Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wybor felg do QQ Tekna 1.6 DIG-T


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Caricella, tez chcialbym miec takie upodobania, teraz wybor najlepszej opcji z felgami to dla mnie droga przez meke.

Ja jezdzilem tylko 17" QQ.

Jezdzil ktos moze nowym QQ na felgach 19"i 18". Moze te moje obawy o nizszy komfort przy 19" jest niczym nie uzsadniony? I czy bedzie jakas roznica w komforcie miedzy 19" a 18"?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18tki mogą być sensownym kompromisem. Jeśli chcesz jedne felgi mieć, to tylko max 18tki. 19-to calowe zimowe oponki są drogie jak diabeł. U dilera była QQ W wersji Tekna z -2300 za fele - czyli był na 17-tkach. Uroczo to nie wyglądało, zwłaszcza że 15min wcześniej oglądałem mazdę cx-5 na 19tkach.. cudo...żona miała inne zdanie...

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kosztami to nie jest tragicznie. Liczylem juz rozne komibnacje, wzialem koszt dobrych opon (premium), felga 18" oryginalna z demontarzu w bardzo dobrym stanie.

 

Tylko felgi 19"

 +2300- doplata do 19" (albo inaczej brak rabatu)

 +3200 -opona zimowa 19"

W sumie wychodzi 5500 PLN

 

Tylko felgi 18"

 +2100 -kupno felgi 18"

 +2800 -opona zimowa

 +2800 -opona letnia

 -3000 sprzedaz oryginalnej felgi 17" plus opony

W sumie wychodzi  4700

 

Felgi 18" latem i 17" zima

 +2100 opona zimowa 17"

 +2100 felga 18"

 +2800 opona letnia 18"

 -1500 sprzedaz opony letniej 17"

W sumie wychodzi 5500

 

Felgi 19" latem i 17" zima

+2300 doplata do 19" (albo inaczej brak rabatu)

+2100 opona zimowa 17"

W sumie wychodzi 4400

 

Tylko felgi 17"

 +2100 opona letnia

W sumie 2100

 

Nawet patrzac na koszty opcja 18" caly rok ku ktorej sie sklaniam obecnie (albo powiem, ze chwilowo :) ) nie wydaje sie taka kosztowna.

Wynika z tego roznice nie sa az tak duze. Oczywiscie najtaniej jest pozostac przy budzetowym rozwiazaniu- 17" caly rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....a nie dostajesz samochodu na letnich? Mnie miła pani zapowiedziała że samochód przyjedzie na 19tkach letnich.... :-/ z innymi niż 18tki zima/lato, będziesz skazany na sprzedawanie letnich 17tek i kupowanie zimowych w tym rozmiarze

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Dostaje auto na letnich i jest to uwzglednione w symulacji kosztow dla roznych opcji.

Dlatego 18" caly rok to faworyt- obecnie.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy śruby z alufelg 19'' będą pasować do 17" ( stalówki zimowe ) ?

 

jezeli oryginalne śruby od 19" do oryginalnych felg 17" stalowych to będą pasowały na 100% ( ale z tego co wiem to Nissan nie przewiduje stalowych 17" więc nie wiem )

Zgadza sie. Dostaje auto na letnich i jest to uwzglednione w symulacji kosztow dla roznych opcji.

Dlatego 18" caly rok to faworyt- obecnie.

 

najlepsza opcja to fabryczne 19" + 17" alu na zimę i kropka - wg mnie oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem jakie rozmiary opon maja podobnej klasy samochody i jaka jest jej wysokosc albo grubosc jak kto woli, nie wiem jakie jest okreslenie na to :)

 

CX-5

17" 225/65 R17   wys 146mm

19" 225/55 R19   wys 123mm

 

RAV-4

17" 225/65 R17   wys 146mm

18" 235/55 R18   wys 129mm

 

Ford Kuga

17" 235/55 R17   wys 129mm

18" 235/50 R18   wys 117mm

19" 235/45 R19   wys 105mm

 

Qashqai

17" 215/65 R17   wys 139mm - w wersji przy zamianie 19" na 17" podczas zakupu

17" 215/60 R17   wys 129mm

18" 215/55 R18   wys 118mm

19" 225/45 R19   wys 101mm

 

Kia Sportage

16" 215/70 R16   wys 170mm

17" 225/60 R17   wys 135mm

18" 235/55 R18   wys 129mm

 

Wynika z tego ze QQ ma najwezsze opony -jak na crossovera przystalo, i chyba najmniej zalsuguje na miano SUV'a -biorac to kryterium pod uwage.

Ciekawe, ze CX-5 rowniez ma felgi 19" jak QQ, ale grubosc tej opony jest wieksza niz 18" z QQ, co jest wg mnie duzym plusem Mazdy.

W zestawieniu Ford ma bardzo podobnej grubosci opony jak 17" i 18" QQ.

 

Patrzac na zestawieni widac,ze QQ z felagami 19" znaczaco sie wyroznia na tle konkurencji -jako jedyny ma tak niskoprofilowe opony.

Moze cos jest na zeczy dlaczego konkurencja nie idzie tym sladem.

A moze poprostu konkurencja uwaza swoje auta za miejsko-terenowe a Nissan nawet nie ukrywa ze QQ to jedynie auto na szose. I to bardzo gladka szose

 

Ktos ma  moze felgi 19" i zalozone nakladki stylizujace z przodu i z tylu ("pampersy")? To dopiero musi dziwinie wygladac.

 

---

3Rni,dubik77- dzikuje za uwagi, poprawione, pewnie sa jeszcze jakies bledy ...

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem jakie rozmiary opon maja podobnej klasy samochody i jaka jest jej wysokosc albo grubosc jak kto woli, nie wiem jakie jest okreslenie na to :)

 

Qashqai

17" 215/65 R17   wys 96mmm

18" 215/55 R18   wys 118mm

19" 215/45 R19   wys 139mm

 

 

nowy QQ ma 19" 225/45 a 17" 215/60 przynajmniej mój ale w specyfikacji też chyba tak było

Edytowane przez 3Rni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem jakie rozmiary opon maja podobnej klasy samochody i jaka jest jej wysokosc albo grubosc jak kto woli, nie wiem jakie jest okreslenie na to :)

 

Ford Kuga

17" 235/55 R17   wys 129mm

18" 235/50 R18   wys 117mm

 

 

W Kudze są dostępne jeszcze opony 235/45 R19.

 

Jednak co by niepowiedzieć to Qashqai najatrakyjniej wygląda w zestawieniu koła - bryła auta. Nie wiem dlaczgo tak jest, zastanawiałem się już że może promień całego koła jest większy, ale z tego co piszesz nie są to jakieś wielkie różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy juz dwa auta na niskoprofilowych oponach: Kuga i QQ  :wave:

Moze to jednak taki trend sie teraz tworzy ze jednak producenci nie chca juz zaszufladkowywac swoich aut jako terenowych, ale jesli ktos chce to moze mu sluzuc jako pelnoprawny szosowiec.

Ktos chce terenowe kupuje felge mniejsza, ktos chce "szosowca" kupuje felge wieksza. Ktos chce "szosowca" i zeby mu dobrze trzumal sie drogi na zakrecie kupuje opone niskoprofilowa.

Do wyboru do koloru. Teraz tym moze kieruja sie producencji aut.

Tylko szkoda, ze ja biorac Tekne nie moge wziac felg np 18" tylko musze kombinowac juz pozniej po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może kup na 19" kołach i porozmawiaj z dealerem aby np. zamienił na 18" koła z wersji N-TEC - pewnie są klienci którzy kupują N-TECa i chcielby mieć koła 19" koła bez dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć - czytałem wątek - też pójdę w wersję zmiany 19" z Tekna na 17" alu + zimówki - co polecacie? (felgi i opony)

A - i widzieliście tę promocję Nissana:

http://nissan-ofertyspecjalne.pl/upload/Tyreposter_PL.pdf

 

Sprawdziłem opcję 17" (215/60/R17) - np Continental - to i tak na Oponeo taniej (http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-4x4-wintercontact-215-60r17-96-h-fr-#70808286).

 

W poniedziałek odpytam ASO jaka byłaby cena za komplet (felgi  + opony).  Dam znać.

Edytowane przez huckster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, mam prośbę do użytkowników nowych QQ na kołach 17" - jakie dokładnie są wymiary felg fabrycznych. Ponieważ będę musiał zamówić koła zimowe i wstępnie mój wybór padł na te felgi - http://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/dezent-td-dark-7-00x17-5x114-30-et40-00#12859242

Chodzi mi głównie o szerokość felgi, ET oraz  wielkość otworu centralnego - gdyż nie wiem czy pokrywa się to z parametrami felg fabrycznych. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5X114.3

ET 40

6.1/2 J

Śr.60.1


To co masz w ofercie może być jedynie musisz dokupić pierścienie centrujące aby zniwelować różnicę  piasta-felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, rzeczywiście będzie trzeba zastosować pierścienie centrujące (tylko chyba jest tam wyżej literówka w śr. piasty, nie powinno być 66,10 ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzieć czemu...

Zgadza się 66.1...

Pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzie mi co to za dziwny DOT: DMKT JL1R

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzie mi co to za dziwny DOT: DMKT JL1R

opony dunlopa? tak czy inaczej kod producenta. dalej w takim owalnym zagłębieniu masz tydzień i rok

przykład na końcu data produkcji

tire%20sidewall_DOT%20code.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...