Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja


qqłka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tzw "kopie zapasowe" choć i za nie 300 to dużo lub np. Wyciągnięte z aut które przyjechały jako rozbite/na części do polski lub tez wyciągnięte na placu nie koniecznie za wiedzą Tureckiego sprzedawcy używanych "super samochodów".

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx...rozumiem że te 600PLN to marża ASO? btw. skąd sprzedawcy na "aledrogo" mają te wszystkie karty?

 

to raczej karty które "giną" w transporcie - czy to na statku / składzie celnym itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie przeszły kontroli technicznej...Mój NC lubi się powiesić WYŁĄCZNIE z kartą z mapami kupioną na Alle.. Na oryginale nigdy się to nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na Allegro mozna trafić na aktualizacje,firmy która zajmuje się odblokowaniem nawigacji fabrycznych również posiadają i oferuja karty do NC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już nowsza mapa do NC1 od 2012 ??

 

Pytałem miesiąc temu w ASO i powiedziano mi, że nie wiedzą kiedy będzie. A jak zapytałem czy w ogóle będzie, to Pan wzruszył ramionami tylko who knows.

Edytowane przez Plachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę pewien problem. Moim zdaniem (o czym pisałem wyżej) - źródło kart na Alle... było związane z produkcją QQ. W jaki sposób - nie wiem. Obserwowałem jednak, że z chwilą gdy zakończyła się produkcja QQ 1 nagle na aukcjach zaczęły się pojawiać tylko karty do NC2. Ale pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, cena tej aktualizacji nie jest przyjemna. Za tę cenę, można kupić np. TomTom z dożywotnią aktualizacją map i usługami LIve przez komórkę. No nic, jak człowiekowi się zachciało najlepszej technologii to teraz musi płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, posiadam nissana qq + 2 z 2009r, z silnikiem cdi 2,0 i nawigacją...niestety nie ma w niej żadnej karty sd, czy można ją jakoś zaktualizować lub wgrać nową?czy taka nawigacja czyta płyty DVD?dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam nissana qq + 2 z 2009r, z silnikiem cdi 2,0 i nawigacją...niestety nie ma w niej żadnej karty sd, czy można ją jakoś zaktualizować lub wgrać nową?czy taka nawigacja czyta płyty DVD?dzięki.

Nie,kupujesz sobie kartę SD pasującą do Twojego modelu, wkładasz do nawigacji i działa od razu. ASO sprzeda Ci taką kartę(drogo),albo musisz poszukać na allegro/ebayu. Moim osobistym zdaniem nie jest to tego warte(i lepiej kupić dedykowane urządzenie typu TomTom) ale co kto lubi.

 

I tak w ogóle, jeżeli osoba od które kupiłeś auto reklamowała,że auto ma nawigację,to możesz się jej zapytać,gdzie ta nawigacja jest - bo bez kart SD w środku to nie jest cały system. Tak jakby sprzedali Ci auto bez silnika który musisz sobie dokupić sam. 

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie włozyłbym taką kartę SD, ale w moim qq nie ma wejścia na taka karte...dlatego pytałemm, czy można inaczej zaktualizoewać nawigację, np poprzez podłączenie do komputera samochodu, czy jakoś inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie włozyłbym taką kartę SD, ale w moim qq nie ma wejścia na taka karte...dlatego pytałemm, czy można inaczej zaktualizoewać nawigację, np poprzez podłączenie do komputera samochodu, czy jakoś inaczej...

Ah sorry - masz rację. Do tego modelu jest płyta DVD. Znalazłem taką płytę DVD na ebayu, pasuje do QQ 2006-2010(więc do Twojego powinna pasować) - tylko że no mapy są z 2012/2013 więc wcale nie jakieś najświeższe...ale pewnie nowsze niż to co Ty masz.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Nissan-X7-OR-X6-Sat-Nav-DVD-Map-UK-and-Europe-2012-13-QASHQAI-XTRAIL-PATHFINDER-/271736931197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka płytę można kupić z polską wersją językową?czy można dostać ją gdzieś na polskich aukcjach? i ostatnie pytanie...czy ta nawigacja czyta inne pliki dvd, np: bajki dla dzieci?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka płytę można kupić z polską wersją językową?czy można dostać ją gdzieś na polskich aukcjach? i ostatnie pytanie...czy ta nawigacja czyta inne pliki dvd, np: bajki dla dzieci? :)

Z polska wersja jezykowa nie, natomiast na plycie tak. Co do DVD nie wypowiadam sié bo nie wiem ale jaki problem sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką ty masz te navi najpierw sprecyzuj.

Jak taką jak ja (zobacz na mój awatar) to po polsku nie będzie no ale to chyba nie problem bo skręć w prawo czy skręć w lewo to znasz np. po Angielsku czy Niemiecku. Jak mocno ci to przeszkadza to jest firma co uczy gadać auto po polsku ale coś koło tysiaka trzeba zapłacić. Do tego te mapy nie są najświeższe i jakby chciał wszystko zrobić na top to czeka cię inwestycja min 1500 zł a w końcu i tak wyciągniesz telefon który cię doprowadzi do miejsca docelowego bo mapa nissanowska nie da rady. DVD na tym sprzęcie nie odtworzysz. Raz widziałem na YouTube ze ktoś odtwarza ale to albo fake albo miał dysk podłączony z którego można odtwarzać (ktoś pokazywał to tu na forum, cena chyba ok 400$). Moja rada, piszukaj sobie gdzieś na eBay czy alledrogo kopi najnowszej dostępnej płyty a resztę zainwestuj inny sprzęt.

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KajusDE....mam dokładnie taki sam typ Navi, więc nie będę dalej drążył tego tematu skoro nic się nie da z tym zrobic...a proste polecenia po angielsku znam, więc jakoś dotrę do celu :) ..a masz może jakąś instrukcję obsługi do tego typu Navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...