Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dzwiek 2.5 cvt


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od misiaca posiadam x-traila 2.5 cvt 2008r 60 tys przebiegu pewnego bo znam auto od nowosci. Niepokoi mnie jednak jeden dzwiek ktory wydobywa sie w momencie kiedy lekko odpuszcze gaz ale nie hamuje silnikiem. Dzwiek przypomina szuranie i jednoczesne bulkanie tak jakby ciagnac koncowke napoju przez slomke. Troche mnie to martwi patrzac na koszty serwisu cvt. Bylem przed zakupem w serwisie nissana na diagnostyce i wszystko bylo ok. Zero bledow i stwierdzili ze skrzynia pracuje prawidlowo. Ja te dzwieki zauwazylem niedawno. Ktos ma cvt i moze mi powiedziec czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to rzadka konfiguracja. Może gdzieś jest nieszczelność dolotu, pęknięty kolektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ten dzwiek dochodzi tak jakby spod samochodu. Silnik ma moc obroty nie faluja a spalanie w normie. Mi to wyglada na to ze cos jest w napedzie reduktorze moscie a najgorzej jak to bedzie skrzynia no ale po tak malym przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zamiar zrobic z tym ze obecnie jestem jeszcze ponad 1000km od domu. Zauwazylem ze nie ma tego dzwieku na zimnym silniku. Pojawia sie po kilku km dopiero

Byłem na diagnostyce w serwisie nissana. Dlugo szukali i jedyne co znaleźli to mały luz na łożysku podpory półosi prawy przód. Czy ktos spotkał sie z takim problemem?? Oni wycenili naprawe na ok 600zł ale patrząc, ze takie łożysko w internecie kosztuje 70żł to uważam, że gdzieś zrobie to taniej. Czy może ktoś robił to sam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymiana łożyska nie usunęła dzwięków. Co prawda łożysko było do wymiany bo mocno sie grzało i było przytarte ale to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...