Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z prędkościomierzem - chyba...


zaba113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie.

 

Mam z moją maximą problem który się ciągnie trochę za długo. Odkąd kupiłem moją maxi mam problem z zegarami. W oryginalnych przestał nabijać licznik kilometrów. Kupiłem więc inny na alledrogo. Przez jakiś czas było ok, ale po jakimś czasie znowu to samo. Dodatkowo czasami podczas jazdy czasami wskazówka spadała do zera. Pomagało stuknięcie w zegary ręką, a w większości przypadków przy wyższej prędkości auta licznik "wstawał" samoczynnie. Zaryzykowałem i kupiłem już trzeci zestaw zegarów tutaj hydrozagadka - po kilku dniach kiedy wszystko było ok znowu powtórka z rozrywki. 

 

Czy mam takiego pecha do tych zegarów? czy przyczyny szukać gdzie indziej?

 

W momencie kiedy przestaje działać prędkościomierz pojawiają się błedy:

 

0104  czujnik prędkości VSS

0504 komunikacja ze skrzynią AT

 

Przypominam że maxima jest z 95 r , 3 litry , wersja USA z Automatem

 

Dodatkowo w ostatnim zestawie zegarów zaczął świrować obrotomierz. Po odpaleniu silnika czasami skacze i zatrzymauje się na 8 tys obr.

 

Miał ktoś z takim problemem do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaba113 raczej bardzo wątpliwe by kolejne zegary były do D...

Zresztą teraz bez powodu błędy się nie pojawiły! Ja po drugiej sztuce szukał bym(dał magikowi) przyczyny w komunikacji pomiędzy sterownikami(czujnikami) lub w samych czujnikach, na co zresztą teraz wskazują Ci błędy! Miałem podobny przypadek lecz w Almie2.2DTi, z tym że mi padły wzkazania prawie wszystkie. Kolega elektronik Nissana naprawił mi to w dosłownie 40min. Tak że jak znasz się na tyle sam to pogrzeb przy szafie-zimne luty do skasowania. I sprawdz czujniki z błędów-może poprostu(tylko) pośniedziały wtyczki. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie jest ten czujnik vss? Na allegro sprzedają czujnik z zębatką, a na youtubie jest instrukcja jak wymienić czujnik vss w maximie i tam jest on od strony lewego nadkola ale wygląda zupełnie inaczej (nie ma zębatki). Ja widzę że u mnie jest ten z filmiku bez zębatki. A może są dwa czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu(powinno być umiejscowienie i typ); nissan4u.com/parts/ ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...