Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak sprawdzić silnik 1.8 (pierścienie i rozrząd)?


Roki28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dotychczas miałem Almerkę N16 1.8 z 2004 r i przebiegiem 70kkm. Auto było super, teraz jeździ u teścia. Teraz szukam auta dla żony i wpadła mi w oko taka Almerka http://otomoto.pl/nissan-almera-n16-bezwypadkowa-krajowa-niski-przebieg-C34599366.html

Moje pytanie: jak sprawdzić silnik 1.8? Przyznam, że jak kupowałem swoją (miała wtedy 56kkm) to nawet nie pomyślałem, że z silnikiem może być coś nie tak... Jednak lektura forum i artykułów sprowadza się do awarii pierścieni, rozciągniętego rozrządu itp - wszystko właśnie w 1.8. Jak to sprawdzić? Rozumiem, że jeżeli chodzi o rozrząd to powinno klekotać i gubić wolne obroty a jak o pierścienie to dymić i nie rozwijać pełnej mocy? Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie i uszczelniacze poznasz po kopceniu - jak zamiast oleju wleją "doktora" to nie poznasz bo nie będzie kopcił.

PS: Obie benzynówki to w zasadzie to samo i obie maja te przypadłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten doktor jakoś znacznie róznie się od oleju? W zapachu, konsystencji itp? Rozmawiałem z gościem i mówi, że do wymiany jest belka pod zderzakiem - warto się w to pchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten doktor jakoś znacznie rózni się od oleju? W zapachu, konsystencji itp? Rozmawiałem z gościem i mówi, że do wymiany jest belka pod zderzakiem - warto się w to pchać?

Może trochę gęstszy po rozgrzaniu. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten doktor jakoś znacznie róznie się od oleju? W zapachu, konsystencji itp? Rozmawiałem z gościem i mówi, że do wymiany jest belka pod zderzakiem - warto się w to pchać?

 

Lepiej szukać chyba dalej, no chyba, że już nie masz czasu i sądzisz, że w najbliższym czasie nie znajdziesz nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...