Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II remont budy + modyfikacje (watek prywatny)


loin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a więc nadszedł czas na łatanie budy na poważnie, przy okazji chciałbym go dźwignąć na ramie . 

 

Pytanie moje jest następujące. Czy przy podkładach 8 cm co trzeba zmieniać ? :)

Najbardziej nurtuje mnie pytanie chłodnicy i przewodów od sprzęgła plus hamulce . 

 

Pytanie tylko czy ktos takie montował ?

 

 

Będe miał jeszcze wiele pytań ale wszystko w swoim czasie :)

post-26105-0-90311600-1409000219_thumb.jpg

post-26105-0-81287300-1409000233_thumb.jpg

post-26105-0-60163100-1409000288_thumb.jpg

post-26105-0-45558400-1409000300_thumb.jpg

post-26105-0-63706300-1409000349_thumb.jpg

Edytowane przez loin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda tył budy u Ciebie, u mnie bardziej zjadło tył. Ja zakładam lift 2 cale, bo wydaje mi się że na budę aż za dość, póżniej już zawiecha jak coś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 cale to sporo ... no, cal ponad normę

też chcę zwiększyć u siebie do 3-ech ... ale dopiero na wiosnę

co masz do ogarnięcia?

- wlew paliwa

- mocowania linek h. ręcznego

- kolumnę kierowniczą

- mocowania zderzaków

- obudowę wiatraka chłodnicy

- przewody do nagrzewnicy

- przewody hamulcowe z przodu

- odpowietrzenia

- wajcha reduktora

- nadkola

- śruby mocujące budę

- wszystkie węże i przewody łączące silnik-ramę z karoserią 

- przewody sondy L. i linkę prędkościomierza ( musisz im znaleźć nowe mocowania)

- bullbar i progi (jeśli masz oczywiście)

... to zdaje się już wszystko, jeśli masz manuala to jeszcze wajcha od biegów może nie chodzić w pełnym zakresie ... czyli też do ogarnięcia

u mnie przy 2" przerabiałem tylko mocowania zderzaków ale wtedy miałem jeszcze wiatraki elektryczne zamiast wiskozy ... przy kolejnym calu będzie dużo więcej do ogarnięcia, ale i tak wolę to niż robienie miejsca dla kół poprzez lift zawiasu

 

Życzę powodzenia, trzymam kciuki ... a co mi tam: WSZYSCY Ci kibicujemy  :wave:  wrzucaj foty, pisz, pytaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, nie wszystko z tej listy będzie do przeróbek, to byłby najbardziej pracochłonny scenariusz, w komorze silnika np. chodziło mi o zwrócenie uwagi na przewody aby ich nie pourywać 

paliwo, chłodnica, ręczny, kierownica ... te raczej na pewno do roboty (chciaż ja nie musiałem ich ruszać, oprócz kierownicy)  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomyśl o dystansach kół, środek ciężkości sporo się zmieni.  Ja wsadziłem 30 mm, ale u mnie jest sztywny most i do góry poszedł sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pio ma rację, co prawda środek ciężkości nie przesunie się w górę o tyle samo co buda bo znajduje się gdzieś niżej ... ale warto wziąć pod uwagę zwiększenie rozstawu kół, czy to będą felgi, czy dystanse ... a może same opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mam fele z et-10 :) stare mialem +25 , chyba ze malo to moge jeszcze podmienic. Tyle ze wtedy poszerzenia potrzebne na gwalt bo juz bede wystawac konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie skup się na jednym, będziesz zdejmował budę czy tylko pitu-pitu  :whistle:

poza tym samo ET o niczym nie świadczy ... liczy się jeszcze szerokość felgi  :) ... i opony na niej ubranej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w 1/2 pitu pitu. Będzie uniesiona nad ramą na jakieś 30 cm aby dojść do niektórych miejsc. Na więcej nie ma możliwości i tyle w temacie. Generalnie i tak na całą operacje jakieś 2 miechy mam :( 

 

Teraz kolejne pytanie : 

 

Czy ktoś z forum ma u Siebie te plastikowe błotniki , pasuje to jako tako ? bo z moich nie wiele zostało a nic z używek nie ma sensownego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem do pickupa kiedyś zestaw dystansów na 80mm gość to jakoś potem ogarniał,

do tego co lemmy napisał to jeszcze na 100% dochodzi przedłużenie kolumny kierowniczej,

80mm taki islandzki lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli odpada ... Robic to tylko dla sztuki to nie warto . Zostane przy tych 5cm zwlaszcza ze zostawiam pryginalne kapcie 235/75r15

 

no co ty żartujesz sobie z nas ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co robisz lift budy skoro chcesz zostawić kapcie, które są za małe już dla seryjnego terrano. Przecież lift budy robi się tylko i wyłącznie dla wsadzenia większych opon, bo jaki jest inny sens. Lepiej zrobić lift zawieszenia... a może to troll był :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli odpada ... Robic to tylko dla sztuki to nie warto . Zostane przy tych 5cm zwlaszcza ze zostawiam pryginalne kapcie 235/75r15

 

No nie świruj, 31" w zupełności Ci wystarczą bo 33" to dopiero byłaby sztuka dla sztuki ... przy seryjnych przełożeniach

ale te które chciałbyś zostawić ...?

... będzie wyglądał jak na dojazdówkach, oszczędź nam tego widoku

Z tym zdejmowaniem budy to chciałem Ci podszepnąć żebyś od razu spód ogarnął i wydech ... nie będziesz już miał lepszej okazji po temu, ale skoro tylko "pitu-pitu" to pamiętaj o bezpieczeństwie ... 5-tonowe haki też kiedyś pękną, pomimo tego że moja buda na takim wisiała to i tak zabezpieczyłem ją stalowymi profilami 60x100  :showoff:

Ty masz tę budę podnieść i własnoręcznie zabezpieczyć bo to Ty będziesz pod nią operował, zrozumiano?!

A zatem do dzieła  :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie świruj, 31" w zupełności Ci wystarczą bo 33" to dopiero byłaby sztuka dla sztuki ... przy seryjnych przełożeniach
ale te które chciałbyś zostawić ...?
... będzie wyglądał jak na dojazdówkach, oszczędź nam tego widoku
Z tym zdejmowaniem budy to chciałem Ci podszepnąć żebyś od razu spód ogarnął i wydech ... nie będziesz już miał lepszej okazji po temu, ale skoro tylko "pitu-pitu" to pamiętaj o bezpieczeństwie ... 5-tonowe haki też kiedyś pękną, pomimo tego że moja buda na takim wisiała to i tak zabezpieczyłem ją stalowymi profilami 60x100 :showoff:
Ty masz tę budę podnieść i własnoręcznie zabezpieczyć bo to Ty będziesz pod nią operował, zrozumiano?!
A zatem do dzieła :punk:
Wydech caly nowy z bosala juz jest :) spod tez bedzie robiony :) na razie kompletuje czesci.
Obojetnie jaki walek tego poliamidu kupie czy sa jakies specjalne ? Z deco co wyczyralem musi miec 80 mm jak oryginalne poduszki ale czy sa jakies twardosci tego ?

Edytowane przez loin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się długo i dużo pisze to jest opóźnienie w edycji, też mnie tak nieraz zmyliło, więc znowu "napisz" ...i znowu ...

później wychodzi taki miszmasz, poczekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za to caly dzien siedze w firmie i pisze z komorki :( ktos wie gdzie w rozsadnych pieniazkach dorwac epoksyd i farbe poliuretanowa ? Bo ja mam na stanie ale BRUNOX epoxyd , ale cos mnie sluchy doszly ze to srednie jest

Zedytuje na komputerze w domu bo na komorce ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się ze chodzi ci o podkład epoksydowy a brunox to zupełnie co innego

zależy jaki i ile :P najtańszy jest troton ale to takie sobie i odrazu po pistolet jest, potem novol, app a potem przemysłowe international itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...