Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 144 1.6 problem z odpalaniem


janekjl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów  :wave: 

 

Od kwietnia jestem szczęśliwym posiadaczem primerki. Od początku był mały problem z odpalaniem, ale temat zaczął się pogłębiać a w poprzednim tygodniu w ogóle nie udało mi się jej odpalić. Podczas uruchamiania rozrusznika jest chwila wahania, kontrolki przygasają i jak już obroci te pół obrotu i odpala. Nie zawsze to występuje, ale częściej gdy silnik jest ciepły. Gdy już go uruchomie to przez pierwsze sekundy pracy obroty nieznacznie falują, silnik po dodaniu gazu nie wkręca się płynnie wystarczy 10 sekund i wszystko wraca do normy, podczas jazdy nic niepokojącego nie występuje. Dzisiaj odpaliłem go po 1.5 tygodnia przerwy i miałem duży problem z tym. Kręciłem go dobre pare minut zanim odpalił. Pierwszy raz był z tym taki problem. Wydaje mi się że są wieksze kłopoty gdy jest wilgotno. Prosze o wskazówki od czego zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podstaw, czyli poczytania troche o takich problemach-jest tego troche ;-) .

Sprawdz stan aku i jego ładowania. Klemy i mocowanie. Popraw masowe do budy i silnika. Rozrusznik wyjąć zregenerować odrazu-szczotki, tulejki. Koszt ok 40pln. Sprawdzić poprawność działania automatu. :-)

P.s. p11.144, (jaki?-litery)1.6 wprowadz do swojego profilu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie i przewody sprawdziłem zanim cokolwiek napisałem. Zrobie ten rozrusznik dla świętego spokoju. Ale jak poradzić sobie z tym silnikiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź więc sprawność akumulatora, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Wszystko wskazuje na to że po prostu się kończy, i im jest zimniej tym mu ciężej. Można to zrobić w niektórych sklepach z akumulatorami, mają takie urządzenia. W poprzednim aucie miałem też problem z kablem łączącym aku z rozrusznikiem, był słaby przepływ prądu i odpalał kiedy chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czujnik temperatury. Też robi bałagan z odpalaniem. ;-)

I tak jak pisałem i nrb- sprawdz aku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...