Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] Skrzynia biegów 2.0 do 2.2 di


Kaczkan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy skrzynia biegów 2.0 diesel będzie pasować do silnika 2.2 di? 

Sama skrzynia 2.2 di jest nie dostępna w mojej okolicy. 

 

Samochód to Nissan Almera n16 2.2 DI 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disel, jaki 0.2? N16 nie ma takich.

Chyba że z swap z motorem ;-)

A w dalszej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszej oczywiście że jest. Niestety to będzie się wiązać raczej z kurierem.

 

A w takim razie z ciekawości ile za skrzynie powinno się dać? Mam parę ofert np. 80 tys przebiegu za 1500zl i nie wiem teraz czy to dużo czy mało lub 152 tys przebiegu za 4 stówy(bez czujnika prędkości), więcej niż moje auto  :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cztery stówy to pewnie trafisz gorzej niż masz teraz plus wymiana. Za zregenerowaną skrzynię 2.2di z 6miesięczną gwarancją "mój serwis" dał podobno więcej niż 1500, ale może da się taniej. Też jestem ciekaw co u Ciebie padło poniżej 150tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na razie znalazłem niedaleko Kielc bo w Suchedniowie skrzynie ;) Jutro się tam wybieram, mam nadzieje że skrzynia będzie sprawna.  

 

Co do mojej obecnej skrzyni to tak kompletnie się na tym nie znam. Ale wiem że jak tylko auto było kupione czyli jakieś niecałe 2 lata temu to skrzynia biegów już była do wymiany według mechaników z którymi to auto kupowałem. No ale jak widać to tej pory wytrzymała, aż w końcu coś strzeliło okazało się że to łożyska czy coś takiego poza tym skrzynia buczy od dłuższego czasu w czasie jazdy. Mechanik powiedział że nie ma sensu wymieniać, najlepiej włożyć od razu nową sprawną skrzynię a przy okazji zrobi się sprzęgło bo coś z niego cieknie  :huh:  

 

Jutro czy w piątek kiedy będę wymieniać wypytam się dokładnie to wam podam szczegóły.

 

A i jeszcze poprawie błąd moje auto ma przejechane troszkę ponad 162 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa. Ale skoro już taki czas jeździłeś z "wiedzą". To dawno powinieneś o to zadbać!!! Jeźeli to kwestia łożysk, to lepiej byś wyszedł na regeneracji w Siedlcach(robi na poczekaniu!). A sprzęgło by Ci wymienił też, i mał byś gwarancje! I wiesz co masz! A koszt podobny remontu i zakupu jakiegoś szrota! Pozatym jak sprzęgło możesz mieć jescze dobre. Wyciek to kwestia uszczelniaczy a nie sprzęgła. Kupisz teraz teoretycznie dobrą skrzynkę(jak była bryka po strzale w koło to napewno"dobra"), a zaraz i ona sie może posypać i kasa w błoto! No i jak to twój mechanik stwierdzi-mówiłem o nowej!sprawnej. Hehe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...