Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Orginalne światła mgielne H8 35W


Edek01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mało używałem tych świateł od kupna Tiidy nie było okazji (mgły) ale ostatnio w nocy miałem parę kilometrów we mgle w nocy.

Te lampy to jakaś pomyłka one ćmią jak lampa naftowa TRAGEDIA!

Sama konstrukcja lampy Valeo zabiera też światło bo one mają jakby dwie szybki pierwsza od zewnątrz ta z homologacjami , druga w środku i na tej zatrzymuje się cały snop światła  .

Konstruował to na pewno pojeb ,nawet nie ma na rynku jakiś lepszych żarówek H8 35W aby tam wsadzić.

Na rynku są OEM Osram H8 takie mam,Philips premium H8 i to koniec .

Ledy H8 nie mają homologacji to nawet nie biorę pod uwagę to montować.

 

Panowie macie jakieś pomysły co można zrobić z tymi popierdółkami aby świeciły kapkę lepiej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda,bardziej ozdoba a nie przeciwmgielne.Najzabawniejsze że wszystkie współczesne halusy tak mają,a ten konkretny model stosowany jest w ponad 40!modelach różnych marek,różnica tylko w mocowaniu(Volvo,Ford,renault,nyska itd.)jedyne wyjście to Halogeny Helli i to dalekosiężne.Mi w serwisie podregulowali(od tyłu jest regulacja snopu światła) i jest znośnie,ale szału nie ma.

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix WIELKIE dzięki   :thumbsup:

Jutro bo już mi się nie chce ubierać w kombinezon supermechanika położę się i zobaczę w jakiej pozycji jest ta regulacja .

Załęże  się że pokrętła są ustawione na MIN bo ćmią  te mgielne a nie świecą pewnie posrany meksykanin nawet nie odkręcił tego pokrętła :mad:

Jeszcze raz wielkie dzięki  :)

 

Nie no  dalekosiężne to bym montował jak bym jeździł więcej w nocy ale te czasy minęły bezpowrotnie .

A mam w magazynie je bitne dalekosiężne na żarówkę H4 Tiry siadały jak je włączałem to były czasy eech.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NOTE są chyba takie same a świecą przyzwoicie - tam przynajmniej MI się wydaje. Fajnie uzupełniają światła mijania i elegancko doświetlają przód przed samochodem. Ale może mam inne spojrzenie na temat bo dotąd nie miałem w innych samochodach świateł przeciwmgielnych ;).

post-32737-0-40560600-1414871376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje dają ładnie i optycznie są większe Ranger a jakie żarówki tam masz H ile????

Wiesz wystarczy że masz większy odbłyśnik i już super świeci na takiej samej żarówce

Moje na nie wiem jakiej pozycji ustawienia regulacji, świecą o dokładnie tak ćmią  śmiech na sali!.

 

Jutro się położę pod samochodem to zobaczę co da się zrobić.

 

Kto szuka ten znajdzie ,znalazłem Osramy o bardziej bielszej barwie światła są kuszące

http://allegro.pl/zarowki-osram-h8-cool-blue-intense-xenonlook-4200k-i4748959481.html 

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W note są dokładnie te same haluski,a w wcześniejszych wersjach nawet IDENTYCZNIE mocowane(jeden wkręt od tyłu) Pasują zamiennie. Jak obcykasz tą żarówkę , to daj znać.Dzisiaj wracałem z Koszalina wieczorem i była duża mgła.Jednak w takich warunkach robią "różnicę'

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem aż znalazłem żarówki X-tec Japońskie H8 kiedyś się pomyliłem i kupiłem do Almery no cieszyłem się jak dzieciak że je znalazłem .

Po odkręcaniu osłon podjechałem pod ścianę i co się okazało były za nisko ustawione ,ustawienie było na Max do ziemi  :mad:

Regulacja snopu światła ledwo odkręcona  :mad:

Wywaliłem te świeczki Osrama i wsadziłem X-teki i regulacją podniosłem do góry i regulacja snopu światła na MAX

Teraz dają allagancko :devil:  tylko barwa światła kapkę za biała.

Roboty 2 godziny leżenia, wymiana żarówek regulacja i skręcenie osłon, teraz czekam na mgłę  w nocy i pojadę zobaczyć jak to oświetla.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz będziesz Walił po oczach ludziskom,bez dwóch zdań.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ustawiłem góra dół na Max    :)

Snop światła to tak ustawiłem na Max.

Nie będę oślepiać bo ja  włączam mgielne w mgłę taką ostrą tak zwane mleko.

Dokładnie kiedy widoczność spada poniżej 50 metrów.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność tak zaawansowanej regulecji w sumie dodatkowym oświetleniu sugeruje, że reflektor, który mamy zamontowany jako przeciwmgielny może być wykorzystywany do różnych zadań np. do oświetlenia dziennego. Producent wtedy daje inne szkło i homologacją np. DL i po zawodach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger masz racje, przed założeniem sobie świateł DRL4 Philips,  będąc w ASO Nissan pytałem o moją instalacje DRL już istniejącą świateł dziennych w Tiida.

I powiedzieli że tak samochód ma instalacje świateł dziennych, koszt włączenia to 300zł i będą się świecić tylko światła mgielne jako dzienne.

U mandatów bym natrzepał sobie fest tymi włączonymi mgielnymi w dzień 

Jak to usłyszałem to szybciutko kupiłem DRL4 i sobie sam podłączyłem .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,wtyczki są podwiązane pod nadkolami,ale są przecież światła które idealnie pasują ,a łączą obie funkcje legalnie(przeciwmgłowe+dzienne)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,wtyczki są podwiązane pod nadkolami,ale są przecież światła które idealnie pasują ,a łączą obie funkcje legalnie(przeciwmgłowe+dzienne)

 

Nowe Nissany już takie mają. Note II był chyba pierwszy z takimi światłami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...