadki pokazują że serwis albo nie wie co mówi, albo wprowadza w błąd....

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli potwierdza to fakt, że nie trzeba programowac nowego kompletu czujników

ciekawe tylko czemu u mnie trwa to tak długo, sprawdze na zimę wyższe ciśnienie /troche to dziwne ale nie zawadzi sprawdzic/

 

ps. a może rozmiar opony wpływa na czas resetowania sie czujników w kompie, zimą miałem 17 a teraz 19 choc to nadajnik radiowy wysyła sygnał o ciś. a rozmiar koła tu nie ma nic do tego

Edytowane przez 3Rni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...