Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jazda na krótkich dystansach i przelewanie paliwa do oleju,jeszcze gorsze to niż ubytek oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JACKO29 napisał:

Jazda na krótkich dystansach i przelewanie paliwa do oleju,jeszcze gorsze to niż ubytek oleju.

To w takim razie powinienem na coś naciskać w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na remont,albo wymianę silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JACKO29 napisał:

Na remont,albo wymianę silnika

 

A jakieś konkretne argumenty mogę użyć czy jestem skazany na ich wolę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o przybywaniu oleju,uzbroisz się w wiedzę i będziesz wiedział,jak i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.02.2020 o 14:16, JACKO29 napisał:

Poczytaj o przybywaniu oleju,uzbroisz się w wiedzę i będziesz wiedział,jak i co.

Stwierdzili, że jakby był rozrzedzony olej to by czujnik wychwycił i wyświetlił check engine...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.Nie ma takiego czujnika.Były już na  tym  forum  osoby,którym  wymienieni silnik z powodu przebywania oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JACKO29 napisał:

Bzdura.Nie ma takiego czujnika.Były już na  tym  forum  osoby,którym  wymienieni silnik z powodu przebywania oleju.

No widzisz... Ciężko się przebić. To jeżeli tak ASO we Wrocławiu mówi to co mogę zrobić? Z kim się kontaktować? 

Szukałem po forum tych osób, ale nie udało mi się znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byli ludzie ,którzy chwilowo zaistnieli na forum by tylko dowiedzieć się co się dzieje.A poza tym,jak byłeś w ASO,to poproś by pokazali Ci tą kontrolkę...bo w Qashqaiu nie ma nawet kontrolki oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kpr888 napisał:

No widzisz... Ciężko się przebić. To jeżeli tak ASO we Wrocławiu mówi to co mogę zrobić? Z kim się kontaktować? 

Napisz oficjalnie pismo i niech pisemnie Ci odpowiedzą. Mówić to oni mówią co popadnie a pod pismem ktoś się podpisuje i za to odpowiada. Ciekawy jestem odpowiedzi na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, ASO przesłało mi raporty z napraw, z których wynika, że za kazdym razem stan oleju był prawidłowy. Załączyli też zdjęcie na potwierdzenie (to zdjęcie z napisem w dolnym lewym rogu "zeskanowano w...")

 

Drugie zdjęcie wykanoane przeze mnie. Faktycznie stan oleju jest właściwy?

 

 

1.jpg

20200318_143931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne zdjęcie z innego dnia.

 

Panowie z serwisu twierdzą, że to co jest ponad stanem to "smuga".

20200222_131930.jpg

Edytowane przez kpr888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze coś co można zrobić . Jeżeli w pobliżu jest dystrybutor  jakiejś firmy olejowej nie wiem  /Castrol : fuhs ; Mobli/  oni często mają  u siebie laboratorium do kontroli olejów.

Zapytać , czy maja i poprosić .. czasami gratis .. o zrobienie testu na obecność  "dodatkowy " . i Dać im próbkę prosto oz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 12:47, kpr888 napisał:

Cześć, ASO przesłało mi raporty z napraw, z których wynika, że za kazdym razem stan oleju był prawidłowy. Załączyli też zdjęcie na potwierdzenie (to zdjęcie z napisem w dolnym lewym rogu "zeskanowano w...")

 

Drugie zdjęcie wykanoane przeze mnie. Faktycznie stan oleju jest właściwy?

 

Ja z reguły jak chcę sprawdzić stan oleju, to wyciągam bagnet na "dłuższą" chwilę (aż cały olej sobie spokojnie spłynie) i dopiero wtedy wkładam ponownie bagnet. Wtedy jak go wyciągniesz łatwiej ci będzie "odczytać"  stan oleju, choć ponoć wg ASO/Nissana powinno się sprawdać po jakiś 5min od wyłączenia silnika, tyle że wtedy może być właśnie jeszcze problem ze "smugą" na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po noce przychodzę do garażu wyciągam bagnet wycieram go w szmatkę do sucha, następnie wkładam do końca i wyciągam i mam dokładny odczyt na bagnecie, jaki jest stan oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pojawia się ubytek oleju. Ogólnie można wysłać normalnie olej do badania i nie są to jakieś mega pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki mam wynik analizy z laboratorium. Z czego te nieprawidłowości mogą wynikać? Ma to jakiś związek z ilością oleju?

 

Edit: nie wiem czemu zdjęcia wychodzą z tak kiepska jakością. Wrzucilem też tutaj: https://imageshack.us/i/pmM9d6QRp

 

Capture+_2020-05-29-17-53-01.png

Edytowane przez kpr888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dyskusja o benzynie PB 98 i 95 już była ale taka ciekawostka.

Dziś jak powiedziałem znajomemu ze zalewam Pb 98 to usłyszałem, że jemu w serwisie powiedzieli by lac tylko 95 tak jak jest na wlewie napisane, bo inaczej zniszczy silnik.
 

Ja osobiście tankuję Pb 98 i zauważyłem, że samochód jest "żywszy".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że serwis przesadza albo świadomie sieje panikę. Wlanie benzyny o wyższej liczbie oktanowej niż zalecenia NIC złego silnikowi nie robi (NIC dobrego raczej też nie, chyba że dla odczuć właściciela). W drugą stronę aż tak dobrze nie jest chociaż z tego co wiem to zniszczenia silnika w dzisiejszych czasach raczej się nie dostanie.

Edytowane przez kravvsebb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie zagłębiając się w TEMAT spalania oleju w silnikach NQ 1.2 115PS czy w tych samych silnikach NQ II 1.2 DIG-T 115PS po roku 2018 coś się zmieniło odnośnie ubywania oleju ? były jakieś modyfikacje  w silniku czy tylko zmiana oprogramowania sterownika silnika ?  W dalszym ciągu silniki "łykają" sporo oleju powiedzmy 2l na 10000 tkm czy unormowało się to trochę do jakiś znikomych ilości ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połowy 2016r były stare wersje silnika 1.2 po połowie zmieniono uszczelnienie gniazd zaworowych,pierścienie i szlif silnika.Co jeszcze ?Nie wiem,ale dało to taki efekt,że 1.2 przestało żłopać olej w ilości 1L na 1000 km.Po 2016 r nie słyszało się o poprzednich awariach w nowych jednostkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JACKO29 napisał:

Do połowy 2016r były stare wersje silnika 1.2 po połowie zmieniono uszczelnienie gniazd zaworowych,pierścienie i szlif silnika.Co jeszcze ?Nie wiem,ale dało to taki efekt,że 1.2 przestało żłopać olej w ilości 1L na 1000 km.Po 2016 r nie słyszało się o poprzednich awariach w nowych jednostkach

A wiesz może jak poznać jaki silnik się ma przed czy po modernizacji? W moim z kwietnia 2016r został wymieniony silnik w 2018 roku (robił to przedni właściciel). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam qq 1.2 z lutego 2014. Przejechałem 100tys. i ubywa mi 0.5 do 0.7 l na 12 tys. km. Co 12 tys. km wymieniam olej. Wg mnie mała część qq z tym silnikiem ma kłopoty z nadmiernym spalaniem oleju. Mam kilku znajomych i podzielają moją opinię. Jeździ tysiące qq a kilku pechowców się wypowiada. Proponuję założyć nowy temat żeby wypowiedzieli się wszyscy użytkownicy tego silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z końca 2015, przebieg 81 tys. w przyszłym tygodniu ostatni piąty przegląd i jeśli nie cisnę go gdzieś na autostradzie powyżej 4500 obrotów to zero brania oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...