Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zakłócenia w radiu.


vincenzo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa z radiem borykam się już drugi raz sprawa wygląda następująco: mam okropne zakłócenia nie ma stacji której dałoby się znośnie posłuchać podczas jazdy. Wymieniana była już antena wraz z przewodem oraz radio na nowe nic nie pomogło. Co ciekawego znalazłem to zakłócenia znikają gdy tylko wyjmę bezpiecznik w kabinie opisany jako electronic parts 10A odpowiadający za liczniki z tego co zauważyłem. Jakieś rady jak mam się z tym uporać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pomyśleć co ostatnio wsadziłeś-zamontowałeś-przerobiłeś i nie jest orginalne. Może ta rzecz /jakaś chińszczyzna/ robi zakłócenia.

 

Ja np. często używam transmitera......ostatnio miałem dość dłuższą trasę, w domu zaprogramowałem nawigację /która ładnie działała na balkonie-czyli sygnał ściągało/ już naszykowani do wyjazdu i opuszczam swoje rodzinne miasto, włączam navi - a tu du*a, navi nie działa.

Zjazd na pobocze, nowe programowanie trasy, nowe parametry, a navi nadal nie może znaleźć satelity. Jak się okazało dwa odbiorniki, czyli navi i transmiter, nie mogą "chodzić' razem. Zakłócenia robi transmiter.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie odbiorniki odłączone i tak jak wspominam zakłócenia znikają po odłączeniu bezpiecznika nazwanego electronic parts tj. wyświetlacz i zegary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Twoim modelu, ale w innych jest przy alternatorze zamontowany kondensator który odpowiada za likwidację szumów elektrycznych w instalacji. Możesz spróbować go poszukać i sprawdzić, jeśli jest spalony to masz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zakłócenia pojawiają się już po przekręceniu kluczyka na pozycje 2 skoro silnik jeszcze nie chodzi to co mają do tego elementy filtrujące zasilanie z alternatora coś mi musi szumieć w zegarach ale coooo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dodatkowy filtr przeciwzakłóceniowy zasilania 12V i zamontuj na zasilaniu od radia.;-)

Ew.podjedź do gościa od napraw rtv-po pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...