Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Drgania w kierownicy


andriejek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak :-) Z tym że pisze też o tym żeby w każdym dziale modelu powstały tematy główne(poselekcjonować) n.p. Problemy;układu hamulcowego(diagnostyka) i kierowniczego, zawieszenia i przeniesiena napędu,[silnika(diagnostyka),osprzętu i zasilania], elektyka i oświetlenie i.t.d. Wydaje mi się że było by bardziej przejżyście i zwięźle. Bo nie które tematy/problemy wiążą się z innymi tak jak tu drganie kirownicy może być przyczyna w uk.hamowania jak i uk.kierowniczym. :-) . Szukanie tylko po frazie wywala więcej tematyki niż trzeba.

Edytowane przez NEO NFS
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aktualizacji tematu mojego drgania kierownicy to 2 diagnostów na różnych stacjach diagnostycznych stwierdziło luz lewej półosi tzn. podczas szarpania za nią góra-dół stuka. Pozostaje więc najprawdopodobniej kwestia przegubu. Wymienię i dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :-) Z tym że pisze też o tym żeby w każdym dziale modelu powstały tematy główne(poselekcjonować) n.p. Problemy;układu hamulcowego(diagnostyka) i kierowniczego, zawieszenia i przeniesiena napędu,[silnika(diagnostyka),osprzętu i zasilania], elektyka i oświetlenie i.t.d. Wydaje mi się że było by bardziej przejżyście i zwięźle. Bo nie które tematy/problemy wiążą się z innymi tak jak tu drganie kirownicy może być przyczyna w uk.hamowania jak i uk.kierowniczym. :-) . Szukanie tylko po frazie wywala więcej tematyki niż trzeba.

 

Napisz w tym dziale http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/47-sprawy-techniczne-forum/

może Admin lub inni moderatorzy odpowiedzą Ci jak to wygląda technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andriejek skoro lata góra, dół to najpierw trzeba wypiąć półośkę z przegubem i wtety sprawdzić czy tak lata! Wtedy oznacza że nie przegub tylko łożysko mechanizmu różnicowego sie rozsypało!, i przenosi drgania-skrzynia do roboty! I to jest najprędzej przyczyna, przegub by Ci zdrowo napierdzielał przy skręcie. Czętą oznaką takiej awari jest wyciek na uszczelniaczu półosi przy skrzyni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Co prawda cały czas nie mam jak wybrać się do mechanika. Wyczytałem gdzieś, że przeguby też czasami takie psikusy robią, że niby nie hałasują, a mogą powodować takie drgania. Mimo wszystko chyba i tak najpierw dam zrobić przegub bo i tak taniej wyjdzie, a przynajmniej będę miał 100% pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie jak będziesz dawał na wymianę przegubów to poproś od razu o weryfikacje luzu półosi w skrzyni, bo to 1robota a 200% pewności :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzisiaj byłem na porządnym wyważaniu kół w związku z drganiami kierownicy przy prędkościach 105-115 km/h. Koła poprzednio były wyważone standardowo u wulkanizatora na zwykłej wyważarce. Dzisiaj na najnowszej wyważarce Hunter GSP z testem drogowym wyszła dosyć duża różnica 40g oraz 25g. Po wyważeniu i testach autostradowych jest na razie drgania zniknęły :)

 

wqVrEjq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opony 195/65/15 od kiedy wsypałem Magnum Plus automatyczne wyważanie po 85g na koło ja nie wiem co to drgania kierownicy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damianoo955

u nie było to samo drążek niby w dobrym stanie jak powiedział mi mechanik "zostaw bo jeszcze z rok pojezdzisz " wymieniłem oba na nowe i śmiga bez zarzutu :)) po 3 mies znów problem powrócił ale tym razem guz na oponie nie wiem skąd się tam wziął ale wymieniłem opone i było git :) Powodzenia w szukaniu przyczyny mimo wszystko stawiam na końcówki drążków! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam NissanManiaków

Mi też podryguje kierownica i się zastanawiam czy może to być spowodowane tym że drążek satabilizatora pracuje trochę na tych gumach co go mają trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...