Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Turbina wróciła do życia... :| sama :| pod serwisem :|  K...waaaaa! Jak z zębem u dentysty,przestaje boleć.

W drodze powrotnej spalanie spadło do dawnego poziomu.

Jedno co panowie stwierdzili to błąd ładowania akumulatora.Był ładowany wysokim prądem...w samochodzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowali tylko błędy.Kuba,co serwis może,jak tam są elektrycy zero jedynkowi.Do takich robót to trzeba kogoś z pasją,zacięciem,a takich w serwisie si\e nie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie otwierają drzwi tylne od strony pasażera i pojechałem z tym na serwis,pod salonem pyk i się otwierają wiec usterki nie stwierdzili. Wróciłem do domu i się nie otwierają co za pojeb. samochód to szok. Jakiś dziwny świerszcz w środku trzeszczy i nie mogę go zlokalizować jak radia nie włącze to nerwicy się idzie nabawić. A z tym metalicznym dzwiękiem na niskich obrotach to rozrząd na bank tez tak miałem i wymienili na nowy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktoś powie teraz, że samochód nie ma duszy. :D To niemal żywa istota, która boi się weterynarza..., tfu, mechanika, dlatego udaje przed nim zdrowego. :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie otwierają drzwi tylne od strony pasażera i pojechałem z tym na serwis,pod salonem pyk i się otwierają wiec usterki nie stwierdzili. Wróciłem do domu i się nie otwierają co za pojeb. samochód to szok. Jakiś dziwny świerszcz w środku trzeszczy i nie mogę go zlokalizować jak radia nie włącze to nerwicy się idzie nabawić. A z tym metalicznym dzwiękiem na niskich obrotach to rozrząd na bank tez tak miałem i wymienili na nowy.

Co to są wg Was te niskie obroty? Tak na przyszłość czego i kiedy nasłuchiwać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie obroty - obroty zbliżone do tych, które silnik ma na biegu jałowym (na luzie). :)

Czego nasłuchiwać? Słuchaj tylko głosu swojego rozsądku, czasem żony (teściowej nie), a w samochodzie tylko radia, by cieszyć się jazdą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo cierpi z musu  :)

Na biegu jałowym jak silnik nie nagrzany słychać coś podobnego do terkotania serwis twierdzi że to zaworek, jaki nie mam pojęcia, po nagrzaniu świerszczyk ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie obroty - obroty zbliżone do tych, które silnik ma na biegu jałowym (na luzie). :)

Czego nasłuchiwać? Słuchaj tylko głosu swojego rozsądku, czasem żony (teściowej nie), a w samochodzie tylko radia, by cieszyć się jazdą. :)

Myślałem, że chodzi o 2-3krpm, bo ludzie donoszą, że wtedy slychać rozrząd. No to w takim razie u mnie na razie nie słychać :P;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie naprawiania się QQ przed serwisem.

Ostatnio podjechałem pod serwis i akurat zaczęły piszczeć czujniki, wysiadam, zostawiam auto bez gaszenia i wracam z serwisantem - faktycznie stwierdza, że piszczą, przyjął zgłoszenie. Po przeglądzie dostaję auto i info, że podobno czymś tam przeczyścili czujniki i nie piszczą. Wsiadam, jadę - faktycznie nie piszczą. Po 20 km ponownie piszczą. Ocena serwisu - pała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhhhh...serwisy.No i co z tego,że byłem,no i co z tego,że się naprawił,jak w czasie jazdy od 2000 obr podczas przyspieszania czasami czuć delikatne poszarpywanie,spalanie spadło,ale i tak jest o 1L wyższe niż normalnie.Muszę poszukać zaworu N75 do Kaśki i samemu wymienić,bo z gamoniami z ASO na ten temat to ja nie pogadam,...za długo trwałoby tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przymierzam sie do zakupu qq ale ludzie mnie odwodza od diesla co lepsze diesel 1.5 z 2014 czy 1.2 benzyniak z 2014? Jesli chodzi o awaryjnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gdybym miał teraz wybierać pomiędzy silnikami ,to mając juz praktyczne rozeznanie w jednostkach wybrałbym 1...6 ,tak 1.6 130KM trochę głośniejszy od 1.2 benzyny ale silnik fajny ,oszczędny i w miarę mocny.Tak do miasta,jak i na trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą Ci ,którym przyszło użytkować diesla,ja jeździłem zbyt krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chodzi o 2-3krpm, bo ludzie donoszą, że wtedy slychać rozrząd. No to w takim razie u mnie na razie nie słychać :P;)

 

U mnie do 1500 słychać metaliczny dźwięk, ale tylko pod obciążeniem. Na jałowym cichutko, powyżej tej granicy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przymierzam sie do zakupu qq ale ludzie mnie odwodza od diesla co lepsze diesel 1.5 z 2014 czy 1.2 benzyniak z 2014? Jesli chodzi o awaryjnosc?

Zgadzam się z Jackiem, zdecydowanie bierz 1.6, spalanie może odrobinę większe, ale też i fajniej jedzie i raczej bez problemów z awariami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszorek mówił o benzynie 1.6 ja o dieslu.Obydwa warte zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - zwłaszcza 1,6 DIG-T ze swoją sondą lambda

Co do 1,6 diesel to miałem kilka razy QQ z tym silnikiem jako auto zastępcze i bardzo pozytywne wyrażenia mam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - zwłaszcza 1,6 DIG-T ze swoją sondą lambda

Co do 1,6 diesel to miałem kilka razy QQ z tym silnikiem jako auto zastępcze i bardzo pozytywne wyrażenia mam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hej.Współczuję i mam nadzieję, że twój egzemplarz jest niechlubnym wyjątkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...