Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cudna Fairlady 370z Single Turbo


Mike_370z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nom i wreszcie z rolki wiele się nazmieniało :)

Wreszcie króluje ta zetka, zostawia za sobą 800 konne RS6, no i Dubaj Police także poległo :)

 

Next Target to 1000 konne RS6 i 800 konne GTR-y :)

Idzie maszyna jak zło a jeszcze trochę zapasu jest :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa maszyna bacznie śledzę ten projekt i tak dochodzę do wniosku że już nie poprawicie czasu na 1/4 podnosząc dalej moc a nie idąc w przyczepność. W jeździe torowej gdy przekroczymy określoną moc np dla zetki będzie to ok 450-550KM (w zależności oczywiście od kierowcy:)) zaczniemy jechać wolniej pomimo dobrego ogumienia, dobrym przykładem jest nasz kolega Wojtek który na ułężu wykręcił niemal taki sam czas jak grubo doładowana 350tka.

Tak samo 650KM przekroczyło już granicę R888;) Slicka nie założycie bo to już nie będzie street ale Michelin Pilot Sport Cup podobno jest najlepszym semi slickiem

jak dotąd wyprodukowanym teraz mam okazje takie testować po dobrym rozgrzaniu mój automat nie jest w stanie nimi nawet  zamielić czego na R888 nie było.

Powodzenia i dalszych sukcesów:)

Edytowane przez 35zdawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zostało odłożone do pieca, zwłaszcza zakres na wysokich rpmach :D

Jutro na rolki wjerzdzamy, na ulicy udało nam się ustabilizować boost teraz jest rowne 1.2 bara od 3500 do odcinki :)

No to nowy rekordzik mamy:

PILA_zpszhcrsqj9.jpg

Trakcjia w Pile genialna !!

Cudny%20370Z%20by%20Coobcio%20Pila%200-1

Awans 7 miejsce w najszybszych uliczynych tylno napędowych autach wszech czasów w naszym kraju:

http://www.dragracelist.pl/rwd/rwd-street/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Seryjny zawias = dobra trakcja:

11713808_482832318534470_151487692456354


Kolejne ćwiartkowe zawody i kolejna wygrana ale tym razem ciężko było, bowiem przekombinowaliśmy z konfiguracją która była zrobiona bardziej pod kątem przyspieszeń w zakresie 100-300km/h +++

Wygrana głównie dzięki rewelacyjnie niskim czasom reakcji, ba udało się wykręcić RT na poziomie 0,025sek - najkrótszy czas zawodów i kolejny pucharek :P

A za tydzień Finałowe już zmagania...
Natomiast na przyszły sezon auto przygotowywane będzie pod kątem czerpania radości podczas jazdy torowej, wiec poprawiać będziemy chłodzenie, hamulce, zawieszenie oraz zmniejszać Nm by maksymalnie wypłaszyć ich przebieg, coby zamiast driftowania udawało się kontrolować maszynę do jechania po lini :P

12010539_420581948137244_478912254471436


A zapomniałem dodać iż właśiciel i zetka wywalczyły tytuł mistrza polski w sklasie street RWD Turbo:

12045309_717747214993740_138148481235498

 

Od przyszłego sezonu wchodzimy i na tor wóz przygotowujemy coby trochę poganiać po Poznaniu :D

 

Pierwszeństwo o mistrzostwo na przyszły sezon 1/4 milowy otrzymają dwie 350-tki single turbo by Coobcio - Czerwony Diabeł pojawi się pewno kontrolnie ze dwa razy...


No to zapodaliśmy większe turbo :)
 
Wymiarowo wszystko jest dokładnie identyczne, turbiny te różnią się jedynie kołami kompresji, tak wiec podtoczyć, uciąć pospawać:
20151027_172259_zpsxhbdltjd.jpg
 
5mm większe jest koło kompresji w PT6766:
20151027_185754_zpsxxqmuhzr.jpg
 
Jak turbina wyjęta to korzystając z tego odrazu skrzynia out i wymieniliśmy wszystkie łożyska oraz synchronizator 5-tki - znowu jest jak nowa :)
20151027_155254_zpssrjjnxyl.jpg
 
Odrazu rewizja sprzęgła po dwóch imprezach i lekkim upalaniu poza nimi :D
20151027_155702_zpsagpdp8me.jpg
 
Myślę że 1 kilo niuta przeniesie ;)
 
stroim_zps1unzhkme.jpg
Także maszynę ogarnęliśmy na drodze, pięknie nowa większa turbina trzyma doładowanie górą... Poprzednia dopiero na 6 biegu trzymała nam 1,1 bara na wysokich obrotach a ta 1,2 do końca i chciała by więcej :P
Lag puki co absolutnie nie odczuwalny w stosunku do tego co było - przynajmniej na biegach 2,3,4,5,6...
 
To był krok w dobrą stronę - chyba :D
Bowiem trakcja gdzieś uciekła mimo że dmuchamy płaskie 1,2 bara a poprzednio było 1,3 spadające na 1,1...
Może chłodnawo trochę, może opony po sezonie już zmęczone.
 
No kończę śniadanie i bierzemy wóz do mnie na rolki :) :) :)

Upgrade turbiny opłacił się:

IMG_7770_zpsthyy7fzx.jpg


Nie ma to jak grzanie opon na Biegach od 2 do 4 w doborowym towarzystwie Audi RS6 C7 i BMW M6 Competition:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom nie da się ukryć - jesteśmy dumni jak podaje maszyna :)

Ale to była tylko rozgrzewka opon dla następnego rywala jakim jest 710 Konna supra MK IV - prawdziwy klasyczny japoński Super wóz o przeszło podwojonej mocy !!

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie konkursu dzisiaj koło 21-22 mi już szybciej serce napierdziela...

Cudny%20Vs%20Supra_zpsejpxj0ne.jpg

 

Supra generuje 711KM, moc jebaniutka trzyma do końca !!! nic górą nie zdycha ale za to ma zdecydowanie mniej niutona w zakresie średnich obrotów, ja pierdziele ale pojedynek się szykuje !!!

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Czas na drobną aktualizację :)
Tak więc żeliw w turbinie został zmieniony z .1,15 na .1,32 oraz wlatuje 3,5 calowy downpipe a reszta wydechu będzie o średnicy 2x 3 cale :D
Cudny%20Zeliwo%20132_zpso9mp60uu.jpg
Cudny%20downpipe%2035_zpssc1xpe0u.jpg
 
No i z ciekawostek będą dwie końcówki układu wydechowego :)
Cudny%20podwujne%20koncowki_zpslcatp592.
 
Zmiany nie za duże liczymy że po nich poprawi się nieco góra a za mocny i zbyt agresywny dół ciutek się uspokoi :D

Do tej pory było tak:
new%20pt6766Cundy%20370Z%20by%20Coobcio_

No to 700KM pękło - styknie jak na początek sezonu :) :) :)

Ps. przepraszam za to że niekiedy wymksneło mi się jakieś niecenzuralne słówko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby nie musieć słuchać moich przekleństw wklejam sam obrazek:

stare%20nowe%20_zpsbqqxnsuu.gif

 

Akurat ten najbardziej wykorzystywany fragment się poprawił :)

 

Tak było 40KM temu (widać że głównie się jedzie przdziałem 6000-7500):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu ktoś inny zakładał do niego Turbo na początku, bo jakoś pod samochodem się znalazło, jakoś nie po Coobciowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby nie musieć słuchać moich przekleństw wklejam sam obrazek:

stare%20nowe%20_zpsbqqxnsuu.gif

 

Akurat ten najbardziej wykorzystywany fragment się poprawił :)

 

Tak było 40KM temu (widać że głównie się jedzie przdziałem 6000-7500):

A ja lubie te twoje opowiadania z tymi Paniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto niby inny mial zakaldac turbo do Z'tki tym bardziej 370z?

Ale ja nie pytam kto tak za***iscie wyprowadzil ja do takich osiagow tylko kto zakladal pierwotnie, czy od poczatku to projekt Kuby...

 

Jakos u mnie inaczej to jest projektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jedna firma robiła potem druga kończyła. Aż w końcu przyjechała maszyna na lawecie do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jedna firma robiła potem druga kończyła. Aż w końcu przyjechała maszyna na lawecie do mnie :)

 

Z mojej perspektywy - nie ma h*ja na Coobcia jeśli chodzi o Z w Polsce i generalnie Europie Środkowo-Wschodniej ;)

Przy okazji patencik na 4 tips bad ass motherfucker:

 

IMG_8277.JPG

 

IMG_8278.JPG

 

IMG_8279.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby stwożyc takie auto jak ty masz  trzeba 2 czynniki , zdolnego tunera (jeżli sie samemu nie ogarnia tematu )  

i mega budżetu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyglądają te 4 działka osadzone w zderzaku. Jak dla mnie bomba

A kto tak ładnie wymodelowal zderzak bo był przerabiane pod wydech nie? To jest pokryte hydrografika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...