Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki ciśnienia w kołach


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko gorzoły trza nabrać bo kosmicznie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem raz w Chorwacji -na wakacjach, nie w pracy :), i jakos kraj malo mi sie podobal. Nie wiem co wy widzicie w tej Chrwatskiej republice.

pewnie byłeś w kiepskim miejscu, bo raczej jest to kraj i do wypoczynku i do zwiedzania, ale co kto lubi. Ja jak pierwszy raz jechałem dość dawno temu to też byłem sceptycznie nastawiony. Ale można powiedzieć że jestem już zarażony bo w moim osobistym rankingu jest to nr 1 - jeżdżę praktycznie co rok od lat kilkunastu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już któryś z kolei wyjazd. Lubię ich (Chorwatów), a oni lubią nas. Fajny klimat, dobre żarcie i alkohol, przyjazny, słowiański naród.

I do tego wycieczka swoim samochodem, która sama w sobie jest atrakcją.

I zrobił nam się wątek wakacyjny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak pojedziesz to weź aparat, rób fotki i opisuj. Jest na forum dział odpowiedni. A fotki z gryla ze śwagrem tylko na SB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciśnienie skoczy gdy wpisy wylądują koszu  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już któryś z kolei wyjazd. Lubię ich (Chorwatów), a oni lubią nas. Fajny klimat, dobre żarcie i alkohol, przyjazny, słowiański naród.

I do tego wycieczka swoim samochodem, która sama w sobie jest atrakcją.

I zrobił nam się wątek wakacyjny. :D

Dobra ostatni wpis na ten temat panowie.

Mało kto wie,ale Chorwaci to jest naród ,który przywędrował nad Adriatyk z ziem Polskich!!! Czyli my braciaki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wątek wakacyjny ale każdy tu myśli o tym żeby dobre ciśnienie w kołach mieć oczywiście ;)

Jeśli dobry klimat,piękna plaża , super żarcie i możliwości zwiedzania ,do tego full wypas hotel to polecam np. Crown Palace (blisko Side ) Z ręką na sercu polecam nawet najbardziej wymagającym. Jest też w okolicy Crown Serenity (też byłem ) też super ale nieco słabiej  Oczywiście wszystko masz w cenie i piaszczyste szerokie plaże.Góry w pobliżu ,cudowne miejsca (można wypożyczyc autko lub wycieczki z tubylcami(nie polecam tych organizowanych przez biuro podróży ,są 4-krotnie droższe ,od miejscowych biur. Kto był w Turcji ,to wie że targować się trzeba na ostro o wszystko )

tu poglądowo ,ja akurat byłem z itaką , gdy ja w nim byłem ,był tylko jeden budynek ,a teraz bardzo się rozrósł. wizy już znieśli dla PL(wcześniej 20$)

http://www.travelplanet.pl/hotele/turcja/side/side/crown-palace/?gclid=COTu5LH-k8UCFTPMtAod-l4ADA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość braciaki już o tem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tamat czujników zszedł na plan dalszy, myśli krążą już przy wakacyjnych wyjazdach. Ja jednak wrócę do tematu , wreszcie znalazłem czas i odwiedziłem serwis ,zostałem załatwiony od ręki i w ramach gwarancjii czyli gratis , chociaż trochę to trwało - dobre pół godzinki zajęła kalibracja czujników ponoć ten typ tak ma i prawdopodobnie po zmianie na zimowe też czeka mnie wizyta w serwisie i ponowna kalibracja czujników :thumbsdown:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, dziś dotarły do mnie zakupione na allegro czujniki (link podany na forum) 476 zł. Niestety mam wątpliwości czy są nowe jak w ogłoszeniu podaje sprzedawca czy "odnawiane" wizualnie raczej to drugie. Czy jak kupowaliście czujniki był w środku zworek ? W tych co kupiłem w dwóch jest w dwóch brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinny być zaworki.Wyrób ma być gotowy do eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tamat czujników zszedł na plan dalszy, myśli krążą już przy wakacyjnych wyjazdach. Ja jednak wrócę do tematu , wreszcie znalazłem czas i odwiedziłem serwis ,zostałem załatwiony od ręki i w ramach gwarancjii czyli gratis , chociaż trochę to trwało - dobre pół godzinki zajęła kalibracja czujników ponoć ten typ tak ma i prawdopodobnie po zmianie na zimowe też czeka mnie wizyta w serwisie i ponowna kalibracja czujników :thumbsdown:

 

Miałem ten sam problem ostatnio tj. po zmianie zimowych na letnie przejechałem ponad 50 km i komputer nie odczytał wskazań czyjników oraz pojawiła się kontrolka ciśnienia. Pojechałem na dopompowanie do wartosci katalogowych i po 3 km odczyt był poprawny.

Wcześniej robiłem kalibrację w komputerze pokładowym, ale mam wrażenie ze to tylko tzw. wzorcowanie (z ang. Calibration) czyli operacja polegająca na ustaleniu wartości wskazywanych przez przyrząd wzorcowany w stosunku do odpowiadającym im wartościom wzorca miar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     JackSet​ widzę, że zacytowałeś mój stary post z 2015r , dodam tylko że przy następnych zmianach kół nie miałem już problemów z czujnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie piszecie, że do czujników musi być nakrętka. Czujniki, które właśnie nabyłem na allegro nie mają gwintu po zew. stronie na nakrętkę a są całe zalane w gumie - wygląda na to, że montuje je się wyłącznie na wcisk.  Koła na których auto wyjechało z salonu również wyposażone są w takie same czujniki jak nabyłem teraz. Wynika z tego, że są dwa rodzaje czujników z gwintem i bez. Czy takie czujniki rzeczywiście tylko się wciska może ktoś potwierdzić ew. przybliżyć temat.

Edytowane przez city
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie.Zakłada się je jak zwykłe wentyle.Przekłada się przez otwór w feldze,nakręca specjalną dźwigienkę którą opiera się na feldze i przeciąga zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...