Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wybor felg do QQ Tekna 1.6 DIG-T


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DOT to info że opona spełnia normy i dopuszczona jest przez Amerykański Departament Transportu.

DMKT JL1R Kod producenta , ,wymiar i markę opony , model i fabrykę gdzie wyprodukowano (kraj) - tu trzeba by się zagłębić bardziej i odszukać co dana literka znaczy .

Kolega Manix datę już wyjaśnił :)

-------------------------------------------------------------------

http://www.boma.pl/?oznaczenia-stosowane-w-oponach-samochodow-osobowych,28

Tu jest bardzo obszernie wyjaśnienie wszelkich możliwych kodów i cyferek i literek na oponie .

A przy okazji dowiedziałem się że kropki z farby na boku opony jest to punkt orientacyjny dla automatu montującego oponę na felgę przy montażu fabrycznym .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Tak jest to opona Dunlop Winter Sport, oczywiście na końcu jest 1814, czyli 18 tydzień 2014 r., ale te literki po drodze trochę mnie zastanowiły. W dotychczasowych było po prostu np. DOT 2209.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To są chyba oryginalne felgi z wersji N-TEC - mi osobiście się one nie podobają i o wiele bardziej wolę wygląda 19" z wersji Tekna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są chyba oryginalne felgi z wersji N-TEC - mi osobiście się one nie podobają i o wiele bardziej wolę wygląda 19" z wersji Tekna.

Mnie tez bardziej  z wygladu podoba sie wzor 19", tylko problem, ze to 19". Wzor z 19" przeniesiony na 18" to bylo by cos czego szukam. A tak to zadowole sie pewnie obecnym wzorem 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19-tnastki są ok. nie rozumiem jojczenia gregsona :innocent:. Sorki.... taki sucharek :D. jest trend na duże fele i wąskie oponki. Jest to ostatecznie dla mnie pojazd miejski i balony na malutkich felgach są.... niefajne.....w "dżungli miejskiej"

159867225_2_644x461_vw-golf-3-automat-do

Jedynym akceptowalnym wytłumaczeniem jest EKONOMIA tzn tańsze opony balonowe i tańsze mniejsze felgi.

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie  ten trend sie wlasnie nie podoba, z wielkimi felami i waskimi oponami. Ja chcialbym miec wielkie fele i rozsadnej grubosci opony. Bo bac sie wjechac na kraweznik bo opona cienka -takie to troche dla mnie nie halo jest. Poza tym malzonce tez sie te waskie oponki nie podobaja. Ba, malzonka w ogole twierdzi, ze chciala by w aucie byly 17" caly rok. Ale az taki konserwatywny to nie jestem. Ja jeszcze czasami mam przeblyski, ze moze jednak powieniem wziac te 19", ale i tak pewnie pojde w 18" na lato. Tylko jak pisalem wczesniej, gdyby wzor z 19" byl przeniesiony na 18" to bylo by super. A tak to bedzie tylko dobrze z obecnym wzorem 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich :) 2 tygodnie temu zakupiłem mojego Qashqai-a w wersji N-TEC. Szkoda, że dopiero teraz znalazłem to forum ponieważ miałem dokładnie te same dylematy które przewijają się przez 3 strony tego wątku. Na pewno byłoby łatwiej podjąć decyzję co do wyboru felg. Co ciekawe wybrałem rozwiązanie o którym tu chyba nikt nie wspomniał. Wynegocjowałem w dobrej cenie od dealera zestaw kół na felgach 17" SNOW FLAKE ciemnoszarych (dostępne w akcesoriach). Auto wygląda świetnie mimo większego profilu opony :)  PS. oryginalny komplet kół z N-TEC-a sprzedaję więc jeżeli jest ktoś zainteresowany piszcie na PW.

Edytowane przez maverick01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rodaku :wave:

Ale to jest wątek o felgach do Tekny, czyli 19". A skoro Ty masz N-TECa, to masz na zbyciu 18".

Jaki masz silnik w swoim Qq? Jeśli to nie tajemnica, za ile wyrwałeś te kółka i z jakimi oponkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz silnik w swoim Qq? Jeśli to nie tajemnica, za ile wyrwałeś te kółka i z jakimi oponkami?

I czy samochód za gotówkę czy na raty. Jak rozważałem przez chwilę sfinansowanie 35 tys kredytem na 5 lat - zaraz posypały się oferty kół zimowych (nieoryginale felgi), jakiś dywaników fajnych. Nie dziwne - bo suma wszystkich opłat (odsetki, opłata przygotowawcza i coś tam jeszcze) wyszło ponad 15 tys. Hahahaha to już wiedziałem skąd ta hojność dealera i kto za te koła faktycznie płaci. Aż mu się oczka zaświeciły jak przeliczył kredyt: "A to zapraszam jeszcze do kolegi, jeszcze może dla pana będzie miał ofertę specjalną...." Tiaaaaa.... A jak ostatecznie wziąłem leasing i suma wszystkich opłat za 5 lat leasingu przekroczyła nieco tylko ponad 5 tys - to już nawet nie dali choinki zapachowej :lol: nie wspominając o kołach. No nic nikomu nikt nie da za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komplet kół wraz z czujnikami ciśnienia i montażem zapłaciłem 4,5 tys zł. Opony to Nokian WR SUV 3. Jeżeli chodzi o silnik to 1.2 DIG-T a finansowanie samochodu to kredyt 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci powiem, że dobra cena za taki komplet. Mi chcieli za 3,7 tys sprzedać zamiennki ATT i opony - nie pamiętam, czu Kleber czy Fulda. Ostatecznie za 3.5 tys kupiłem opony Dunlop WINTER SPORT 3D 215/60R17 i felgi Enzo W, bo wyszedłem z założenia, że lepiej mieć lepsze opony i gorsze felgi niż na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...