Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Błąd P0300 / P0304 po wymianie świec + roczna jazda na LPG


Denver1979
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm a jak tak się okaże to przecież pisałem :

Po kolejnej regulacji LPG po problemie. Pewnie za uboga mieszanka była :)

Po kolejnej regulacji LPG po problemie. Pewnie za uboga mieszanka była :)

Dziś problem od nowa :(

Czytałem fora i trafilem na wątek:

- uszkodzone świec - 2tyg nie było problemu to chyba są ok,

- uszkodzone cewki - czy mogą pracować raz dobrze raz źle?

- uszkodzony czujnik połozenia walu - będne dane do ECU i generowanie wypadania zapłonu,

- rozciagnięty łańcuch rozrządu,

 

Macie pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To leć na reklamacje, to dopiero 2 tygodnie.

Niech jeszcze raz wszystko sprawdzą, powiesz jakie są dolegliwości, spytasz co robili poprzednio i dlaczego tylko działało pozytywnie dwa tygodnie?

 

Więcej szczegółów dla Ciebie, to i więcej dla osób z forum które zajmują się tym i mogą udzielić jakiś rad na odległość - lecz wiadomo że to nie to samo co z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To leć na reklamacje, to dopiero 2 tygodnie.

Niech jeszcze raz wszystko sprawdzą, powiesz jakie są dolegliwości, spytasz co robili poprzednio i dlaczego tylko działało pozytywnie dwa tygodnie?

 

Więcej szczegółów dla Ciebie, to i więcej dla osób z forum które zajmują się tym i mogą udzielić jakiś rad na odległość - lecz wiadomo że to nie to samo co z bliska.

Hej LPG sam ustawiałem i mapy były ok przed korektą a po trochę się poprawiły.

Pytanie czy coś innego nie wychodzi w aucie :(

Dziś zauważyłem ze obrotomierz skacze a silnik pracuje równo, przeszło jak sie silnik rozgrzał.

 

Czy to wina czujnika położenia wału???

Edytowane przez Denver1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś jest ok.

Zauwazyłem ze obroty skaczą a za chwile  zaczyna silniki się dusić (nie równo pracować).

Czy te czujniki takie mają objawy usterki że raz jest ok a innym razem sieją błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a może łańcuch wyciągnięty, znana wada tych silników

A auto nie powinno zgłaszać błędy czujnika i łańcucha?

A auto nie powinno zgłaszać błędy czujnika i łańcucha?

Dalej wyskakuje bład P0300 - jakieś pomysły?

Problem z łańcuchem?

Edytowane przez Denver1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Od niecałego tygodnia pojawił się  u mnie problem z falującymi obrotami. Błąd jaki mi pokazał to wypadanie zapłonu P0300. Objawia się to tym że jak jest zimny to ma doła w gazie. Po nagrzaniu wszystko jest ok. Odpala bez problemu. Dzieje się to na LPG i Benzynie. Sonda Lambda wymieniona z miesiąc temu na nową oryginalną, filtr powietrza i świece wymienione na nowe dziś, cewki sprawdzone - dodatkowo oizlowane, wyczyszczony przepływomierz, łańcuch rozrządu wymieniony 30000 km temu. Nic nie pomaga - macie jeszcze jakieś pomysły?

 

Na poniższym filmiku pokazane co się dzieje z obrotami. Chodzi o te dziwne skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcałeś butlę od gazu?? i sprawdzałeś jak jest wtedy na PB ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość fender171

Mam identyczny problem, w piątek zakładam nowy przepływomierz, często i gęsto na kompie pokazywało mi błąd zapłonu i raz pokazało przeplywke dlatego też zmieniam, napisze czy coś to pomogło, również proszę o wypowiedź osoby które sobie poradziły z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...