Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patrol GR Y61 2,8 brak ogrzewania


abyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem od prawie miesiąca nissana Patrola GR2  Y61 z silnikiem Diesla 2,8 i mam problem z ogrzewaniem a dokładnie jest jego brak auto na luzie z podgrzewaniem postojowym  HEAT auto fajnie sie nagrzewa ale po osiągnięciu swojej temp dalej wieje zimne powietrze w drodze jak jest nagrzany jak autem sie kulam tak do 60km/h wieje zimne ale jak zaczynam autem jechać tak 80-90-100-110 km/h tak dos długo po 10-15km zaczyna wiać gorące powietrze ale jak zejdę z prędkości znowu wieje zimne powietrze z kratek i nie wiem gdzie mam szukać jakiejś przyczyny proszę o pomoc 

 

Mozę być to wada Termostatu lub nagrzewnicy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem od prawie miesiąca nissana Patrola GR2  Y61 z silnikiem Diesla 2,8 i mam problem z ogrzewaniem a dokładnie jest jego brak auto na luzie z podgrzewaniem postojowym  HEAT auto fajnie sie nagrzewa ale po osiągnięciu swojej temp dalej wieje zimne powietrze w drodze jak jest nagrzany jak autem sie kulam tak do 60km/h wieje zimne ale jak zaczynam autem jechać tak 80-90-100-110 km/h tak dos długo po 10-15km zaczyna wiać gorące powietrze ale jak zejdę z prędkości znowu wieje zimne powietrze z kratek i nie wiem gdzie mam szukać jakiejś przyczyny proszę o pomoc 

 

Mozę być to wada Termostatu lub nagrzewnicy ? 

Prawdopodobnie masz zamuloną nagrzewnicę. Spuść płyn chłodniczy ściągnij węże z nagrzewnicy i przyłóż wąż ogrodowy i płukaj. Górna rurka to wlot. Następnie zatkaj dolną rurkę i wlej do nagrzewnicy odkamieniacz do chłodnic. Potrzymaj jakiś czas i znowu przepułkaj wężem. Powinno pomóc. Jeżeli pomoże tylko na jakiś czas czeka cię wymiana nagrzewnicy, ale to zabawa na pół dnia bo trzeba wypruć całą deskę rozdzielczą. W intercars są lub były nagrzewnice Thermoteca nie pasują idealnie ale da się je dostosować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka pracuje nad tym ino czasu brak by siąść i zrobić bo praca dom itp i już ciemno ;/ ale jak sie uda to napisze co było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...