Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Brak stałego "+12V" dla radia


Szczyp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak w temacie, przyznam się, że przestało mi działać po podpięciu alarmu, jednak co do niego jestem pewien, że podpięty jest prawidłowo. Czy ktoś wie gdzie ten przewód jest podpięty w okolicach skrzynki bezpieczników? Próbowałem go poszukać, ale znalazłem tylko +12 ze stacyjki, które przechodzi przez bezpiecznik opisany jako radio.

 

z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przypadku jak pisze Szczyp "ale znalazłem tylko +12 ze stacyjki, które przechodzi przez bezpiecznik opisany jako radio." + dochodzi do radia po przekręceniu kluczyka.

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stacyjki działa prawidłowo. Nie mam natomiast podtrzymania pamięci, czyli stałego +12 które jest niezależne. Bez tego niestety radio nie działa, a nie chcę odwalać druciarstwa i podpinać tego z byle przewodu. Z drugiej strony nie widzi mi się rozbieranie całej deski żeby dokładnie dojść dokąd ten przewód prowadzi i szukać dalej przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje Ci sprawdzenie na bezpiecznikach. 

Kluczyki od samochodu wsadzasz w kieszeń /aby Ci się nie pomyliło/, i probówką sprawdzasz na którym bezpieczniku Ci ona świeci - sprawdzając na obu stykach. Następnie wsadzasz kluczyk do stacyjki i przekręcasz nim patrząc czy kontrolka gaśnie czy też nie.

Powinna się ona również świecić. I stamtąd ciągniesz przewodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzałem, i nie tyko bezpieczniki, bo miałem całą skrzynkę wymontowaną, przez którą idzie tylko i wyłącznie 12V ze stacyjki.

 

Po prostu chcę to mieć tak jak fabryka dała. No nic, rozbiorę deskę i będę kombinował :)

Edytowane przez Szczyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli z tym rozbieraniem , sprawdź czy masz - :D u mnei właśnie tak było, że po włączeniu świateł znikał - daj oddzielny na radio i wtedy zobacz czy pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus mam przez fabrykę podpięty do blachy, więc nie ma szans, żeby to było to. Nie mam plusa i to jest pewne, potrafię obsłużyć multimetr :P Poza tym radio nie działa w ogóle, a u Ciebie nie działało po włączeniu świateł (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus mam przez fabrykę podpięty do blachy, więc nie ma szans, żeby to było to. 

nie napisałeś tego wcześniej a ja podałem to co mi się wydarzyło 

 

 

, potrafię obsłużyć multimetr :P

nie twierdziłem, że nie potrafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...