Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siglufjordhur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

zwracam się z pytaniem do wszystkich użytkowników pickup'ów - czy ktoś może posiada zabudowę (hardtop) przystosowaną pod montaż namiotu dachowego lub bagażnika wyprawowego? dokładnie chodzi mi o wzmocnienie zabudowy, moja wyprodukowana jest przez firmę Orciari i wykonano ją jak większość z włókna szklanego, które jak wiadomo ma dość ograniczoną wytrzymałość - pod 3-osobowy namiot dachowy potrzebna będzie konstrukcja, która musi wytrzymać ok.300 kg obciążenia (sam namiot to ok.60kg). myślałem o wykonaniu czegoś w rodzaju "klatki" lub pałąków wewnątrz zabudowy, rzecz jasna tak aby spełniały swoją funkcję i równocześnie nie zajmowały zbyt dużo cennej przestrzeni

- może któryś z Kolegów ma coś takiego na swoim pickup'ie i podzieliłby się uwagami lub może zdjęciami?

będę bardzo wdzięczny,

przy okazji zapytam jeszcze o montaż belek bazowych pod bagażnik na navarze d22(double cab) nad częścią pasażerską - czy ktoś z Was ma takowe zamontowane? jeśli tak to proszę o namiary na firmę, z góry uprzedzam, że Panowie od Thule stwierdzili, iż do tego modelu nic nie przysługuje niestety...

 

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli chodzi "wrzucenie" np. bagażnika wyprawowego lub nawet namiotu mysle, ze zdaloby egzamin - pozostaje kwestia montazu do dachu - masz jakies wzmocnienia lub profile pod uszczelką? bo u mnie nie ma nic, tzn. równa blacha, dlatego w thule mi powiedzieli, ze cyt."nie da rady"... - kupowałeś to osobno czy już razem z autkiem? aha, jak zamykasz drzwi to nie uderzają one o mocowanie stopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam żadnych dodatkowych wzmocnień.

Kupiłem razem z autem, na belkach jest napisane "Nissan", nie ma żadnych innych oznaczeń.

Drzwi uderzały w stopy, ale przykleiłem kawałki uszczelki gumowej ( do okien ) i już nie uderzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niestety z moich doświadczeń z przewozem czegokolwiek na dachu to wynika ,że Navara ma tak miękki dach ,że nawet na relingach i w instrukcji jast napisane obciążenie max. 60kg wynika to pewnie z konstrukcji auta na ramie i buda nie jest niczym wzmacniana. Jak dałem większe obciążenie na relingi te fabryczne to całe stopy razem z dachem się wyginały i wciskały w dach. Dziwne bo patrole mają namioty dachowe i się nie wyginają  - ale navara zawiodła mnie już w bardzo wielu kwestiach i jest to mój ostatni nissan - never.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o a ja nie widziałem ze tu się dyskusja rozwija ..

na dachu można sporo przewieźć ale zapomnijcie o oryginalnych mocowaniach,

post-27068-0-68781700-1415546916_thumb.jpg

natomiast wszystkie mocowania od uniwersalnych jak thule z jakimiś fit kitami to pod obciążeniem solidnym rozjeżdżają się na boki a przy dłuższym używaniu wycierają lakier a dalej to wiadomo.

 

jeżeli chodzi o hardtopa to idziesz dobra drogą wymaga dorobienia wewnątrz stelaży podtrzymującego nie tyle co sufit nadbudówki tylko mocowania podłogi namiotu/bagażnika

 

prawdę mówiąc to ja bym raczej zrobił już coś na styl campera - flippacka

 

prawdę mówiąc to eksperem byłby to Cezary który się od dłuższego czasu nie pokazuje na forum ale wozi na dachu kabiny po kilka baniek paliwa, kół zapasowych i robi swoim pickupem wycieczki po kilka tysi km, natomiast na kabinie to ma chyba ze 2 komplety thule żeby się to trzymało.

 

a w ogóle to mi chodzi po głowie taki mikro kamer na pakę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mikro-mikro kamper jest aktualnie taki:

6143c9fe0977a5f8m.jpg

Wyjąłem tylną szybę kabiny, dorobiłem półkę mocowaną śrubami od tylnych zagłówków. Półka jest demontowalna w ciągu kilku min.

Na pace zrobiłem platformę na poziomie dolnej krawędzi szyby.

Powstała przestrzeń sypialna o wymiarach 205x155 cm.

We 2 osoby śpi się calkiem nieźle.

Na lato można to zdjąć i założyć namiot ( cordura + plandeka wojskowa )

Namiot stawia się w położenie do spania w ciągu max.10 min.

fcd05c9ad0ce9168m.jpg

Ponieważ często zabieram rowery, to zmotałem jeszcze bagażnik:

f8d60b8f700d6129m.jpg

Edytowane przez Navara2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość ciekawy pomysł,

jak uszczelniłeś pomiędzy kabiną a nadbudówką ? no i pokaż co masz w środku :)

 

teraz na offroadshow była firma wystawiała sie z kamperami i tak pusta (nic w środku) wsuwana na pakę zabudowa kempingowa z podnoszonym dachem 30 000 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych luksusów w środku.

Jest platforma z płyty OSB na stelażu z profili stalowych.

Platforma jest dzielona na 2 części żeby ułatwić dostęp do skrzyń pod spodem.

Po nieudanych eksperymentach z uszczelkami zrobiłem coś w rodzaju rynny odprowadzającej wodę.

Rynna ma w przekroju kształt U i zrobiona jest z płótna szklanego i żywicy.

Nad tylnym siedzenim jest druga platforma z OSB.

Obie platformy + materace tworzą sypialnię dla 2 osób.

Rzeczy ciężkie są na pace, rzeczy lekkie w dachowej części nadbudowy.

Wszystko to nie jest jeszcze wykończone, ale kiedyś będzie :thumbsup:

f18015bdb4abb52am.jpg

 

c562dac22f958fd1m.jpg

 

Za nadbudowę dałem 1600 zł, ok. 800 kosztowało doprowadzenie jej do przyzwoitego stanu + malowanie.

Koszt płyt OSB i profili stalowych - ok. 200zł.

Edytowane przez Navara2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt -  zbyt skomplikowany to on nie jest ale ani w Europie a tym bardziej w Polsce za 450PLN nie znajdziesz nawet podobnego tylko w serwisie za 2500PLN ale trzeba mieć pustą pakę całkiemi zdjętą nadbudowę.Szkoda ,że u nas nikt nie szyje takich na sprzedaż a może nie rozpropagowany. Na jedną czy dwie noce w drodze lub nad wodą wystarczy i koła mogą stać w błocie czy wodzie a nikt nie zarzuci CI,że biwakujesz w miejscu niedozwolonym np parking po drodze na autostradzie.

Edytowane przez kkn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...