Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Dziwna reakcja radia


wucash666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba przypadłość NC,ja już miałem chyba z 4 razy zmieniany soft i też na najnowszym zdarzyło mi się samoczynne ściszenie.

Krystian uzupełnij profil,Qqłka J11 czy J10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w NC2 dwa razy zdarzyło się, ze po odpaleniu silnika w ogóle NC było martwe, musiałem zgasić i jeszcze raz odpalić silnik, wtedy ok. Poza tym zauważyłem, że jak grają mp3 z CD to czasem po włączeniu przełącza się na radio zamiast grać dalej, muszę ręcznie przełączyć na CD, wtedy ok.

 

Pewnie powiecie, że mam jechać do ASO zaktualizować soft :whistle:

 

jaka jest najnowsza wersja w NC2 (albo taka, która nie stwarza problemów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przestanę zazdrościć posiadaczom QQ z NC2. U mnie radio działa bez zarzutów, mp3 czyta, nic się nie przełącza nie ścisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot ze standardowym radiem (bez NC). Po włączeniu, radio bez problemu łączy się z telefonem przez Bluetooth, ale po chwili zawiesza się. Pokazuje się ekran dzwoniącego telefonu, ale żadne połączenie telefoniczne nie jest wykonywane. Wtedy żaden klawisz nie działa. Radio można tylko uruchomić jak wyłączę bluetooth bezpośrednio w sparownym telefonie.

Wcześniej, jak sytuacja się sporadycznie pojawiała, udawało się w setupie radia wyłączyć i ponownie włączyć bluetooth. To pomagało  wrócić do pełnej sprawności radia. Obecnie w setupie nie mam pozycji dotyczącej bluetooth. W trybie serwisowym nie sygnalizowany jest żaden błąd.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna rozwiązanie? Czy jest możliwość zresetowania radia i powrotu do ustawień fabrycznych?

Wersję softu mogę sprawdzić w trybie serwisowym radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zaczęło działać chyba po 3-ciej zmianie softu. Teraz już (odpukać) nie ma problemu z parowaniem bluetooth, nie blokują mi się przyciski dotykowe od zmiany stacji a i o zawieszkę NC2 przy starcie auta trudniej , nawet nie wiem czy się choćby raz zdarzyła od ostatniego wgrania softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W moim radiu mam problem z parowaniem telefonu po BT. Po każdym uruchomieniu prosi o potwierdzenie PIN tak jakby parował od nowa. Próbowałem zmieniać nazwę urządzenia, próbowałem drugi telefon. Nic nie pomogło. Telefony parują się z innymi urządzeniami BT bez problemu. Czy ktoś z Was miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od chwili połączenia pierwszego dnia jeszcze w salonie przed wyjazdem do dnia dzisiejszego żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych problemów. Mam zapamiętane 3 różne aparaty telefoniczne (dwa samsungi oraz iphone) i z każdym łaczy się bezbłędnie i zawsze. Łaczy z tym, z którym pierwszym nawiąże łaczność, ale może tez sobie przełaczac poprzez ustawienia na inny obecny w kabinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim radiu mam problem z parowaniem telefonu po BT. Po każdym uruchomieniu prosi o potwierdzenie PIN tak jakby parował od nowa. Próbowałem zmieniać nazwę urządzenia, próbowałem drugi telefon. Nic nie pomogło. Telefony parują się z innymi urządzeniami BT bez problemu. Czy ktoś z Was miał taki problem?

Tak,miałem ten problem i nie tylko ten kiedy zakupiłem telefon hujawie p8Lite :D

Pomogła dopiero aktualizacja softu  NC w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim radiu mam problem z parowaniem telefonu po BT. Po każdym uruchomieniu prosi o potwierdzenie PIN tak jakby parował od nowa. Próbowałem zmieniać nazwę urządzenia, próbowałem drugi telefon. Nic nie pomogło. Telefony parują się z innymi urządzeniami BT bez problemu. Czy ktoś z Was miał taki problem?

A czy akceptujesz połączenie i w samochodzie i w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ostatnio wracajac z trasy i majac wlaczona nawigacje, nagle cos zglupiala i zaczela pokazywac, ze jestem w Katowicach, chociaz bylem juz w Toruniu. Pozniej calkowicie sie wylaczyla i zresetowala na nowo. Po minucie wszystko wrocilo do normy a nawigacja znowu pokazywala polozenie w Toruniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigację można też samemu "zresetować" trzymając długo przyciś właczania  (lewa gałka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Czy macie przypadłość w radiu z NC, że Wam gubi częstotliwość, spłyca dźwięk, trzeszczy itp. ?

Po 1.5 roku walki w ASO, wczoraj mi powiedzieli, że w tych samych punktach, w których testowali moje radio w QQ z NC występuje ten sam objaw.

Pytanie do właścicieli QQ ze standardowym radiem - jakieś niepokojące objawy, które najlepiej obrazuje utwór:

(4s. i 9s.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie radio słuchasz? FM czy DAB+?

Wg mnie słuchasz DAB+ i w miejscach braku zasięgu przełacza się na FM (co zresztą odpowiednio jest wyświetlone na wyświetlaczu).

Wtedy widać jak DAB+ miażdży FM.

Ja już - chociaz nie jestem audiofilem - nie mogę słuchać radia na FM.... te trzaski, szumy, a najbardziej wąskie pasmo przenoszonych dźwięków... człowiek sobie tego dotychczas nie uświadamiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w trasie są miejsca szczególne,gdzie spłyca dźwięki czasami na chwilę traci zasięg,nie ma tego wiele.Aleja to po prostu olewam.Zwykły GMS w Note był nie do zajechanie,wszędzie odbierał z dobrym dźwiękiem,no ale cóż...mamy wyrób firmowy!Nissana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie radio słuchasz? FM czy DAB+?

Wg mnie słuchasz DAB+ i w miejscach braku zasięgu przełacza się na FM (co zresztą odpowiednio jest wyświetlone na wyświetlaczu).

Wtedy widać jak DAB+ miażdży FM.

Ja już - chociaz nie jestem audiofilem - nie mogę słuchać radia na FM.... te trzaski, szumy, a najbardziej wąskie pasmo przenoszonych dźwięków... człowiek sobie tego dotychczas nie uświadamiał.

Na wyświetlaczu jest tylko AF - po dostaniu się do menu serwisowego radia i wyłączeniu funkcji AF jest to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...