Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z odpaleniem


kinguss90

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

 

 

 

od kilku dni mam problem z odpaleniem Micry, zazwyczaj odpala normalnie, ale każdego dnia chociaż raz zdarzy się, że nie chce odpalić- rozrusznik kręci i wydobywa taki dziwny dźwięk - taki jak np mamy odpalone auto i przekręcimy kluczykiem jakbyśmy znów chcieli je odpalić - charakterystyczny zgrzyt..

 

Gdzie można szukać przyczyny?

 

Czy nim to naprawię to mogę jeździć autem?

 

 

Auto to Micra k12 benzyna, 2004 rok

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek warto by sprawdzić stan samego rozrusznika i przy okazji także wieniec zębaty na kole zamachowym w jakim jest stanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek warto by sprawdzić stan samego rozrusznika i przy okazji także wieniec zębaty na kole zamachowym w jakim jest stanie.  

Dzięki za odpowiedź, 

 

Kolego czyli tylko wizyta u mechaniora się kłania, czy można to jakoś na własną rękę sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony automat w rozruszniku. Bendiks nie jst do końca wysuwany i chroboczący dźwięk się pojawia.

Lepiej naprawić jak najprędzej, bo możesz uszkodzić i bendiks, i koło zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony automat w rozruszniku. Bendiks nie jst do końca wysuwany i chroboczący dźwięk się pojawia.

Lepiej naprawić jak najprędzej, bo możesz uszkodzić i bendiks, i koło zamachowe.

 

 

Dziękuję Kolego za odpowiedź, w takim wypadku w grę wchodzi wymiana rozrusznika, czy można zaryzykować i postawić na jego regenerację?

 

Orientujesz się może jak to wygląda cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że lepiej oddać rozrusznik do punktu gdzie go zregenerują, niż kupić niby to nowy rozrusznik na Allegro, ale taki naszej, rodzimej, chińskiej produkcji :)

 

Tyle że trzeba mieć kogoś poleconego do tej roboty, bo cyganiorów nie brak. Polecam oddać Panu Władkowi, który od x-dziesięciu lat zajmuje się zwykłą samochodową elektryką w zamazanym smarem garażyku, niż jakiemuś "autoryzowanemu" serwisowi.

 

Cenowo wszystko zależy od tego, gdzie się to robi. Jutro postaram się zadzwonić do Ojca, On ma warsztat w Przemyślu, ale na wschodzie ma dużo kontaktów i może kogoś w Lublinie poleci, albo będzie znał kogoś, kto kogoś poleci :)

 

Odezwę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że lepiej oddać rozrusznik do punktu gdzie go zregenerują, niż kupić niby to nowy rozrusznik na Allegro, ale taki naszej, rodzimej, chińskiej produkcji :)

 

Tyle że trzeba mieć kogoś poleconego do tej roboty, bo cyganiorów nie brak. Polecam oddać Panu Władkowi, który od x-dziesięciu lat zajmuje się zwykłą samochodową elektryką w zamazanym smarem garażyku, niż jakiemuś "autoryzowanemu" serwisowi.

 

Cenowo wszystko zależy od tego, gdzie się to robi. Jutro postaram się zadzwonić do Ojca, On ma warsztat w Przemyślu, ale na wschodzie ma dużo kontaktów i może kogoś w Lublinie poleci, albo będzie znał kogoś, kto kogoś poleci :)

 

Odezwę się.

 

Kolego bardzo dziękuję za pomoc i takie zainteresowanie tematem, tak jak mówileś - padl automat w rozruszniku i do tego tulejki zostały wymienione - koszt 195  zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza taka naprawa niż używka z AlleDrogo.pl...

Cieszę się że mogłem naprowadzić na właściwy trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...