Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr Paliwa-jak często wymiana


ron5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w instrukcji Navary jest wymiana filtra paliwa co 2 przeglądy co oznacza co 60 tys lub co 2 lata.

Jak często wymieniacie filtr paliwa?

Czy ma sens wymiana co roku czy to przesada?

 

Olej i filtr powietrza wymieniam co roku ,zastanawiam się nad filtrem paliwa.

 

pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniam co roku przed zimą. Srzedawane w Polsce paliwo jest kiepskiej jakości . Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka,że porządny filtr paliwa kosztuje tyle co reszta filtrów-oleju,kabinowy i powietrza i nawet w książce serwisowej i w serwisie twierdzą,że co roku nie jest konieczna wymiana dlatego się zastanawiam czy wymienianie co roku nie jest trochę przesadą,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa MAN kosztuje 50 zł , nie jest to chyba duży wydatek raz na rok. Koszt regeneracji lub nowej pompy lub wtryskiwaczy nieporównywalnie większe. Dodatkowo problemy z rozruchem zimą z powodu wody w filtrze.

 

Każdy sam ocenia na co woli wydać kasę. Wymiana filtra samemu 10 minut roboty , a polecam to zajęcie każdemu żeby przekonał się jaki jest kolor i konsystencja tego co wylewa się ze starego filtra.

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę znaleźć filtra paliwa Mann za 50 do d 40 an Allegro.Są porządniejsze filtry po 130 i więcej.Rok temu kupiłem no name za ok 60 i po zmiania auto gasło,to był chińszczyzna ,swoją drogą chamstwo,że ktoś taki szajs sprzedaje.

Jak mogę prosić o link z porządym filtrem za 50 to będę wdzięczny.

Nie jestem sknera i chcę pojeździć moja Navarą drugie 100 tys ale skoro nawet w instrukcji nie wymagają co rok (rocznie robię 15 tys po zwykłych drogach) to się zastanawiam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,rozmawiałem z tym i jeszcze innym sprzedawcą z allegro.Po sprawdzeniu cena okazuje się wynosi około 100 zł.Nie mogę jakoś wkleić linka do innej aukcji gdzie jest filtr za 115.

Ale tak czy inaczej go wymienię,pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przypomniałem sobie , że po po okresie gwarancji wymieniłem cały korpus filtra na mannowski- pasują teraz wszystkie wkłady a nie tylko dedykowane. Sprawdź to sobie. Jak nie zapomnę to dam zdjęcie całego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

W mojej Nawarze filtr paliwa jest tylko z odwodnieniem, ale też jest przewód elektryczny (3 pinowy), i z tego powodu nasuwa się pytanie czy to przypadkiem  nie jest przewód od filtra z czujnikiem wody i czy poprzedni właściciel nie poszedł po łatwiźnie i nie zastosował filtra bez czujnika wody. Zdjęcia w załączeniu.

 

 

post-98497-0-31780800-1474815317_thumb.jpg

post-98497-0-09248400-1474815328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego PTASIEK a jakiej firmy masz filtr paliwa? ( mam ten sam rodzaj filtra)

Jak ostatnio wymieniałem to udało mi się tylko kupić Knecht, a z Boscha czy Manaa nie były dostępne ...

Ktoś montował inny filtr ( inny model) ?

W Primerze mam porównanie między zwykłym filtrem a Boschem, różnica polega na tym żę na boschu przejadę max 10 tys i zapchany ( spełnia swoje zadanie) a na zwykłem jeździłem 30... i od tamtej pory tylko bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...