Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] cudowny 1.5dci


luke69

Rekomendowane odpowiedzi

Pomine juz ze mam dosc tego auta, silnika, jednak wielka porazka.

 

Robilem generalke okolo 10 miesiecy temu, od tamtej pory caly czas cos, mechanik mimo gwarancji ma doslownie wy****ne i nie odpowiada za to co robil .. z nim tez mi sie juz nie chce uzerac.

Wyskakuje mi check engine swieci non stop, auto na zimnym ma problem z odplaniem ledwo lapie, a jak juz zalapie to z rury wydechowej idzie taki dym ze cale osiedle siwe.

Po skasowaniu mniej wiecej wszystko wraca do normy, pali normalnie, jednak jak zalapie obroty przez chiwle zafaluja i wracaja do normy, przejade okolo 400-800km check engine wraca i znowu to samo sie dzieje co opisalem wyzej. Diagnosta mi sie podpial wyswietlilo mu trzy bledy 

 

Regulator Cisnienia paliwa P0089

Czujnik stuku B1 P0325

 

i EGR P0400, egr czyscilem jakis miesiac temu, zaslepialem silownik, odslepic go zeby bledu nie wyswietlalo ? 

 

Pomozcie prosze, bo nie wiem co jest z tym autem a nie chce juz w niego pakowac, bo  uzytkuje go nie cale 2 lata a wladowalem w niego jakbym 10 lat jezdizl.

Dodam jeszcze ze na luzie stojac na gorce(zreszta nie tylko)  silnik pracuje i ma takie momenty ze szarpie.


Panowie nikt nie potrafi pomóc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

gdy ja kupowałem swojacudowną almerke od pewnego pajaca z torunia który mi ją sprzedał ze spierdzielonymi wtryskiwaczami nie znalem się jeszcze i mechanior mi polecił wymiane wtryskiwaczy o takich samych numerach na 60 tysiecy starczyło potem problem się pojawił znowu jak to w DCI bo jest to silnik common raila.

miałem takie same objawy.

najtańszym wyjściem jest wymiana zbiornika najlepiej od benzyny zakupić bo jest taki sam do tego wymiana przewodów paliwowych. pompa wtryskowa generalnie cały układ paliwowy siepowinno wymienić bo wióry z pompy zasyfią ci cały układ. wtryskiwaczy nie musisz oddawać do regeneracji bo od cholery kosztuje regeneracja a można to samemu zrobić wystarczy zakupić na alledrogo zaworki za 250 zł od sztuki delphi i wtryskiwacz umyć w myjce ultradźwiękowej.

zaworki powinny być o tych samych numerach jak np końcówka 621C to zalezy od wtryskiwacza u mnie taki numer był. ale musisz się liczycz tym że musisz nadać nowe numery wtryskiwaczom w profesionalnym warsztacie i potem je za adoptować do ECU w samochodzie. to nie jest tania naprawwa ale jeśli chcesz pojeździć to niestety cały układ paliwowy do roboty jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...