Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Przygaszone światła mijania


FixGDA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zamontowałem kostkę której brakowało przy jednej lampie. Zorientowałem się że muszą być źle podpiete kostki bo po włączeniu długich światła przygasały. Zamieniłem więc kable miejscami i teraz światła mijania są przygaszone a długie świecą tak jak powinny świecić mijania. Lampka od długich zniknęła więc niby zwarcia żadnego nie ma. Napięcie na kostkach przy mijania jest 12.3 na 1 pinie. A przy długich na drugim też 12.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 12,3 volt to mierzysz masując do karoserii samochodu, czy do tego trzeciego pinu przy lampach. Może też być tak, że masz kiepską masę na przewodzie przy żarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Masę do kostki od lampy pociągnąłem od aku zamiast z wiązki ale nie było żadnej zmiany. Bezpieczniki dwa po 15 A są całe ani nie przepalone. Nie znalazłem jednak tego przekaznika bo nie wiem gdzie jest. Myślę jeszcze nad manetka od długich :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś /inna marka samochodu/ wsadziłem żarówki 100. Pobierało dużo prądu i stopiło manetkę wewnątrz, lecz miałem tylko i wyłącznie postojowe i żadnych innych. Tak "urządziłem" dwie manetki. Manetkę wymieniłem na nową, wsadziłem odpowiednie żarówki i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama manetka przy kierownicy może być winna. Co mi przychodzi do głowy, to pociągnąć i plus i minus prosto od akumulatora i będziesz przynajmniej wiedział że żarówki nie są dziwne.

 

Jeśli będą lampy świecić dobrze, to idziesz dalej. To co pisze MIREK G9 jest bardzo istotną wskazówką, moja Micra ma wypalone gniazdo jednego bezpiecznika (naprawione przez poprzedniego właściciela, wypuszczone na zewnątrz puszki kable i wpięta oprawka hermetyczna wraz z bezpiecznikiem).

To może być dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobry pomysl sprawdzic tego plusa i mase z aku. Tylko z tego co ja rozumiem, to jak na zarowce sa 3 piny to 1 to jest masa. drugi to jest 12v na swiatla mijania i trzeci to 12v na swiatla drogowe tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, plusa i mase z aku pociągnąłem i nie było różnicy. Ale podczas wyciągania żarówki mi ona spadła więc zmuszony jestem i tak wymienić żarówki.

Żarówki są w chwili obecnej takie

TUNGSRAM 12V 60/55W H4

Parametry chyba dobre co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Waty - to dobre, a co do firmy to się nie wypowiadam.

Tylko wymień obie.

Jeszcze jedna myśl mi przyszła - czasami zdarza się, iż są przebicia w żarówkach między biegunami od mijania-długie i widać to od strony styków.

Lecz myślę iż w tedy to jedna żarówka by świeciła inaczej-ciemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie żarówki świecą słabo, myślę żeby dziś, albo jutro podjechać i kupić jakieś Boscha.

Mi się wydaje że to na 99% wina żarówek, ale poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to proponuję Philips +30%.

Prócz tego sprawdź te żarówki bezpośrednio przy aku. Jeden styk żarówki do masy-klemy akumulatora i kabelek z 20 cm i nim ciągniesz "+" do żaróweczki na inne styki.

Sprawdzałeś gniazda bezpieczników w puszce przed akumulatorem? Czy po załączeniu świateł /pomimo ich słabego światła/ sprawdzałeś czy nie grzeją się bezpieczniki lub kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ja lubię te żarówki z uwagi tej iż tak często się nie przepalają i włókna też nie pękają.

Miałem innej marki i w ciągu roku zmieniałem 4 razy bo "padały". Na tych Philipsach jeżdżę już 3 rok i nadal się trzymają.

W poprzednim autku również miałem Philips+30%.

100% nie polecam, bo  to już ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupię, bo już jestem zmuszony i tak wymienić ze względu ze przez moja niezdarność, poprzedniczka pękła :P


Żarówki wymieniłem. Ale jest za jasno żeby określić różnice. Ale wydaje mi się że różnicy nie ma... Tak myślę że może to wina masy w aku ? Jakąś zasniedziała może czy coś ?
Wydaje mi się też że np. Aku może być słaby albo klemy zaśniedziałe albo alternator na wykończeniu. Muszę miernik sobie ogarnąć jakiś i posprawdzac
Tak sobie pomyslalem moze wine ponosi regulator napiecia ?
Tak sobie pomyslalem moze wine ponosi regulator napiecia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wszystko przeczyść. Bo z tego co napisałeś wyżej, to "minusa" nie czyściłeś. Choć z drugiej strony, gdyby był słaby aku, to mógłbyś kieć problemy z uruchomieniem.

Inna sprawa, to jeśli się dobrze uruchamia, to warto sprawdzić ładowanie podczas pracy silnika. Z tym problemem możesz podjechać do jakiegoś punktu ze sprzedażą akumulatorów. Tam Ci ocenią czy alternator daje ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo się przyzwyczaiłeś do innych lamp i żarówek, albo aku Ci siedzi lub zwarcie na celi /czyli obligatoryjnie masz o min 2V mniej.

Zainwestuj 10-14 zł w najtańszy miernik w najbliższym markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać może być też przez odbłyśniki wypalone.

Sprawdź miernikiem napięcie na akumulatorze.

Albo jeszcze lepiej jedź tam, gdzie akumulatory sprzedają i Oni mają miernik specjalny, co bada kondycję akumulatora na zwarciu czy jakoś takoś :)

Oni tam się znają.

 

Skoro żarówka podłączona prosto do akumulatora świeci słabo - to winny jest akumulator.

Ale wtedy po odpaleniu silnika powinno świecić dobrze, bo działa alternator i regulator napięcia.

Jeśli nadal świeci źle, to szukamy winy w alternatorze i regulatorze napięcia.

Jeśli i to sprawdzone, a nadal świeci źle, to już nie mam pojęcia.

Może faktycznie sama manetka przy kierownicy, może przekaźniki, bezpieczniki, może same przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...