Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Primera 2.0 TD - nie odpalał


Jaro-1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Na forum to mój pierwszy post bo wcześniej opisane tu tematy pomagały w Primerce mojej kobiety. Teraz jednak pojawił się mały problem otóż dziś naprawiałem Primerkę po czym przestała odpalać. Zlokalizowałem i poruszałem rzucającym się w oczy kabelkiem i teraz pytanie. Czy to jest sonda lambda?

 

JzFmug.jpg

 

3EWM4N.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik temperatury.Trochę niżej śrubka na 10 klucz jest do odpowietrzania ukł chłodzenia gdybyś kiedyś spuszczał płyn chłodnicy.

Sonda lamba powinna byc na rurze wydechowej ;)

 

Zrób sobie diagnostykę na spinacz ,może jakiś błąd ci wyskoczy.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60477-p11-i-p11144-faq-silnik-cd20t-diesel/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z zapłonem znów się pojawił. Samochód nie odpala. Wcześniej był problem taki, że samochód kręcił i po 4-5 zakręceniach startował (ciężko odpalał)

 

- wcześniej rozłożyłem przekaźnik świec żarowych bo widziałem skorodowane styki- styki wyczyszczone działa (pstryka)

- pstrykają przekaźniki po lewej stronie

 

Wcześniej pytałem o ten czujnik temperatury ponieważ po manipulacji przy nim samochód odpalił wczoraj i palił normalnie. Niestety dziś rano samochód znów kręci ale nie odpala. Komputer pokazuje, że nie ma błędów (kod 55). Dobrze rozumiem, że by zresetować kody błędów muszę:

 

1 wkładasz zworkę ( pin 9 i 16 - końcowe w szerszej części gniazda)
2 włączasz zapłon
3 odczytujesz błędy ( check wyświetla błędy )
4 wyjmujesz zworkę ( check pali stałym światłem )
5 czekasz min. 5 sek ( następuje wykasowanie błędów )
6 wkładasz zworkę ( miga kod 55 - brak błędów )
7 wyjmujesz zworkę ( światło stałe check )
8 uruchamiasz silnik i wszystko jest OK ( check gaśnie )

 

Primerka 2.0 TD rocznik 2000 (po lifice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lamba powinna byc na rurze wydechowej ;)

 

Lamba w dieslu? O czym ty rozmawiasz? W tym silniku nie ma sondy lambda.

 

Bez czujnika temperatury silnik odpali. To raczej nie ma związku.Tylko wentyaltory będą chodzić na max.

Przy tej temperaturze CD20T zapali bez grzania po kilku sekundach. Więc nie szukał bym problemu w podgrzewaczach. Choć nie zaszkodzi odkręcić listwy i miernikiem sprawdzić każdy podgrzewacz z osobna. Jak ciężko odpala to warto tu szukać problemu.

Dodatkowo koledzy na forum pisali że w tych silnikach zdaża się że przeskoczy pasek rozrządu napędzający pompę i efekty są podobne. Trzeba zdjąć pokrywę paska i policzyć zęby.

 

Chyba jedynym czujnikiem przez który nie odpala silnik jest czujnik wału, więc sprawdź go jak pisze Mateusz. A jak będzie pokazywał dobre parametry, to trzeba by szukać na pompie, czy jest napięcie na zaworze odcinającym paliwo i czy ten zawór się nie zmaścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu napisałem gdzie może być sonda,kolega pisał o czujniku temp czy to sonda. Jeśli nie ma to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...