Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekamy na relację,jak masz jakieś niusy to dawaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jedną rzecz,która może Ciebie kosztować góra 20 zł.Kup środek ,dodatek do paliwa czyszczący układ wtryskowy.Ja podobne objawy jak piszesz,poszarpywanie na 2im i 3cim biegu miałem w Note,użycie STP (firma ) wyeliminowało poszarpywanie.Kup go i wlej na pełny zbiornik,a zobaczysz,może pomoże.

dzisiaj i tak musze zatankowac to odrazu kupie i wleje....

 

Ale szarpie, czy traci na chwilę parę przy przyspieszaniu w okolicach 2.2krmp?

na 2 i 3 biegu traci parę a na 4 już tylko delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2 i 3 biegu traci parę a na 4 już tylko delikatnie

 

mam wrażenie, że piszesz właśnie o tym samym co w moim Pulsarze. Przyśpieszam, przy około 2200 - 2300 obr chwilowy stop przyśpieszania i z ok 0,5-1 sek, zryw i przyśpiesza dalej. Tak jakby przyspieszał na dwa etapy. Najbardziej własnie czuć na biegach 2,3 a na 4 już ledwo co odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że piszesz właśnie o tym samym co w moim Pulsarze. Przyśpieszam, przy około 2200 - 2300 obr chwilowy stop przyśpieszania i z ok 0,5-1 sek, zryw i przyśpiesza dalej. Tak jakby przyspieszał na dwa etapy. Najbardziej własnie czuć na biegach 2,3 a na 4 już ledwo co odczuwalne.

Mam wrażenie, że to występuje w wersjach z nowym sterowaniem turbiny, choć tak jak Ci jakiś czas temu pisałem, u mnie po ostatniej zmianie softu jest z tym lepiej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dooopa blada...turbo znowu nie dmucha  spalanie przy spokojnej jeździe powyżej 9L a pogonić też za bardzo nie ma czym.Posprawdzałem wszystko w obrębie turbo i nie wiem jak pracuje zawór N75 ale według mnie nie dochodzi do niego napięcie.Tzn,dochodzi na sekundę pojawia się 10.7v i w momencie spada do 0.9v to tak jakby gdzieś styki na przekaźniku były walnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, ogarnij temat, napraw dziada i się nie męcz. Kup Mazdę, toyotę czy innego huydaia ;) i zapomnij o kłopotach, tyle że, co ty wtedy będziesz dłubał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dooopa blada...turbo znowu nie dmucha  spalanie przy spokojnej jeździe powyżej 9L a pogonić też za bardzo nie ma czym.Posprawdzałem wszystko w obrębie turbo i nie wiem jak pracuje zawór N75 ale według mnie nie dochodzi do niego napięcie.Tzn,dochodzi na sekundę pojawia się 10.7v i w momencie spada do 0.9v to tak jakby gdzieś styki na przekaźniku były walnięte

Powinieneś zostawić go w serwisie i nie odbierać dopóki porządnie nie zrobią,musieli coś spartolić przy wymianie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeździł i to dobrze,mało palił,a w serwisie byłem to się sk***l naprawił i nie przyjęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedź teraz. Najwyżej się znowu naprawi. :devil:

no to musisz trasy wybierac przy serwisie, moze akurat trafisz...ale znajac serwisy to bedzie ze u Nas dziala bez zarzutu i usterki nie widza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni błędy kasują po wifi, jak tylko wjedziesz autem w zasięg ich routera ;) miałem dwa razy taką sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedź teraz. Najwyżej się znowu naprawi. :devil:

Maniek!!!! :devil:  Byłem! i skur***el się znowu naprawił!!! :devil:  Przecież można się pochlastać ze złości! 

Jutro biorę się za oglądanie w garażu,może cosik wynajdę,nie daruję francy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się troszkę w szpiega,rączki sobie troszkę ubrudziłem...Dowiedziałem się,że nasze turbinki nie mają zmiennej geometrii,nie mają tzw kierownic,a za to mają tzw zawór upustowy sterowany "gruszką"  i potrafi się zawieszać....Czego efektem może być właśnie spadek mocy bo dmuchanie idzie w atmosferę...Tylko czemu,gdyby tak było, czujnik doładowania nie wykazuje błędu????Pojeździłem trochę i raz Kaśka dobrze się zbiera,a innym razem jedzie jakby ciężarówkę holowała....


Umawiałem się dzisiaj na przegląd i dowiedziałem się ciekawych rzeczy odnośnie kamerki cofania i  zuzycia paliwa.Otóż co do kamerki,to mój przypadek nie jest odosobniony,przyznano mi rację,że kamerki po jakimś tam czasie rozszczelniają się.Czekam na deszcze :D

Co do zużycia paliwa w nadmiernej ilości,to Nissan ma na to oprogramowanie które stabilizuje pracę elektroniki,bo to ona głupieje i efekt jest taki jak u mnie...we czwartek będą wgrywać ,sprawdzimy efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Budda...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj ,...dopiero dzisiaj przyszło mi zaobserwować jak pracuje termostat w czasie jazdy. Przy -18 Kaśka miała bide żeby się zagrzać ,na odcinku 20 km spalanie ..11L

Oj przydałaby się żaluzja na chłodnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaobserwowałem to samo a po starcie spalanie pokazało 62 litry, rekord, ponad dychę na odcinku około 25 km przy temp -10

Dziwne też były obroty bardzo wolno spadały przy zatrzymaniu na światłach lub wrzuceniu na luz.

Wynika z tego że to auta nie na zimne kraje  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wrócić do epoki sprzed downsizingu i zastosować na chłodnicę okład z kartonu. :D

Albo nie wracać i zamiast kartonu roletkę od dizela ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe co ma powiedzieć ten facet, co mnie mijał wczoraj na motorze za Bayreuth :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim biegu gdy powinienem wbić trzeci bieg małe obroty to samo z trzeciego na czwarty słychać z okolicy silnika  lub skrzyni taki metaliczny hałas wcześniej tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...