Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nie stracicie. Odkąd nie mam QQ, to mogę wreszcie przyglądać się Nissanowi z zaciekawieniem, a nie przestrachem. :D

Już nie boję się Renault, teraz boję się PSA. :|:P

Ale faktem jest, że wcześniej bałem się VAGiny,  :o Mazdy też zresztą. :D

Ogólnie odkąd nie piję, ;) to strachliwy jestem i dochodzę do wniosku, że najlepszy samochód to samochód...służbowy. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij wciągać...może życie wyda Ci się weselsze??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy samochód to samochód...służbowy. :whistle:

A te jak na złość, nie chcą się psuć, cokolwiek by to było. Wiem z doswiadczenia

Zacznij wciągać...może życie wyda Ci się weselsze??? :D

a jak boisz się o przegrodę, idź za przykładem Roda Stewarta, ten pakował sypki towar w czopki i załatwiał sprawę od du..y strony ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te "oszczędności" przy wymianie silnika założyć stary osprzęt nie mówiąc już o swiecach!!! Dobrze ze ja juz z "Nissanem" zakończyłem współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Was perwersyjne dziady. :D

Raczej wesołe i pomocne!!!

Wczorajsze info z centrali.Sprawa przekazana do działu reklamacji,w ciągu tygodnia skontaktuje się z panem osoba z tego działu,celem rozwiązania problemu. Wsio w temacie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to ja już wiem co ci "bardzo pomocna" pani Agnieszka odpisze.......

 

Może być jeszcze pani Izabela - zależy, czyja zmiana akurat wypadnie.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pani Agnieszka właśnie już mi odpowiadała...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Raczej wesołe i pomocne!!!

Wczorajsze info z centrali.Sprawa przekazana do działu reklamacji,w ciągu tygodnia skontaktuje się z panem osoba z tego działu,celem rozwiązania problemu. Wsio w temacie:D

... a Pan z centrali grzecznie Cię poinformuje, że po konsultacji z ASO, nie ma podstaw do .... i masz spadać na drzewo.

Podobnie jak z moimi siłownikami klapy bagażnika. Też stwierdzili, że nic im nie brakuje. Dzisiaj jak założyłem siłowniki z Krosna, klapa ledwo jak ją uniosłem o mało mi szczęki nie zmasakrowała - szła do góry jak "ta lala".

Dla Centrali wyrocznią jest opinia ASO, a klient, to dla nich pingpong ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna...Jondruś obyś tego w złą godzinę nie wykrakał.Właśnie dzwoniła miła pani do mnie z Japan Motors Poland i na chwilę obecną zbierają informacje o moim samochodzie i będą się wkrótce kontaktować,proszą o troszkę cierpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie wyjdzie, ze to ty nie chciales nowych swiec, wiez zalozyli stare i dlatego anaulują ci gwarancję - ot taki żarcik....obyś coś dostał w ramach zadośc uczynienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,...kurna nie ma żartów!!! W sprawie Qashqaia dzwoniono do mnie z nr.+36 1 883 7907    Węgry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Panowie,...kurna nie ma żartów!!! W sprawie Qashqaia dzwoniono do mnie z nr.+36 1 883 7907    Węgry!

Nie chcę tłumić Twojego optymizmu, ale w/s moich siłowników i radaru czołowego, też dzwonili z Węgier. Finalnie zasięgnęli opinii ASO i na niej oparli odpowiedź ... i odesłali "na drzewo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Centrali wyrocznią jest opinia ASO

 

Niekoniecznie - jeśli klient zgłasza problem i ASO występowanie tego problemu potwierdza, to wtedy opinia ASO może się okazać błędna.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ten wątek mi spędza sen z powiek. W przyszłym tygodniu mam odbierać nowego QQ N-Connecta z salonu z tym silnikiem. Mam jeszcze czas na rozmyślenie się, ale pewnie stracę 2k PLN zaliczki. Po przeczytaniu domyślam się że ten silnik to trochę loteria, albo się uda albo nie. Czy liczyć że robili jakieś kolejne rewizje softu i sprzętu i szanse na kłopoty są mniejsze? W końcu silnik jest na rynku od ładnych kilku lat, nie chcę mi się wierzyć że producent świadomie ignoruje masowo zgłaszane problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nie wiem co mógłbym Ci odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Mam ten silnik w Pulsarze i jak do tej pory mógłbym się przyczepić do kilku rzeczy, ale nie do silnika. Silniczek hula aż miło. Pulsar z samego początku produkcji (2014), odebrany w styczniu 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ten wątek mi spędza sen z powiek. W przyszłym tygodniu mam odbierać nowego QQ N-Connecta z salonu z tym silnikiem. Mam jeszcze czas na rozmyślenie się, ale pewnie stracę 2k PLN zaliczki. Po przeczytaniu domyślam się że ten silnik to trochę loteria, albo się uda albo nie. Czy liczyć że robili jakieś kolejne rewizje softu i sprzętu i szanse na kłopoty są mniejsze? W końcu silnik jest na rynku od ładnych kilku lat, nie chcę mi się wierzyć że producent świadomie ignoruje masowo zgłaszane problemy.

Ciesz się autem, a nie zawracaj głowy pierdolami, ktorych nie musisz doświadczyć. Czy zawsze martwisz się wszystkim na wyrost?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - jeśli klient zgłasza problem i ASO występowanie tego problemu potwierdza, to wtedy opinia ASO może się okazać błędna.  :D

 

No ja mam własnie przypadek z tych absurdalnych: problem z dławieniem silnika zgłaszany wielokrotnie do ASO, bez efektów tzn coś tam próbowali, ale nie dali rady więc zgłoszony w dalszej kolejności do Centrali. I du...a. Centrala po konsultacji z ASO  oznajmiła, że nie ma podstaw do reklamacji bo ASO twierdzi, że problemu nie ma, bo to co im zgłaszam wynika z tego, że nie umiem jeździć swoim autem! A najlepsze jest to, że ostatnio jednak łaskawie zauważyli, że dławienie występuje i to nawet nie tylko w moim ale w innym aucie! Zamierzam znów zgłosić do centrali tylko obawiam się, że tym razem ASO im wmówi, że skoro problem występuje również w innym egzemplarzu to TTTM (ten typ tak ma). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a mi jak po nocy stania odpalam auto to po około 10 sekundach zaczyna klepać silnik tak jak by jakiś popychacz słychać i trwa jakieś 3 min jak silnik złapie temp. to przestaje tak jak by smarowania nie było na początku, auto ma przejechane 25 tkm i jak zgłaszałem do ASO to stwierdzili, że to normalne bo to zawory się ustawiają i szlak mnie trafia bo wstyd rano odpalić na parkingu. Na pewno tak nie powinien chodzić silnik, będę reklamował dalej zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic takiego u mnie nie ma.Na jakim oleju jeżdzisz? Może by trzeba było zrobić mu płukanie przed wymianą oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim serwisie zalali mi elf evolution SXR 5W40 olej sam kupowałem w sklepie motoryzacyjnym za 125 PLN więc raczej orginał, jestem ciekaw jakim olejem był zalany od nowości bo na początku nie klepało nic a wydaje mi się że,  po pierwszym serwisie się to zaczęło wtedy wlali mi castrola od nich z beczki też 5W40 może powinienem wymienić na 5W30 już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu na tym forum dyskutowaliśmy o używaniu Castrola.Konkluzja całej tej dyskusji była taka,że ten olej osadza szlam i nikt tak na prawdę nie polecał go do naszych kosiarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...