Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dolna osłona rozrządu 2.2 di


synioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbuję dostać się do dolnego łańcucha rozrządu i nie mogę poradzić sobie z jego osłoną.

Dodam, że silnik jest w samochodzie, a po rozebraniu górnej obudowy łańcucha zauważyłem, że niebieskie ogniwo przesunięte jest o jeden ząbek na kole pompy wtryskowej.

Odkręciłem już wszystko co mogłem i nadal nie mogę jej zdjąć.

Wydaje mi się że bez odkręcenia górnej miski olejowej (czy jak to się tam zwie) nie idzie tego zdjąć.

Zaraz się wykończę nerwowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz przyklejona pokrywę silikonem czy czyms tam, u znajomego tak bylo, ktos wczesniej uzyl jakiegos kleju uszczelniajacego i trzeba bylo łomem to rozdzielac

Dowiedz się dokladnie ile śrub to trzyma bo moze nieodkreciles wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem odkręcić górną miskę olejową i oczywiście łapką do gwoździ podważyć. Jak się okazało na kole od wału też było przestawione o jeden ząbek w tym samym kierunku co na pompie. I cała robota na marne. Jak dymił na czarno tak pewnie będzie dymił, a już się cieszyłem że znalazłem przyczynę tej usterki.

 

Dolna osłona rozrządu zachodzi na górną miskę olejową i dlatego nie da jej się zdjąć. Jak silnik byłby wyjęty z samochodu było by prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...